Dalailama

Dalailama

Dalailama ir Tibetas budisma garīgais līderis. Tiek uzskatīts, ka katrs nākamais Dalailama ir iepriekšējā reinkarnācija. Dalailama ir arī Tibetas politiskais līderis. Pašreizējais Dalailama ir Lobsangs Gjaco, kurš gan 2011. gada martā atteicās no politiskajiem pienākumiem.

Populārākie raksti
Grandiozas pilis, mošejas un tempļi: Kas sabūvēts Krievijas mazo tautu republikās  (78)
27.janvāris 2017 03:05
Laiks, kad visu zemju proletāriešus aicināja savienoties, ir pagājis. Pēc Dzelzs priekškara krišanas un padomju propagandas izgaišanas no mūsu informācijas telpas pazudušas arī ziņas par udmurtiem, avāriem, kalmikiem, ingušiem un citām mazajām Krievijas tautām.
Lemti nepadoties: kā latviešu ceļotāji pārsteidza ķīniešus, ar ugunsdzēsēju mašīnām braucot pat pāri upēm  (4)
27.oktobris 2016 18:26
Izdevniecības "Jumava" ceļojumu grāmatu sērijā "Aiz apvāršņa" klajā nākusi pieredzējušā ceļotāja Harija Sila grāmata "Lemti nepadoties" par braucienu ar tikpat pieredzējušām ugunsdzēsēju mašīnām uz Singapūru. Portālā "Tūrismagids" publicējam grāmatas fragmentus ar aizraujošu piedzīvojumu aprakstiem. Šoreiz – par braukšanu piecus kilometrus augstos kalnos, kur labs ceļš ir reta parādība, un aizrautību, kas dzen uz priekšu, pāri tuksnesim, dziļām upēm un bezceļiem. Vienvārdsakot, par Tibetu.
Foto: Šīs pasaules varenie sēž uz podiņa  (45)
15.janvāris 2015 10:05
Itāļu māksliniece Kristīna Gudžeri izraisījusi visai pretrunīgu reakciju, publiskojot savu darbu kolekciju, kurā šīs pasaules varenie redzami attēloti, sēžot uz podiņa.