Dopings

Dopings

Dopings ir vielas, kas uz laiku spēj paaugstināt ķermeņa fiziskās un garīgās spējas. Dopingu lieto sportā, lai uzlabotu ķermeņa izturību un paaugstinātu rezultātu, taču mūsdienās tas ir aizliegts un par tā lietošanu tiek piešķirta diskvalifikācija.

Populārākie raksti
SOK apsūdzības dopinga mahinācijās Krievijai – granāta lapseņu pūznī  (204)
23.novembris 2017 16:22
2017. gada rudens pasaules sporta dzīvē ir nesis lielāko viļņošanos, iespējams, kopš Aukstā kara laikiem, kad valstis izlēma par olimpisko spēļu boikotēšanu politisku apsvērumu dēļ. Šoreiz problēmas sakne ir ne gluži politika un cīņa par apspiesto tiesībām, bet gan farmācijas zinātne, precīzāk, – dopings, aizliegtie preparāti un blēdīšanās jau pašu sportistu aprindās.
SOK atstādina Krieviju no dalības olimpiskajās spēlēs. Teksta tiešraides arhīvs  (559)
05.decembris 2017 14:08
Starptautiskā Olimpiskā komiteja ( SOK ) izpildkomiteja otrdien Lozannā nolēma atstādināt no Phjončhanas olimpiskajām spēlēm Krievijas Olimpisko komiteju par valstī realizēto dopinga programmu.
Pasaules izplatītākie dopinga veidi: Top 15  (37)
27.janvāris 2013 13:00
Bijušais septiņkārtējais prestižā daudzdienu velobrauciena " Tour de France " uzvarētājs, sporta ikona Lenss Ārmstrongs pēc daudzu gadu noliegšanas janvāra vidū tomēr atzina savu vainu dopinga lietošanā. Lai negodīgā cīņā uzvarētu trasē, viņš izmantojis eritropoetīnu, augšanas hormonus un asins dopingu.