Dziesmu svētki 2018

Dziesmu svētki 2018

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki notiks Rīgā no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. Nākamie Dziesmu un deju svētki norisināsies Latvijas valsts simtgades svinību zīmē.

Redaktors iesaka
Atsakās no Ķīnā austajiem tērpiem simtgades Deju svētkos  (100)
24.janvāris 2017 10:04
Plašas diskusijas un strīdus izraisījušie stilizētie arheoloģiskie tautastērpi Latvijas simtgades Deju svētku lieluzvedumā "Māras zeme" netiks šūti un "vairs nav dienas kārtībā", Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Rīta panorāma" teica Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) dejas mākslas eksperte Maruta Alpa.
Ķīnā austi tautastērpi un olimpiskā vingrošana. Simtgades Deju svētki strīdu krustugunīs  (272)
19.janvāris 2017 11:47
Jau pāris mēnešus neapmierinātība rūgst pašmāju tautas deju kolektīvu vidē saistībā ar gaidāmajiem Latvijas simtgades deju svētkiem. Gatavošanās lielajam notikumam jau sākusies, bet dejotāji un kolektīvu vadītāji ir neapmierināti gan ar stilizētajiem, arheoloģiskajiem tērpiem, kuru izgatavošana jāsedz vai nu no pašvaldību, vai pašu dejotāju kabatām, kā arī svētku kulminācijas – deju lieluzveduma "Māras zeme" horeogrāfiju – tā tiek salīdzināta ar olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijas priekšnesumu vai pat totalitāra režīma sarīkotas parādes vingrošanu, kurā maz palicis no latviskuma un tautisko deju "zelta fonda".
Kā izskatīsies Dziesmu svētku estrāde Mežaparkā pēc rekonstrukcijas  (63)
30.augusts 2016 11:36
29. augustā Rīgas domē arhitekti Austris Mailīts un Juris Poga prezentēja jauno Dziesmu svētku estrādes rekonstrukcijas projektu, iepazīstinot gan amatpersonas, gan medijus ar to, kā jaunā estrāde izskatīsies 2020. gadā.