Eduards Smiļģis

Eduards Smiļģis

Eduards Smiļģis bija latviešu teātra režisors, kurš 1920. gadā dibināja Dailes teātri. Smiļģis bija pazīstamākais latviešu režisors, kura iestudējumus izrādīja arī ārpus Latvijas. Par izcilo režisoru un aktieri ir izdota grāmatā, kā arī atvērts Eduarda Smiļģa teātra muzejs.

Populārākie raksti
'Spēlmaņu naktī' triumfē 'Asins kāzas', Nastavševs, Zariņa un Dombrovskis  (81)
24.novembris 2016 00:14
"Spēlmaņu nakts" galveno balvu jeb Gada izrādes titulu ieguvusi režisora Vladislava Nastavševa izrāde "Asins kāzas", savukārt par Gada aktieri atzīts Egons Dombrovskis, par Gada aktrisi – Guna Zariņa, bet Gada režisora gods ticis Nastavševam. Tā kā pats Nastavševs savas balvas saņemt nebija ieradies vairākas reizes viņa vietā uz skatuves kāpa Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis (attēlā).
Ceļojums laikā: Leģendām apvītais dižā latviešu režisora Smiļģa nams  (8)
29.janvāris 2016 07:36
Harizmātiskais latviešu teātra režisors un Dailes teātra dibinātājs Eduards Smiļģis bija neparasta un liela personība, un arī viņa nams, kurā iekārtots tagad Teātra muzejs, ir viens no interesantākajiem un leģendām apvītākajiem Rīgā.
'Neviena latviešu sieviete nestaigā ar protēzēm!' Teātra leģendai Bertai Rūmniecei – 150
27.oktobris 2015 19:03
Īpatnējs balss skanējums, nebeidzama sirsnība, cilvēciska vienkāršība un apbrīnojama pieticība. Tā Bertu Rūmnieci, kurai aizvadītajā nedēļā apritēja 150 gadi, atceras laikabiedri un pagātnes liecību autori. Deviņu bērnu māte un ar nebeidzamu dzīves sparu apveltītā Rūmniece ir leģendāra latviešu aktrise, pirmā Tautas mākslinieces apbalvojuma laureāte Latvijas teātra mākslas vēsturē un ikonisku lomu atveidotāja pazīstamāko latviešu lugu pirmuzvedumos.