Ēģipte

Ēģipte

Ēģipte ir valsts, kas atrodas Āfrikas ziemeļaustrumu daļā. 2011. gada janvārī Ēģiptē sākās nemieri, pieprasot toreizējā Ēģiptes prezidenta Hosnī Mubaraka atkāpšanos no amata un politiskās reformas. Ēģiptes revolūcija ietilpa tā sauktajos Arābu nemieros, kuri aizsākās Tunisijā. Vairāki Ēģiptes nemiernieki izgāja protestēt ar Tunisijas karogu, apliecinot atbalstu nesenajiem notikumiem. Nemieri turpinājās arī pēc prezidenta atkāpšanās, pieprasot ātrākas reformas.

Redaktors iesaka
Trešdienas nemieros Ēģiptē bojāgājušo skaits pārsniedzis 500  (20)
15.augusts 2013 14:29
Trešdien sadursmēs starp policiju un gāztā prezidenta Mohameda Mursi atbalstītājiem bojāgājušo skaits ir sasniedzis 525, atsaucoties uz Ēģiptes  Veselības ministrijas jaunāko informāciju, vēsta aģentūra AP.
Fotoreportāža: kopš Mubaraka gāšanas vardarbīgākā diena Kairā  (8)
15.augusts 2013 10:45
Trešdien Ēģipte piedzīvoja sen nebijuša līmeņa vardarbību un asinspirti, kad drošības spēki ieradās Kairas centrā, lai izdzenātu jūlijā armijas gāztā prezidenta Mohameda Mursi atbalstītājus .
TV: Ēģiptē izsludināts ārkārtas stāvoklis  (13)
14.augusts 2013 17:09
Visā Ēģiptē, kur trešdien notiek asiņaini nemieri, ir izsludināts mēnesi garš ārkārtas stāvoklis, par valsts televīzijas ziņoto vēsta aģentūra AP.