Ēģipte

Ēģipte

Ēģipte ir valsts, kas atrodas Āfrikas ziemeļaustrumu daļā. 2011. gada janvārī Ēģiptē sākās nemieri, pieprasot toreizējā Ēģiptes prezidenta Hosnī Mubaraka atkāpšanos no amata un politiskās reformas. Ēģiptes revolūcija ietilpa tā sauktajos Arābu nemieros, kuri aizsākās Tunisijā. Vairāki Ēģiptes nemiernieki izgāja protestēt ar Tunisijas karogu, apliecinot atbalstu nesenajiem notikumiem. Nemieri turpinājās arī pēc prezidenta atkāpšanās, pieprasot ātrākas reformas.

Populārākie raksti
Desmit slavenākās un baisākās cilvēku mūmijas  (41)
16.februāris 2013 00:08
Britu ēģiptologs Hovards Kārters tieši pirms deviņdesmit gadiem, 1923. gada 16. februārī, atvēra durvis uz kapa kambari, kurā stāvēja faraona Tutanhamona sarkofāgs, kas trīs tūkstoš gadus visu aizmirsts glabāja senās Ēģiptes valdnieka labi iebalzamēto mūmiju.
Krievijas lidmašīnas katastrofā Sīnāja pussalā bojā gājuši vairāk nekā 200 pasažieri (plkst. 22:11)  (466)
31.oktobris 2015 10:01
Sestdien Sīnāja pussalā, nogāžoties Krievijas pasažieru lidmašīnai, bojā gājuši visi tās pasažieri, liecina Krievijas vēstniecības Ēģiptē ieraksts mikroblogošanas vietnē "Twitter".
Foto: 6 galvaspilsētas, kas uzbūvētas tukšā vietā  (27)
17.marts 2015 07:00
Pagājušajā nedēļas nogalē Ēģiptes prezidents Abdelfatahs al Sisi paziņoja par plāniem būvēt jaunu galvaspilsētu gandrīz blakus Kairai. Dažādu iemeslu dēļ jaunas galvaspilsētas pasaules vēsturē ir būvētas ne reizi vien, turklāt vairākas no tām vietās, kuras pirms tam nemaz nav bijušas apdzīvotas.