Eiro (valūta)

Eiro (valūta)

Eiro ir kopējā valūta lielākajai daļai Eiropas Savienības (ES) valstu. Eiro tika ieviests 1999. gadā, kad to lietoja tikai elektroniski, bet skaidrā naudā eiro sāka izmantot 2002. gadā. Eiro simtdaļa ir cents. Latvijā eiro paredzēts ieviest 2014. gadā. No 2009. līdz 2011. gadam Grieķijas ekonomiskā krīze sašūpoja uzticību šīs valūtas nākotnei.

Populārākie raksti
Diena pēc Grieķijas referenduma: aizdevēji negrasās piekāpties; drahmas ieviešana arvien reālāka (teksta tiešraides arhīvs)  (284)
06.jūlijs 2015 06:58
Grieķijas pilsoņi svētdien notikušajā referendumā teikuši "nē" starptautisko aizdevēju prasībām. Pēc šī bezprecedenta gadījuma eirozonā nav skaidrības par to, kā situācija attīstīsies tālāk, tomēr skaidrs, ka Eiropas līderiem nāksies lemt, vai Grieķija var palikt monetārajā savienībā.
'Šveices šoks': eiro kritums, bankroti un zaudējumi visā pasaulē  (204)
16.janvāris 2015 23:49
Pēc Šveices centrālās bankas lēmuma likvidēt valsts valūtas franka vērtības griestus attiecībā pret eiro satricinājumu piektdien piedzīvojuši uzņēmumi un akciju biržas visā pasaulē, vēsta ārvalstu prese.
Sveiks, eiro! Latviju oficiāli uzņem eirozonā, nosaka maiņas kursu  (1077)
09.jūlijs 2013 11:07
Otrdien Briselē Eiropas Savienības (ES) Finanšu ministru padome (ECOFIN) oficiāli apstiprināja Latvijas dalību eirozonā un 2014.gada 1.janvārī mūsu valsts kļūs par 18 eirozonas dalībvalsti. Neilgi pirms pašas sanāksmes finanšu ministrs Andris Vilks (V) līksmā noskaņojumā žurnālistiem sacīja, ka pēdējo septiņu mēnešu laikā laiks bijis slikts, bet tagad saulains. "Tas sanāk arī tīri simboliski", gaidot gala lēmumu par Latvijas uzņemšanu eirozonā sacīja Vilks.