Eiropas Padome

Eiropas Padome

Eiropas Padome ir vecākā politiskā organizācija Eiropā, kura dibināta 1949. gadā. Eiropas Padomes mērķis ir veidot kopēju demokrātisku un tiesisku telpu. Latvija Eiropas Padomei pievienojās 1995. gadā.

Populārākie raksti
10 ieteikumi lietotu auto pircējiem  (55)
26.jūnijs 2014 11:31
Katram trešajam auto, kas tiek pārdots Vācijā, ir mainīts odometra rādījums, liecina ADAC , DECRA un "Car-Pass" veiktie pētījumi un aplēses. Eiropas Padome ir norādījusi, ka odometru viltojumi ietekmē 5-12% no lietotu automobiļu tirdzniecības vidēji katrā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstī. Tomēr šis skaitlis ir ievērojami lielāks pārrobežu tirdzniecībā un veido ļoti ievērojamos zaudējumos sabiedrībai, sasniedzot ES kopējos zaudējumus līdz pat 9,5 miljardiem eiro katru gadu.
'Netikumiskā' Stambulas konvencija – vīrieši sieviešu tualetēs un poligāmija Latvijā  (149)
08.februāris 2016 00:04
Latvija ir viena no pēdējām valstīm Eiropas Savienībā (ES), kas nav pievienojusies Eiropas Padomes Konvencijai par vardarbības pret sievietēm un vardarbību ģimenē novēršanu un apkarošanu (Stambulas konvencija). Par to Latvijā izveidojušies virkne mītu, kas, iespējams, kavē valsts pievienošanos tai. Portāls "Delfi" aicina ielūkoties, ko patiesībā nozīmē šī konvencija.
ES līderu samits – vienojas pastiprināt sankcijas; Krievijai noteikts ultimāts  (94)
31.augusts 2014 02:17
Naktī no sestdienas uz svētdienu Eiropas Savienības (ES) Padomes tikšanās laikā panākta vienošanās pastiprināt sankcijas pret Krieviju. Samita laikā līderi gan nevienojās par konkrētām sankcijām, bet precīzu priekšlikumu uzdeva nedēļas laikā izveidot Eiropas Komisijai (EK).