Eiropas Parlaments

Eiropas Parlaments

Eiropas Parlaments ir viena no galvenajām Eiropas Savienības likumdošanas institūcijām. Tā ir vienīgā tieši vēlētā ES iestāde. Tās galvenā mītne atrodas Francijas pilsētā Strasbūrā. Eiropas Parlaments un ES Padome veido augstāko ES likumdošanas orgānu. Galvenie Palamenta uzdevumi ir apspriest un pieņemt ES tiesību aktus, pārbaudīt citu ES iestāžu darbu, lai pārliecinātos, ka tiek ievēroti demokrātijas principi, kā arī apspriest un pieņemt ES budžetu.

Redaktors iesaka
Jaunievēlētais Eiropas Parlaments sanāk uz pirmo sēdi  (37)
14.jūlijs 2009 07:51
Otrdien, 14. jūlijā, Strasbūrā uz pirmo sēdi kopā sanāk 736 jaunievēlētie 7. sasaukuma Eiropas Parlamenta (EP) deputāti.
Pieņemts ES ilgtermiņa budžets 2007.–2013. gadam  (12)
17.maijs 2006 15:05
Eiropas Parlaments 17.maijā galīgi apstiprināja ES 2007.–2013. gada ilgtermiņa budžetu, par ko Eiropas Parlaments , ES Padome un Komisija neformālu vienošanos bija panākušas 4.aprīlī. Pēc balsojuma vienošanos oficiāli parakstīja Parlamenta, ES Padomes un Komisijas pārstāvji. Eiropas Parlaments apsveic vienošanās rezultātā iegūtos papildu 4 miljardus eiro ES prioritārajām jomām, bet norāda, ka 2005.gada jūnijā Eiropas Parlamenta apstiprinātās summas būtu nodrošinājušas labāku ES finansējumu.
Eiropas Parlaments apstiprina savu galīgo viedokli par Latviju  (21)
11.marts 2004 15:03
Šodien Strasbūrā Eiropas Parlaments pieņēma ziņojumu par desmit kandidātvalstu gatavību dalībai Eiropas Savienībā. Parlaments uzteic ievērojamo valstu progresu, kas panākts uzlabojot Eiropas Komisijas monitoringa ziņojumos konstatētās nepilnības. "Desmit valstis ir strādājušas daudz smagāk kā jebkura no mūsu valstīm, kad tās savlaik gatavojās dalībai ES," atklājot debates vakar uzsvēra EP Ārlietu komitejas priekšsēdētajs Elmārs Broks (Vācija/EPP-ED). Arī Ginters Ferhoigens uzrunājot EP deputātus teica, ka šī ir vislabāk sagatavotā paplašināšanās ES vēsturē.