Emanuels Makrons

Emanuels Makrons

Emanuels Žans Mišels Frederiks Makrons 2017. gada 14. maijā kļūs par 25. Francijas prezidentu.

Bijušais baņķieris un sociālistu partijas biedrs iepriekš neilgu periodu ieņēma Francijas ekonomikas ministra krēslu. Savukārt aptuveni gadu pirms prezidenta priekšvēlēšanas kampaņas viņš dibināja savu politisko kustību "En Marche!".

Jaunais kandidāts (39 gadus vecais politiķis būs jaunākais Francijas vadītājs kopš Napoleona) popularitāti ieguva īsi pirms ievēlēšanas, kļūstot par spēcīgāko proeiropeisko vērtību pārstāvi iepretim savai sāncensei nacionālistu līderei Marinai Lepēnai. Viņš pārstāv centrisku liberāli politisko virzienu.

Viņš studējis filozofiju un sabiedriskās attiecības.

Populārākie raksti
Pāri, kas liek trīt mēles: slavenas sievietes un viņu jaunie vīri  (32)
18.maijs 2017 17:32
Vēl pirms Emanuela Makrona uzvaras Francijas prezidenta vēlēšanās viena no apspriestākajām tēmām saistībā ar nākamo valsts pirmo pāri bija viņu lielā gadu starpība un romantiskais, bet pretrunīgi vērtētais stāsts – Makrons un par viņu 24 gadus vecākā sieva Brižita Troņjo ieskatījās viens otrā, kad viņa bija skolotāja, bet viņš – viņas audzēknis.
Francijas prezidenta vēlēšanās uzvar Makrons  (260)
07.maijs 2017 21:12
Svētdien notikušajā Francijas prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā uzvarējis centrists Emanuels Makrons , pārspējot galēji labējo Marinu Lepēnu, apstiprinājusi Francijas Iekšlietu ministrija.
Video: Makrons izvairās no Trampa, lai pirmo sveiktu Merkeli  (83)
26.maijs 2017 14:20
Briselē notiekošais NATO samits jau ir kļuvis populārs ne tikai ar politiskajiem paziņojumiem un lēmumiem, bet arī ar video, kurā ASV prezidents Donalds Tramps redzams pastumjam malā Melnkalnes premjeru , lai pats izvirzītos priekšplānā.