Festivāls Baltijas pērle

Festivāls Baltijas pērle

Starptautiskais festivāls "Baltijas pērle", viens no senākajiem un vērienīgākajiem filmu festivāliem Baltijā, kas jau kopš 1993. gada iepazīstina Rīgas iedzīvotājus un viesus ar izcilākajiem veikumiem un spilgtākajām personībām Eiropas kino mākslā, kā arī ar kino klasikas mantojumu. Daudzveidīgā programma ir tradicionāli orientēta uz aktuāliem, intelektuāli rosinošiem un vēsturiski nozīmīgiem kinodarbiem.

2018. gadā "Baltijas pērle" notiek no 19. līdz 25. septembrim.

Redaktors iesaka
‘Es esmu viens, taču ne vientuļš’. Mihails un Lili Idovi par Viktoru Coju  (14)
15.augusts 2018 08:06
Kirila Serebreņņikova filmas "Vasara" ("Лето") Rīgas pirmizrādes, kas notiks festivāla "Baltijas pērle" ietvaros, priekšvakarā tās scenārija autori Mihails un Lili Idovi sarunā ar portālu "Delfi" atklāja, ko viņiem nozīmēja un arvien vēl nozīmē Viktors Cojs , kāda loma viņu dzīvē bijusi Borisam Grebenščikovam un kāpēc Latvija ir klātesoša visās viņu filmās.
Par godu Ingmara Bergmana simtgadei notiks īpašs kinoseanss
13.jūlijs 2018 13:15
14. jūlijā zviedru rakstniekam, dramaturgam, kino un teātra režisoram Ingmaram Bergmanam apritētu 100 gadu, un, godinot meistaru, festivāls "Baltijas pērle" savā programmā iekļāvis viņa pēdējo lielajam ekrānam uzņemto filmu "Fanija un Aleksandrs", kas tiks izrādīta festivāla programmā "Kino klasika" 19. septembrī.
Festivālu 'Baltijas pērle' atklās Serebreņņikova filma par Viktoru Coju  (6)
01.jūnijs 2018 16:01
Kinofestivālu "Baltijas pērle" šoruden, 19. septembrī, atklās krievu režisora Kirila Serebreņņikova filmas "Vasara" ("Ļeto") seanss. Filma vēsta par Krievijas kulta mūziķi, grupas "Kino" līderi Viktoru Coju. Filma starptautisko pirmizrādi piedzīvoja šogad prestižajā Kannu kinofestivālā.