FIA

FIA

FIA jeb Starptautiskā Automobiļu federācija ir bezpeļnas organizācija, kas aizstāv automobiļu organizāciju un lietotāju intereses. Tāpat arī FIA ir daudzu motoru sporta notikumu organizators.

Populārākie raksti
Desmit labākie priekšpiedziņas automobiļi vēsturē  (54)
09.jūnijs 2013 17:58
Par vissportiskākajiem un vispatīkamāk vadāmajiem automobiļiem jau no sākta gala tiek uzskatīti tie spēkrati, kuriem dzinēja vilkme tiek novadīta uz aizmugurējiem riteņiem. Savukārt priekšpiedziņas trūkumi ir izteikta nepietiekama pagriežamība un nespēja novaldīt lielu jaudu. Autobūvēs vēsturē ir vairāki priekšpiedziņas automobiļi, kas izrādījušies baudpilni braukšanā un pat ātrāki autosportā nekā to cīņubiedri ar klasisko piedziņu.
2013. gada spilgtākie notikumi auto nozarē Latvijā un pasaulē  (10)
18.decembris 2013 17:30
Iepriekšējos pāris gadus auto nozares spilgtākie notikumi gan Latvijā, gan pasaulē pamatā saistījās ar globālās ekonomikas dižķibeles sekām – jaunu automobiļu tirgus pastāvīgu kritumu un slēgtām leģendāru auto marku rūpnīcām. Šis gads nozarē bijis priecīgākās noskaņās un nākotnei daudzsološākās kā industrijā, tā arī motorsportā.
20 gadi kopš F-1 vismelnākās dienas  (53)
01.maijs 2014 09:00
1994.gada maija pirmās dienas pasaules autosporta vēsturē iegāja kā vienas no traģiskākajām kopš pirmajām sacensībām. Dažu dienu laikā Imolas trasē dzīvību zaudēja vairāki cilvēki - vispirms austriešu pilots Haralds Racenbergers, viens no tiesnešiem, kura dzīvību izdzēsa no formulas atrāvies ritenis, un izcilais F-1 čempions, miljonu mīlulis, brazīlietis Airtons Senna .