Fidels Kastro

Fidels Kastro

Fidels Kastro ir Kubas politiķis un revolucionārs, bijušais Kubas prezidents. Kastro pasaules atpazīstamību ieguva, kad 1959. gadā viņa vadītā revolūcija gāza Kubas diktatoru Fulhensio Batistas valdību. Fidels Kastro padarīja Kubu par pirmo sociālistisko valsti rietumu puslodē. Lai arī Kastro tiek vērtēts pretrunīgi, viņš pasaulē kļuvis par revolūcijas ikonu. No prezidenta amata Kastro veselības stāvokļa dēļ atkāpās 2008. gadā. Kastro pazīstams arī ar saviem oratora dotumiem, kurus viņš pielietoja, veicot stundām ilgas uzrunas tautai.

Populārākie raksti
Atriebe, sazvērestības un sērijveida slepkavas: slavenības, kuras nogalinātas  (5)
04.novembris 2017 08:09
Vēsture ir pierādījusi – bagātība, atpazīstamība un ietekme pievilina ne tikai sajūsmas pilnu fanu pūļus, bet arī vardarbīgi noskaņotus indivīdus. Diemžēl dažkārt tas beidzas letāli, un "Delfi Izklaide" piedāvā atskatīties uz dažiem zināmākajiem stāstiem, kad no slepkavas rokas kritis kāds slavens cilvēks.
Luksuss un mīlas dēkas: Fidela Kastro slepenā dzīve  (79)
29.novembris 2016 10:33
Aivadītajā nedēļā 90 gadu vecumā mūžībā devās Kubas bijušais līderis Fidels Kastro (attēlā). Pēc ietekmīgā vīra nāves aktīvi tiek vētīta viņa privātā dzīve.
Foto izlase: Kā diktatori izskatījās bērnībā  (73)
30.aprīlis 2014 15:03
Pirms dažām dienām Ziemeļkorejas televīzijā pirmo reizi tika parādītas mazā Kima Čenuna fotogrāfijas, kas šīs valsts augstākajam līderim lika izskatīties krietni vien cilvēcīgākam.