Fidels Kastro

Fidels Kastro

Fidels Kastro ir Kubas politiķis un revolucionārs, bijušais Kubas prezidents. Kastro pasaules atpazīstamību ieguva, kad 1959. gadā viņa vadītā revolūcija gāza Kubas diktatoru Fulhensio Batistas valdību. Fidels Kastro padarīja Kubu par pirmo sociālistisko valsti rietumu puslodē. Lai arī Kastro tiek vērtēts pretrunīgi, viņš pasaulē kļuvis par revolūcijas ikonu. No prezidenta amata Kastro veselības stāvokļa dēļ atkāpās 2008. gadā. Kastro pazīstams arī ar saviem oratora dotumiem, kurus viņš pielietoja, veicot stundām ilgas uzrunas tautai.

Redaktors iesaka
Fidels Kastro prezentē savus memuārus  (4)
05.februāris 2012 12:41
Kubas bijušais prezidents un revolūcijas ikona Fidels Kastro prezentējis savus memuārus "Laika partizāns" ("Guerrillero del tiempo"), kas bija viņa pirmā parādīšanās sabiedrībā kopš pagājušā gada aprīļa, svētdien vēstīja vietējie Kubas plašsaziņas līdzekļi.
Kubas komunisti atbrīvo no amata Fidelu Kastro un atļauj privātīpašumu  (36)
19.aprīlis 2011 09:37
Bijušais Kubas prezidents Fidels Kastro apstiprinājis, ka pirmdien ir atkāpies no Kubas Komunistiskās partijas līdera amata, otrdien informē raidsabiedrība BBC.
Fidels Kastro atsakās no Kubas prezidenta amata  (103)
19.februāris 2008 10:12
Otrdien Fidels Kastro atkāpies no Kubas prezidenta un armijas virspavēlnieka amata, atsaucoties uz Kubas laikrakstu "Granma", ziņo pasaules mediji.