Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK)

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK)

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ir autonoma valsts iestāde, kuras galvenie uzdevumi ir pārraudzīt Latvijas banku, krājaizdevumu sabiedrību, apdrošināšanas sabiedrību, apdrošināšanas starpnieku, finanšu instrumentu tirgus dalībnieku, kā arī privāto pensiju fondu darbību. Komisija uzrauga vairāk nekā 300 finanšu sektora dalībnieku, un to kopējais aktīvu apmērs pārsniedz 30 miljardus eiro.

Redaktors iesaka
Netīrās naudas apkarošana: kad Eiropai būs savs FinCEN  (11)
02.maijs 2018 07:00
Eiropai būtu jāveido kopīga institūcija cīņai ar naudas atmazgāšanu, jo ar apvienotiem resursiem aizdomīgu naudas plūsmu izķeršana sekmētos daudz labāk, - arvien vairāk balsu aicina Eiropā centralizēt arī šo banku uzraudzības funkciju, kas pašlaik ir valstu nacionālo iestāžu atbildības lauks. Diskusijas gan tagad tikai sākas, un nav skaidrības, kad varētu izveidoties vienota Eiropas institūcija netīrās naudas apkarošanai un cik plašas varētu būt tās funkcijas.
Riskanto klientu izmēšana no Latvijas nerezidentu bankām: kas paveikts  (71)
19.marts 2018 00:02
Pēdējos pāris gados paveiktais, lai mazinātu riskantus un aizdomīgus darījumus Latvijas bankās, kuru bizness vērsts uz ārvalstu klientu apkalpošanu, izrādījies nepietiekams. Pēc pēdējā mēneša laikā paustajiem ASV brīdinājumiem Latvijai mūsu valsts amatpersonas secinājušas, ka Krievijas un citu NVS valstu klientu apkalpošana Latvijas bankās jāsašaurina daudz straujākos tempos un riskanto ārvalstu klientu naudas apjomiem bankās ātriem soļiem jāsamazinās. Tāpēc bankām jāveido citādi biznesa modeļi un jāmeklē jaunas biznesa nišas vai arī jāliek punkts savam biznesam.
Banku uzraugi un (ne)pārdzīvotās krīzes  (90)
10.marts 2018 08:00
Politiķi sākuši spriest par iespēju noteikt pilnvaru termiņu ierobežojumus Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padomes locekļiem. Pašlaik FKTK padomē ir divas amatpersonas, kas šo amatu ieņem kopš komisijas darbības sākuma 2001. gadā. Savukārt iestādes vadītāja krēsls līdz šim gan nav bijis ļoti stabils – pirms pašreizējā komisijas priekšsēdētāja Pētera Putniņa FKTK bijuši trīs vadītāji, no tiem divi amatu atstāja, nenostrādājot pat vienu pilnvaru termiņu.