Gavēnis

Populārākie raksti
Sākas Lielais gavēnis – no kā atteikties un ko ēst  (2)
10.februāris 2016 11:40
Kristīgajā pasaulē Pelnu trešdiena, kas šogad iekrīt 10. februārī, iezīmē Lielā gavēņa sākumu – 40 dienas atturības, kas ilgst līdz Lieldienām. Gavēņa laikā ticīgie un ne tikai atsakās ne vien no pārmērībām ēdiena ziņā, bet arī citiem kārdinājumiem. Tā galvenais uzsvars tiek likts uz atdzimšanu un atjaunošanos. Gavēnis noslēdzas 24. martā, Lielās nedēļas ceturtdienā.
Pirmssvētku gavēnis - septiņas garšīgas idejas otrajai nedēļai
23.februāris 2015 10:21
Pirmssvētku gavēnis nav tikai ēšanas paradumu maiņa un to būtu ieteicams ievērot ikvienam. Gavēnis nozīmē atteikšanos - no pārmērībām, atkarībām, sliktām domām un sliktiem darbiem. Nav universālas receptes, kas derētu visiem, jo gavēņa mērķis ir atrast to, kas tieši tevi padara vāju un atkarīgu. Vienam tā ir gaļa, citam kūciņas, vēl kādam - piena produkti. Obligātais ir vienīgi tas, lai tu zinātu gavēņa galveno ievirzi - ēst atturīgāk, tādēļ šai nedēļai piedāvājam septiņas vienkārši pagatavojamas receptes gavēņa klasiskajā izpratnē - tiem, kuri atteikušies no gaļas .
Lielais gavēnis: recepšu špikeris, kas palīdzēs sagaidīt Lieldienas  (3)
28.februāris 2017 16:26
Kristīga pasaule katru gadu 40 dienas pirms Lieldienām ievēro septiņas nedēļas garu attīrīšanās un pārdomu periodu jeb Lielo gavēni, šādi gatavojoties nozīmīgajiem svētkiem. Pareizticīgie šogad sāka gavēt jau pirms pāris dienām – 27. februārī, bet, ja arī tu vēlies pievienoties gavētāju pulkam, nekas nav nokavēts, jo katoļiem Lielais gavēnis sāksies Pelnu trešdienā, kas šogad iekrīt 2017. gadā 1. martā. Lai gavēņa laikā tu varētu veltīt vairāk laika labiem darbiem un domām, mēs parūpējāmies par praktisko pusi, atlasot receptes, kas palīdzēs tev sasniegt nospraustos mērķus.