Gruzija

Gruzija

Gruzija ir valsts Aizkaukāzā, Melnās jūras krastā. Tā pazīstama ar savu gleznaino savvaļas dabu, kā arī savdabīgo kultūru un vīnrūpniecību. Pēc Gruzijas mēģinājuma pārņemt seperātisko reģionu Dienvidosetiju 2008. gadā uzliesmoja gadiem ilgušais konflikts, kas pārvērtās par plaša mēroga kaujām un nemieriem. Vēlāk tika atzīta Dienvidosetijas neatkarība, taču Gruzija to uzskata par Krievijas okupētu reģionu.

Populārākie raksti
Četras lietas, kuras Putins nav sapratis pareizi  (158)
31.maijs 2015 20:24
Kopš Ukrainas krīzes sākuma Krievija bieži izspēlē dažādus negaidītus un provokatīvus māņu gājienus, liekot Rietumiem būt pilnīgā neizpratnē par lielvalsts nākamo soli. Tas Krievijas pretiniekiem licis ieņemt gaidīšanas un aizsardzības pozīcijas, un uzskatīt, ka Krievija ir pārdomājusi vairākus gājienus uz priekšu.
'Lielvaras komplekts' - valstis, kurās joprojām atrodas Krievijas armijas bāzes  (347)
01.oktobris 2015 00:04
Krievijas militārās aktivitātes pieaugums Sīrijā pēdējā mēneša laikā tiek vērtēts pretrunīgi. Vienlaikus izskan gan viedoklis, ka Maskavas iesaiste sarežģītajā konfliktā bija negaidīta un neizprotama, gan norāde, ka Krievijas iesaiste savu interešu aizsardzībai bijusi tikai laika jautājums.
Kā iegrozījās karjera PSKP CK pēdējā Politbiroja biedriem  (128)
14.septembris 2016 00:06
Uzbekistānas prezidenta Islama Karimova nāve gandrīz ir izbeigusi postpadomju republiku vadītāju – Padomju Savienības Komunistiskās partijas Centrālās komitejas (PSKP CK) Politbiroja locekļu ēru.