Gundega Repše

Gundega Repše

Gundega Repše ir pazīstama latviešu rakstniece un žurnāliste. Galvenokārt viņa ir romānu, īso stāstu, eseju, literatūras un mākslas kritiku un publicistisku rakstu autore. 1993. gadā kļuva par Raiņa un Aspazijas fonda prēmijas laureāti, bet 2002. gadā saņēma literatūras gada balvu prozā.

Redaktors iesaka
Dzelzs, kas dedzina. Saruna ar Gundegu Repši  (15)
25.aprīlis 2012 09:43
Rakstniece Gundega Repše Latvijas Literatūras gada balvai izvirzīta nominācijā Labākais prozas darbs par grāmatu "Dzelzs apvārdošana". Izdevējs "Dienas grāmata".
Gundega Repše: Pēc rakstnieku vizītes Saeimas komisijā  (433)
18.februāris 2012 00:01
Situācija latviešu literatūrā šodien ir līdzīgai tai, kādu to aprakstīja Kārlis Skalbe pēc 1. Pasaules kara. Viņš secināja –izpostīta nacionālās rakstniecības druva. Pēc 100 gadiem mēs, protams, lietojam citus vārdus un arī postītāju ir smagi nosaukt par ienaidnieku, kaut arī valsts tieši tā ir rīkojusies, nīdēdama pati savas pastāvēšanas pamatus.
Gundega Repše: morāli ētiskās kategorijās te ir puvums  (345)
25.septembris 2009 10:02
"Morāli ētiskas kategorijās man tiešām liekas, ka te ir puvums," tā par sabiedrības ētisko līmeni piektdien publicētajā intervijā laikraksta "Diena" pielikumā "Kultūras Diena" teikusi rakstniece Gundega Repše .