Helovīns

Helovīns

Helovīns ir Visu svēto dienas priekšvakars, kas tiek atzīmēts 31. oktobrī. Helovīna vakarā bērni pārģērbjas par dažādiem mītiskiem un populāriem tēliem un apstaigā mājas, prasot saldumus. Šī tradīcija radusies ASV, taču ar katru gadu Helovīns kļūst populārāks arī citās pasaules valstīs. Helovīna simbols ir uz lieliem ķirbjiem izgrebtas biedējošas sejas.

Populārākie raksti
Spoku apsēstas pilis, radioaktīvi augi un milzu kapi - 13 pasaules baisākās vietas  (1)
31.oktobris 2015 11:21
Helovīns vai nē, bet ceļotājiem vienmēr patikuši un interesējuši neparasti apskates objekti. Labākie parasti ir tie, kam ir savs stāsts, leģenda vai neparasta vēsture. Šādus objektus parasti ir ne tikai intesesanti apskatīt, bet arī par tiem lasīt. Lūk, 13 vietas, kur mīt leģendāri spoki, aug milzu radioaktīvi koki, atdusas miljoni, atdzīvojas leļļu galvas vai pat notiek veļu dievkalpojumi!
11 tūristu iecienītas spoku pilsētas un iemesli, kāpēc tās gājušas bojā  (1)
21.oktobris 2016 06:50
Tuvojas Helovīns un daudzviet arī pie mums svin dažādus ar ķekatās iešanu saistītus pasākumus, pārģērbjoties par spokiem, nāvēm un citiem mošķiem. Tāpat arī Latvijā netrūkst cilvēku, kas ceļojot labprāt par galamērķiem izvēlas spocīgas un pamestas vietas. Īpaši interesanti tas ir tad, ja šīs vietas apvij arī kāds interesants stāsts vai leģenda.
Desmit garākās Holivudas kino sāgas  (17)
15.februāris 2013 00:01
Dienu pēc pasaules pirmizrādes piektdien kinoekrānus arī Latvijā sasniedzis jaunais Brūsa Vilisa varoņfilmu sērijas piektais turpinājums Cietākais rieksts . Kamēr vieni rauc degunus par nepārtraukto turpinājumu paredzamību, bet citi par filmu industrijas alkatību, Cietā rieksta franšīzes filmas nebūt nav rekordistes turpinājumu veidošanā.