Heraldikas komisija

Heraldikas komisija

Heraldikas komisija ir Valsts prezidenta izveidota koleģiāla institūcija, kas ir atbildīga par informatīvo materiālu bāzi par ģerboņiem un ģerboņu veidošanas pamatprincipiem. Tā nodrošina šo materiālu pieejamību sabiedrībai, izvērtē jaunu ģerboņu izveides heraldiskos un mākslinieciskos risinājumus, kā arī apzina un veido ģerboņu sistēmu un veic izpēti.

Populārākie raksti
Latgales neoficiālā karoga stāsts: no 'aizliegtā augļa' līdz prokrievisko aktīvistu ķengām  (192)
02.februāris 2015 05:48
Latgales neoficiālais karogs, ko prokrieviskie aktīvisti izmantojuši kā pamatu, lai izveidotu "Latgales Tautas Republikas" karogu, ir tapis pavisam nesen, taču to jau paguvuši iemīļot Latgales patrioti un pašvaldības. Tā kā karogam nav oficiāla statusa, eksperti atklāj, ka valsts iestādes šo karogu nedrīkst izmantot, kā arī to, ka karogs patiesībā simbolizē aristokrātiju, kas Latvijas pastāvošajā demokrātiskajā iekārtā ir nepieņemami.
Lasītājs: Latgales pašvaldībām ir laiks parādīt, kas tām rūp vairāk – Latgales lepnums vai Rīgas birokrātu iedomas  (74)
03.februāris 2015 09:28
"Droši var apgalvot, ka Latgales karogs nedēļas laikā nacionālā līmenī ir piedzīvojis vairāk uzmanības nekā iepriekšējos četros gados. Viss iesākās ar prokrievisku darboņu provokāciju, izķēpājot karogu ar separātiskiem uzrakstiem . Latgales sabiedrība diezgan saliedēti izteica nosodījumu karoga zaimošanai, Drošības policija ierosināja izmeklēšanu, un kad jau likās, ka informatīvais uzbrukums ir veiksmīgi atvairīts, apdraudējums karogam ir parādījies no negaidītas puses no Latvijas valsts," raksta latgaļu bloga i dūmneicas "Skreine.org" vodūšais redaktors.
Prokuratūrai - 25: no dibināšanas līdz šodienai  (10)
25.septembris 2015 05:42
Latvijas Republikas Prokuratūra izveidota 1990. gada 26. septembrī, un sestdien svinēs 25 gadu jubileju. Portāls “Delfi” īsu atskatu uz prokuratūras darbu šajā laikā.