Herberts Cukurs

Herberts Cukurs

Herberts Cukurs bija latviešu aviators, kurš pazīstams ar lidojumiem paškonstruētos lidaparātos no Latvijas uz Gambiju un Japānu. Cukurs ir arī pretrunīgi vērtēta personība, jo atsevišķos avotos viņš tiek minēts kā viens no aktīvākajiem Otrā pasaules kara holokausta īstenotājiem Latvijā. Cukurs dienēja tā sauktajā "Arāja komandā", kas veica represijas pret ebrejiem.

Populārākie raksti
Ģenerālprokuratūra arī pēc atkārtota lūguma no Izraēlas nesaņem informāciju par Cukuru  (146)
21.marts 2015 16:27
Ģenerālprokuratūra , turpinot izmeklēšanu par latviešu aviatora Herberta Cukura iespējamo līdzdalību ebreju civiliedzīvotāju iznīcināšanā, pēc atkārtota lūguma Izraēlai nav saņēmusi informāciju par šo lietu.
Foto: Rīgā protestē pret mūziklu par Herbertu Cukuru  (318)
16.oktobris 2014 19:15
Apmēram 20 cilvēki šopēcpusdien iepretim Latvijas Zinātņu akadēmijas ēkai protestēja pret šovakar koncertzālē "Rīga" gaidāmo mūzikla "Cukurs. Herberts Cukurs" izrādi.
Latvijas 'antinacistu' pacietības vadzis lūzis: pieprasa DP atvainoties par apmelošanu  (75)
28.janvāris 2015 16:19
Latvijas antifašistiskās organizācijas – "Latvija bez nacisma", "Latvijas antifašistiskā komiteja" un "Latvijas antinacistiskā komiteja", vērsušās pie Valsts prezidenta Andra Bērziņa un premjeres Laimdotas Straujumas (V), sūdzoties par Drošības policijas (DP) attieksmi, kā arī prasot "iniciēt DP vadības atvainošanos" saistībā ar nepatiesas informācijas sniegšanu.