Higsa bozons

Higsa bozons

Higsa bozons ir hipotētiska elemntārdaļiņa, kas piedod masu visām pārējām elementārdaļiņām. Higsa bozona, dēvēta arī par "Dieva daļiņu", pastāvēšana vēl nav pierādīta un tā meklējumi ir viens no mūsdienu fizikas un Šveices Lielā hadronu paātrinātāja galvenajiem uzdevumiem.

Populārākie raksti
Higsa bozona meklētāja 'biogrāfija': 10 posmi  (45)
14.februāris 2013 05:30
Kopš ceturtdienas, 14. februāra, uz diviem gadiem atpūtā "dodas" Eiropas Kodolpētījumu organizācijas (CERN) Lielais hadronu pretkūļu paātrinātājs jeb Lielais hadronu kolaiders (LHC). Aptuveni četrarpus gadu laikā kopš tas pirmo reizi iedarbināts, paātrinātājs piedzīvojis vairākas būtiskas ķibeles, taču pērnā gada vasarā ar LHC strādājošie pētnieki saviļņoja visas pasaules zinātnieku sirdis, paziņojot par jaunas elementārdaļiņas atklāšanu un spriežot, ka tā varētu būt daudzu teorētiķu meklētais Higsa bozons .
Eksperti pārliecināti - 'Dieva daļiņa' ir atklāta  (88)
14.marts 2013 15:24
Fiziķi tagad ir pārliecināti, ka pagājušā gada jūlijā Eiropas kodolpētījumu centrā ( CERN ) atklātā elementārdaļiņa patiešām ir Higsa bozons jeb tā sauktā "Dieva daļiņa", vēsta raidsabiedrība "Sky News".
Foto: Lielais hadronu paātrinātājs darbosies ar divkāršu enerģiju  (48)
23.marts 2015 15:18
Šonedēļ pēc divu gadu pārbūves darbu atsāks Eiropas Kodolpētniecības organizācijas ( CERN ) Lielais hadronu paātrinātājs , paziņojuši fiziķi.