Hilarija Klintone

Hilarija Klintone

Hilarija Klintone ir ietekmīga ASV politiķe, kura kopš 2009. gada strādā ASV valsts sekretāra amatā. Bijusi Ņujorkas štata senatore, kā arī no 1993. līdz 2001. gadam ASV pirmā lēdija, jo prezidenta amatā strādāja viņas vīrs Bils Klintons. 2008. gadā Klintone kandidēja uz ASV Demokrātu partijas atbalstu ASV prezidenta vēlēšanās, taču piekāpās Barakam Obamam.

Redaktors iesaka
Obama un Klintone atzīti par apbrīnotākajiem cilvēkiem ASV  (8)
28.decembris 2010 13:43
ASV prezidents Baraks Obama un valsts sekretāre Hilarija Klintone atzīti par visapbrīnotākajiem cilvēkiem ASV 2010. gadā, liecina organizācijas "Gallup" ikgadējās aptaujas rezultāti.
Klintone sola jaunu laikmetu ASV diplomātijā  (21)
22.janvāris 2009 21:02
Bijusī Ņujorkas štata senatore un ASV pirmā lēdija Hilarija Klintone , ceturtdien sākot pildīt valsts sekretāres pienākumus, solīja jaunu laikmetu Savienoto Valstu diplomātijā.
Hilarija Klintone ievēlēta par senatori  (5)
08.novembris 2000 16:09
ASV pirmā lēdija Hilarija Klintone otrdien tika ievēlēta par senatori no Ņujorkas štata, ziņoja ASV telekanāli. Klintone bija Demokrātu partijas kandidāte, bet viņas sāncensi ASV Senāta vēlēšanās Riku Lacio bija izvirzījusi Republikāņu partija.
Aptauja: Vēlētājiem nepatīk ne Klintone, ne Tramps  (7)
21.maijs 2016 23:10
Demokrātu un Republikāņu partiju vadošie kandidāti novembrī gaidāmajām ASV prezidenta vēlēšanām Hilarijas Klintone un Donalds Tramps ir ļoti nepopulāri vēlētāju vidū, liecina jaunākās sabiedriskās domas aptaujas rezultāti.
ASV galvenais ieroču lobijs izsaka atbalstu Trampam  (16)
21.maijs 2016 11:40
ASV galvenais ieroču lobijs - Nacionālā šaujamieroču asociācija (NRA) - piektdien izteikusi atbalstu ASV Republikāņu partijas Baltā nama kandidātam Donaldam Trampam, paziņojot, ka pienācis laiks apvienoties, vai arī "nobučot savus ieročus uz atvadām", ja tiks ievēlēta Hilarija Klintone .
ASV prezidenta priekšvēlēšanas: Klintones pārsvars pār Trampu sarūk  (56)
20.maijs 2016 13:36
Sarucis ASV Demokrātu partijas vadošās kandidātes Hilarijas Klintones pārsvars pār Republikāņu partijas kandidātu novembrī gaidāmajām ASV prezidenta vēlēšanām Donaldu Trampu, liecina piektdien publiskotās sabiedriskās domas aptaujas rezultāti.
Baltijai un Austrumeiropai visneizdevīgākais ASV prezidents būtu Tramps, secina pētnieks  (22)
18.maijs 2016 17:52
Baltijas un Austrumeiropas drošībai visneizdevīgākais ASV prezidents būtu ASV Republikāņu partijas vadošais Baltā nama kandidāts Donalds Tramps , bet vislabvēlīgāk noskaņotā ir bijusī ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone , uzskata Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra pētnieks Mārtiņš Hiršs.
ASV priekšvēlēšanās Oregonas štatā uzvar Tramps un Sanderss  (2)
18.maijs 2016 08:02
ASV republikāņu priekšvēlēšanās Oregonas štatā uzvarējis miljardieris Donalds Tramps, savukārt demokrātu nometnē šajā štatā uzvaru guvis kreisais senators Bērnijs Sanderss, bet bijusī pirmā lēdija Hilarija Klintone uzvarējusi Kentuki štatā.
Sanders krīzes nomāktajai Puertoriko piedāvātu kļūt par neatkarīgu valsti  (16)
17.maijs 2016 10:06
Ja kļūtu par ASV prezidentu, Demokrātu partijas kandidāts, Bruklinā dzimušais senators no Vermontas štata Bērnijs Sanderss piedāvātu ekonomikas krīzes nomāktajai Puertoriko vairākus sadarbības variantus, tostarp piedāvātu salai kļūt par neatkarīgu valsti.
Tramps un ASV Pārstāvju palātas spīkers Raiens aicina uz republikāņu vienotību
12.maijs 2016 20:36
Republikāņu prezidenta amata kandidāts Donalds Tramps un ASV Kongresa apakšpalātas Pārstāvju palātas spīkers republikānis Pols Raiens ir pauduši nepieciešamību apvienoties, lai sakautu demokrātus novembrī gaidāmajās prezidenta vēlēšanās.
Tramps faktiski kļuvis par republikāņu galīgo kandidātu ASV prezidenta amatam  (53)
04.maijs 2016 10:44
Otrdien ASV Indiānas štatā notikušajās priekšvēlēšanās republikāņu kandidātu vidū uzvarējis Ņujorkas miljardieris Donalds Tramps , bet demokrātu nometnē – senators Bērnijs Sanderss, savukārt senators Teds Kruss paziņojis par izstāšanos no turpmākās cīņās par republikāņu Baltā nama nomināciju.
Neatlaidīgā Hilarija – no sapņa par kosmosu līdz lielajai politikai un Baltā nama skandāliem  (4)
28.aprīlis 2016 20:15
Arvien vairāk uzbangojot kaislībām par un ap ASV prezidenta vēlēšanām, arī pie mums dzirdam Hilarijas Klintones vārdu, kura ir viena no pretendentiem uz ASV galvas krēslu. Tiesa, esam nedaudz dzirdējuši par viņu kā par bijušā valsts prezidenta kundzi, tomēr arī viņa pati vienmēr bjusi gudra un neparasta sieviete, kas nebaidās no smaga darba. Taču ir vēl daudz lietu, ko nezinām par šo "dzelzs sievieti". Ko par viņu runā un kas ir tās lietas, kas ar viņu saistās? To lasi turpinājumā.
Tramps uzvar priekšvēlēšanās piecos štatos, Klintone – četros  (8)
27.aprīlis 2016 06:41
Otrdien notikušajās priekšvēlēšanās piecos ASV ziemeļaustrumu štatos republikāņu favorīts Donalds Tramps guvis uzvaru visās piecās pavalstīs, kamēr demokrātu vadošā pretendente Hilarija Klintone svinējusi uzvaru četrās, liecina ASV telekanālu aplēses.
Priekšvēlēšanās Ņujorkas štatā uzvar Tramps un Klintone  (20)
20.aprīlis 2016 06:59
ASV Ņujorkas štatā otrdien notikušajās priekšvēlēšanās uzvarēja republikāņu favorīts Donalds Tramps un demokrātu favorīte Hilarija Klintone , liecina ASV telekanālu aplēses.
Klintones un Sandersa debates izvēršas asā viedokļu sadursmē  (5)
15.aprīlis 2016 12:06
Ņujorkā ceturtdien notika kārtējās ASV Demokrātu partijas prezidenta amata kandidātu televīzijas debates, kas izvērsās asā Hilarijas Klintones un Bērnija Sandersa viedokļu sadursmē - tās gaitā kandidāti apmainījās savstarpējiem apvainojumiem jautājumos par Volstrītas bankām, minimālo algu un ieroču kontroli.
ASV priekšvēlēšanās Vaiomingā uzvar Sanderss; Kolorādo - Kruss  (2)
10.aprīlis 2016 11:00
Sestdien notikušajās ASV Demokrātu partijas priekšvēlēšanās Vaiomingas štatā uzvarējis senators Bērnijs Sanderss, bet Republikāņu partijas priekšvēlēšanās Kolorādo štatā - senators Teds Kruss.
Priekšvēlēšanās Viskonsinā uzvar Kruss un Sanderss  (1)
06.aprīlis 2016 07:47
Priekšvēlēšanās ASV Viskonsinas štatā otrdien uzvarējuši republikānis Teds Kruss un demokrāts Bērnijs Sanderss, liecina ASV mediju aplēses.
Klintone un Tramps uzvar priekšvēlēšanās Arizonā  (21)
23.marts 2016 07:44
ASV otrdien notikušās demokrātu un republikāņu priekšvēlēšanās Arizonas štatā uzvarēja Demokrātu partijas vadošā pretendente uz izvirzīšanu par prezidenta amata kandidātu Hilarija Klintone un Republikāņu partijas vadošais pretendents Donalds Tramps , nostiprinot savas priekšvēlēšanu pozīcijas, ziņoja ASV telekanāli.
Puse Trampa. Ar ko beigsies ASV otrā Superotrdiena  (17)
17.marts 2016 18:00
1968. gadā Čikāga divas reizes kļuva par arēnu īstām kaujām – sākumā Martina Lutera Kinga slepkavības dēļ, bet pēc četriem mēnešiem demokrātu sanāksmes protestu dēļ.
Klintone un Tramps gūst uzvaras ASV priekšvēlēšanās vairākos štatos  (4)
16.marts 2016 06:42
ASV otrdien notikušajās demokrātu un republikāņu priekšvēlēšanās piecos štatos savas līderpozīcijas nostiprināja Demokrātu partijas vadošā pretendente uz izvirzīsānu par prezidenta amata kandidātu Hilarija Klintone un Republikāņu partijas vadošais pretendents Donalds Tramps.
ASV priekšvēlēšanās Tramps cieš sakāvi Vašingtonā un Vaiomingas štatā  (23)
13.marts 2016 10:07
ASV sestdien notikušajās priekšvēlēšanās ASV galvaspilsētā Vašingtonā (Kolumbijas apgabalā) un Vaiomingas štatā smagas sakāves cieta vadošais republikāņu partijas kandidāts Donalds Tramps, bet uzvarēja viņa galvenie konkurenti senatori Marko Rubio un Teds Kruss.
Konkurenti apsūdz Trampu par vardarbību Čikāgā  (7)
12.marts 2016 14:24
ASV Republikāņu partijas vadošā prezidenta amata kandidāta Donalda Trampa konkurenti sestdien izvērsuši kritiku pret ekscentrisko miljardieri, par piektdien priekšvēlēšanu pasākumā Čikāgā pieredzēto vardarbību vainojot viņa uzkurinošo retoriku.
Reportāža: Pēc Superotrdienas ASV nāca Supersestdiena  (18)
08.marts 2016 16:58
ASV turpinās prezidentūras sacīkstes: Pēc Superotrdienas 1. martā nāca Supersestdiena. Jevgeņijs Feļdmans novēroja priekšvēlēšanas Ņūorleānā, lielākajā Luiziānas pilsētā.
'Apple', 'Google' un 'Tesla Motors' līderi slepeni apsprieduši, kā apturēt Trampu  (84)
08.marts 2016 12:09
Vairāki miljardieri, tostarp tehnoloģiju gigantu līderi, un republikāņu partijas pārstāvji tikušies slepenā sanāksmē uz privātas salas Džordžijā, ASV, lai apspriestu, kā apturēt Donalda Trampa ceļu pretī partijas prezidenta amata nominācijai, liecina "Huffington Post" informācija.
ASV priekšvēlēšanās Menā uzvar Sanderss, bet Puertoriko - Rubio  (1)
07.marts 2016 07:40
ASV demokrātu priekšvēlēšanās prezidenta vēlēšanu kandidāta izvirzīšanai svētdien Menā uzvarējis demokrātu kreisā spārna pārstāvis Bērnijs Sanderss, bet republikāņu priekšvēlēšanās Puertoriko uzvaru izcīnījis senators Marko Rubio.
ASV priekšvēlēšanās vadošās pozīcijas saglabā Tramps un Klintone  (15)
06.marts 2016 10:04
ASV priekšvēlēšanās prezidenta vēlēšanu kandidāta izvirzīšanai sestdien kopumā vadošās pozīcijas republikāņiem saglabājis miljardieris Donalds Tramps un demokrātiem - bijusī valsts sekretāre Hilarija Klintone , lai gan šoreiz būtiskas uzvaras guvuši galēji konservatīvais republikāņu senators no Teksasas Teds Kruss un demokrātu kreisā spārna pārstāvis Bērnijs Sanderss.
Trīs spilgtas neveiksmes ASV vēlēšanu reklāmu cīņās  (6)
05.marts 2016 00:04
Amerikas Savienoto Valstu ( ASV ) prezidenta amata sacīkstēs kopējā summa, ko kandidāti iztērēs televīzijas reklāmās, ir lēšama 4,4 miljardu ASV dolāru apmērā, aprēķinājusi "Kantar's Campaign Media and Analysis Group" analītiķe Elizabete Vilnere.
'Cilvēki tam neticēs, bet es esmu apvienotājs'. Kā Superotrdienā uzvarēja Donalds Tramps  (25)
03.marts 2016 16:02
ASV aizvadījusi Superotrdienu – dienu, kad vienlaikus 11 štatos demokrāti un republikāņi priekšvēlēšanās izlemj, kurus kandidātus no šīm partijām izvirzīt prezidenta vēlēšanām novembrī. Jevgēnijs Feļdmans kopā ar Hilarijas Klintones vēlēšanu kampaņas aktīvistiem bārā Ņūorleānā novēroja vēlēšanas un to rezultātu apkopojumu.
Klintones epasta servera izveidotājam piešķir tiesisko imunitāti  (2)
03.marts 2016 09:25
Bijušajam Hilarijas Klintones personāla darbiniekam Braienam Paljano, kura izveidotu privātā epasta serveri Klintone izmantoja, esot valsts sekretāra amatā, ir piešķirta tiesiskā imunitāte kriminālizmeklēšanā par šo Klintones epasta lietošanas praksi, ziņoja laikraksts "The Washington Post".
Lielā otrdiena - cilvēkiem soctīklos ir ko teikt par ASV notiekošo  (96)
02.marts 2016 15:36
ASV priekšvēlēšanās pirms rudenī gaidāmajām prezidenta vēlēšanām, kas tā dēvētajā Lielajā otrdienā vienlaicīgi notika 11 štatos, Demokrātu partijas vadošā kandidāte Hilarija Klintone guvusi uzvaru vismaz septiņās pavalstīs, kamēr republikāņu favorīts Donalds Tramps - vismaz sešās. Pašmāju tvitera lietotāji seko līdzi ASV prezidenta priekšvēlēšanām un diskutē, kurš ASV prezidenta kandidāts būtu izdevīgāks Latvijai.
'Reigans būtu šokā,' republikāņu izvēli vērtē Kalniņš  (118)
02.marts 2016 10:33
Lai gan no vienas puses ASV Superotrdienas rezultāti nav pārsteigums, no otras – tie ir parādījuši Republikāņu partijas kandidāta Donalda Trampa lielo atbalstu ASV sabiedrībā, kas varētu izraisīt partijas šķelšanos, sarunā ar portālu "Delfi" atzīst Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ēriks Ojārs Kalniņš (V).
ASV Superotrdienā Klintone uzvar septiņos štatos, Tramps - arī septiņos  (26)
02.marts 2016 06:55
ASV otrdien notiek demokrātu un republikāņu priekšvēlēšanas 11 štatos, kuru dēļ šī diena nodēvēta par "superotrdienu", un Demokrātu partijas vadošā kandidāte Hilarija Klintone tajās uzvarējusi septiņos štatos, bet Republikāņu partijas vadošais kandidāts Donalds Tramps – vismaz septiņos štatos.