HIV

Populārākie raksti
Marija Naumova intervē HIV pacienti. Partneris noliedza šīs slimības pastāvēšanu  (15)
21.novembris 2017 06:58
Tuvojoties Pasaules AIDS dienai, ko tradicionāli atzīmē 1. decembrī, vēlamies iepazīstināt ar vairāku HIV pozitīvu cilvēku stāstiem. Ar šo slimību saistītie uzskati un stereotipi ir novecojuši, un ļoti daudzas lietas, piemēram, diagnoze – HIV pozitīvs – nozīmē lēnu un mokošu nāvi, nebūt neatbilst patiesībai. Uz sarunu aicinājām ne tikai cilvēkus, kurus skārusi šī slimība, bet arī sabiedrībā zināmus cilvēkus, kam tā bija iespēja uzdot visus sev interesējošos jautājumus un saņemt godīgas atbildes.
Latviete Ugandā: vieta, kur sākas Nīla, plosās HIV un korupcija, bet cilvēki ir sirsnīgi  (1)
22.marts 2017 06:48
Lai arī, iespējams, Ugandas nosaukums Latvijā varētu neko daudz neizteikt, tā ir viena no pievilcīgākajām Āfrikas valstīm. Tur valda ārkārtīgi krāsaina kultūru, valodu un reliģiju dažādība. Ugandā atrodami brīnišķīgi nacionālie parki ar retiem savvaļas dzīvniekiem. Tā ir vieta, kur sākas Nīla un ko sauc par ezeru zemi. Paralēli skaistajam Ugandā valda liela korupcija un vāja valsts pārvalde. Bet vietējie ikdienā ir pozitīvi. Tāpat kā zvēriņi multfilmā par karali lauvu, viņi saka "hakuna matata", ko varētu tulkot kā "neuztraucies, atslābsti".
Karsts un nosvīdis – iemesli kāpēc naktī svīstam  (3)
06.jūlijs 2015 09:07
Šajā karstajā vasaras laikā ne vienam vien ir gadījies mosties no rīta vai nakts vidū visam izmirkušam sviedros. Šādos gadījumos tā ir normāla parādība, tomēr regulāra svīšana patiesībā var būt simptoms nopietnai saslimšanai, vēsta portāls sleepdisorders.about.com .