Homo Novus

Homo Novus

Starptautiskais jaunā teātra festivāls “Homo Novus” 2015. gadā no 4. līdz 10. septembrim atzīmē savu divdesmitgadi ar viesizrāžu programmu, teātra telpas un scenogrāfijas programmu "Kopīgā telpa: mūzika, laiks, politika", programmu "Divdesmit" - izrādēm, kas veltītas jaunībai un pieaugšanai.

Festivāla spožākie notikumi ir franču mākslinieka Filipa Kena kinofilmai tuvā izrāde par sešu rokeru un Izabellas draudzību, kanādiešu mākslinieku "Mammalian Diving Reflex" un 15 Zolitūdes jauniešu kopīgi veidotais ceļojums naksnīgajā Rīgā “Nakts gājiens ar tīņiem”, leģendārās kompānijas "Forced Entertainment" izrāde - lasījums “Dienasgrāmata”, skumjākā britu komiķa Kima Noubla un ekscentriskā beļģu dueta Benjamina Verdonka un Pītera Ampes darbi, kā arī jaunā francūža Olivjē Kulona Jablonkas komentārs par globālo imigrāciju izrādē “Viktora Igo avēnija 81”. Festivāls piedāvā arī plašu pirmizrāžu klāstu – jaunus režisoru Elmāra Seņkova, Mārtiņa Eihes, horeogrāfu Kristīnes Brīniņas, Krišjāņa Santa, Ērika Ēriksona un skaņu mākslinieka Voldemāra Johansona darbus.

Populārākie raksti
Pasākumu programma, transporta reisi, plāns - noderīga informācija 'Baltās nakts' apmeklētājiem
04.septembris 2015 11:08
Naktī no 5. uz 6. septembri Rīgā jau desmito reizi norisināsies mūsdienu kultūras forums " Baltā nakts ". Portāls "Delfi" piedāvā iepazīties ar pasākuma programmu un citu noderīgu informāciju pasākuma apmeklētājiem.
'Perfektais migrants' Ahilans: Latvietis ir atvērts, bet atturīgs  (75)
31.augusts 2017 07:00
Saruna ar tamilu izcelsmes mākslinieku Ahilanu Ratnamohanu ir raiba kā dzeņa vēders, ja ne vēl raibāka. Sākam latviski, ik pa laikam iestarpinot pa kādam teikumam vai vārdam angļu valodā, sarunas pusē pilnībā pārslēdzamies uz angļu valodu ar vācu vai franču valodas "piešprici", bet pēc tam, pašiem nemanot, atkal esam nonākuši pie latviešu mēles. Un tas ir sasodīti interesanti, jo šādas sarunas kārtējo reizi liek aizdomāties arī pašiem par sevi. Kāpēc "pieņemt" nav tas pats, kas "uzņemt", bet "šeit" nozīmē "šeit", nevis "tur"?
Septiņas pasaulslavenas cirka trupas, kas iztiek bez dzīvnieku trikiem  (42)
30.marts 2017 00:25
Būt vai nebūt Latvijā tradicionālajām cirkam, kura sastāvdaļa ir arī dažādi plēsīgu un eksotisku savvaļas dzīvnieku rādīti triki? Vai saglabāt gadu desmitiem ilgi kopto cirka skolu tās arhaiskajā formā, vai novērtēt 21. gadsimta iespējas un dzīvniekus labāk vērot populārzinātniskās televīzijās pārraidēs? Šādi jautājumi pēdējo mēnešu laikā plosa gan vietējos kultūras profesionāļus, gan skatītājus. Tikmēr pasaulē jau kopš 70. gadiem aug un attīstās jaunais un laikmetīgais cirks, sniedzot skatītājiem prieku un brīnuma sajūtu, strikti atsakoties no dzīvnieku iesaistīšanas priekšnesumos.