Indonēzija

Indonēzija

Indonēzija ir valsts Dienvidaustrumāzijā un tā ir lielākā valsts pasaulē, kas atrodas uz arhipelāga. Tāpat arī Indonēzija ir viena no lielākajām valstīm pasaulē pēc iedzīvotāju skaita. Valsts atrodas starp Kluso un Indijas okeānu. Valsts ir bagāta ar dabas resursiem un derīgajiem izrakteņiem, taču tajā ir augsts nabadzības un zems dzīves līmenis.

Aktivizējies Eiropas aktīvākais vulkāns Etna  (27)
23.maijs 2016 20:54
Nedēļas nogalē aktivizējies Eiropas augstākais un aktīvākais vulkāns Etna, ziņo britu raidsabiedrība BBC.
Indonēzijā 'pamodies' Sinabungas vulkāns; bojā gājuši septiņi cilvēki  (12)
22.maijs 2016 17:02
Sinabungas vulkāna izvirdumā Indonēzijā dzīvību zaudējuši jau septiņi cilvēki, bet vairāki desmiti ievainoti, svētdien ziņo CNN.
IIHF uzņemta Indonēzija, Nepāla, Katara un Filipīnas  (2)
20.maijs 2016 15:02
Par Starptautiskās Hokeja federācijas ( IIHF ) jaunākajiem biedriem ir kļuvušas Indonēzijas, Nepālas, Kataras un Filipīnu Hokeja federācijas, paziņots organizācijas kongresā.
Vienīgā Rietumu kosmētikas firma padomju tirgū un 'glokālie' izaicinājumi Indijā  (12)
18.maijs 2016 00:06
Bijušais franču kosmētikas kompānijas "L'Oreal" augsta līmeņa vadītājs Robērs Salmons ir pārliecināts, ka panākumus biznesā var nodrošināt tikai atšķirīga domāšana, kas atļauj saskatīt iespējas vietās, kur ierastais domāšanas veids redz tikai un vienīgi neskaitāmas, grūti atrisināmas problēmas.
Viens no ekstrēmākajiem veidiem, kā pelnīt 7 eiro dienā
28.aprīlis 2016 15:22
Pēdējo reizi Ijenas vulkāns Indonēzijā izvirda 1999. gadā, taču joprojām tas ir aktīvs un bīstams. No tā nemitīgi izplūst cilvēkam indīgas gāzes, taču tajā pašā laikā te atrodamas bagātīgas sēra raktuves. Cilvēki, kas te strādā, dienā saņem tikai 7 eiro, taču diemžēl tā ir reģiona vislabāk apmaksātā darbavieta.
Indonēzijā izrok līķus un saģērbj tos stilīgās drēbēs
27.aprīlis 2016 11:32
Nolikt puķītes pie kapu kopas un sagrābt lapas, protams, ir jauki, taču Indonēzijā kapu svētki tiek pacelti nākamajā līmenī. Cilvēki, godinot pirms vairākiem gadsimtiem mirušos vietējos iedzīvotājus, tos apģērbj stilīgās drēbēs, apmazgā mirstīgās atliekas un dodas improvizētā gājienā, tā godinot šīs kalnu kopas mirušos.
10 indiešu virtuves ēdieni, kas noteikti jāpamēģina  (1)
23.aprīlis 2016 16:21
To, ka Indijai vēsturiski bijusi liela ietekme tajā, kā veidosies pārējās pasaules kulinārija, apliecina tas, ka daudzi kuģotāji no Eiropas devušies tieši uz šo zemi pēc garšvielām un citām izejvielām. Veģetāras rīsu maltītes, pikanti gaļas ēdieni un medaini saldi našķi – tās ir tikai dažas lietas, ko izcelt no šīs valsts nacionālās virtuves.
Foto: Iepirkšanās ūdenī – Indonēzijas peldošo tirgu dinamiskā andele
22.aprīlis 2016 07:37
Pircēji, pārdevēji un vienkārši interesenti ceļu uz tirgu mēro laivās – garos un šauros peldlīdzekļos, kas piekrauti ar labumiem, slīd lejup pa upi. Šādi skati novērojami salu valstī Indonēzijā, Kalimantāna salā.
Foto: Saules apmirdzēts skaistums – kā tiek audzēti rīsi  (1)
17.aprīlis 2016 12:19
Rīsi ir viens no populārākajiem plaša patēriņa pārtikas produktiem. Tāpēc to audzēšana ir visai nozīmīga lauksaimniecības nozare, kas gadu tūkstošu laikā tiek nemitīgi izkopta. Kā izskatās lauki, kur tiek audzēti rīsi?
Foto: Malaizijā celtnieki atraduši, iespējams, pasaulē garāko pitonu  (7)
13.aprīlis 2016 20:47
Malaizijā kādā būvlaikumā celtnieki atraduši, iespējams, pasaulē garāko pitonu, ziņo britu raidsabiedrība "Sky News".
Latvijas ceļotājiem vairs nevajag vīzu, lai apmeklētu Indonēziju
07.aprīlis 2016 11:52
Indonēzija paziņojusi, ka ieviesusi bezvīzu režīmu ar 169 valstīm. To starpā ir arī Latvija, Lietuva un Iguanija.
Dita Danosa: valsts un arī modes industrijas attīstību pārtrauca padomju laiki
21.marts 2016 21:26
Aizvadītajā nedēļā Rīgā norisinājās ikgadējais un daudzu gaidītais modes pasākums "Modes manifestācija" jeb Latvijas modes nedēļa. Tajā savas jaunākās kolekcijas prezentēja gan Latvijas vadošie modes zīmoli, gan jaunie talanti, demonstrējot modes tendences, kas šobrīd valda arī pārējās Eiropas valstīs. Vairāk par to, kāda ir Latvijā radīto apģērbu kvalitāte, īpašās iezīmes un iespējamie trūkumi, stāsta Latvijas modes nedēļas kuratore un konceptveikala "Taste Latvia" vadītāja Dita Danosa.
Indonēzijā avarējis armijas helikopters ar 13 karavīriem  (1)
20.marts 2016 18:22
Indonēzijā svētdien avarējis armijas helikopters ar 13 karavīriem, paziņojis bruņoto spēku pārstāvis sakariem ar presi.
Viens tituls – 22 kārotāji. Sākas 2016. gada F-1 sezona  (47)
18.marts 2016 07:00
Šajā nedēļas nogalē simtiem miljonu autosporta cienītāju skati tiks pievērsti Austrālijai, kura tradicionāli uzņem jaunā F-1 čempionāta pirmo posmu. 11 komandas un 22 piloti izbrauks Melburnas Albertparka trasē, lai sāktu cīņu par vienu no kārotākajiem tituliem motoru sportā. Par to, saprotams, cīnīsies mazāks braucēju skaits, tomēr arī F-1 čempionātā valda olimpiskais princips - galvenais nav uzvarēt, galvenais ir cīnīties par uzvaru. Par uzvaru pār iepriekšējo čempionu, tuvāko konkurentu vai komandas biedru. Pārspēt savus iepriekšējos rezultātus vai atklāt jaunu statistikas ailīti savā autosporta karjerā, kas nu kuram šogad plānos.
Video izlase: Kā Āzijā un Okeānijā bauda Saules aptumsumu
09.marts 2016 11:39
Mēness pulksten 6.19 (1.19 pēc Latvijas laika) sāka pārvietoties starp Zemi un Sauli, un apmēram stundu pēc tam valsts rietumu rajonos kļuva redzams pilnīgs aptumsums. Pēc tam Saule pilnīgi satumsa plašā lokā tieši virs Indonēzijas, pirms aptumsums sāka virzīties pāri Klusajam okeānam. "Delfi TV" piedāvā ieskatu, kā norisinājās retās parādības iemūžināšana dažādos pasaules nostūros.
Saules aptumsums Indonēzijā
09.marts 2016 11:01
Foto: Indonēzieši vēro pilnīgu Saules aptumsumu  (2)
09.marts 2016 09:16
Indonēzija trešdien piedzīvoja pilnīgu Saules aptumsumu, kuru ar sajūsmu uztvēra debesu vērotāji, savukārt musulmaņi lūdza Allāhu un ciltis izpildīja rituālus.
Britu kosmobiologs brīdina: 9.martā gaidāmi šaušalīgi notikumi  (36)
08.marts 2016 10:48
9. martā vairākās pasaules vietās būs vērojams pilns Saules aptumsums. Britu kosmobiologs un astrologs Pīters Stokingers brīdinājis cilvēkus, ka Zemi šīs dabas parādības ietekmē piemeklēšot dažādas baisas katastrofas un kataklizmas.
Indonēzijas piekrastē pēc 8,1 balles stipras zemestrīces izsludina cunami trauksmi  (3)
02.marts 2016 15:25
Indonēzijas Sumatras salas rietumu piekrastē fiksēta 8,1 balli spēcīga zemestrīce, ziņo "Sky News". Valsts glābšanas dienesta pārstāvji "Reuters" norādījuši, ka ir cietušie, taču neatklāja, cik daudz.
Cīņa pret prostitūciju: Džakartā nojauc sarkano lukturu rajonu
29.februāris 2016 15:49
Mēģinot izskaust prostitūciju pasaules apdzīvotākajā musulmaņu valstī, Indonēzijas amatpersonas likušas nojaukt daļu no Džakartas liekākā sarkano lukturu rajona, vēsta aģentūra "Reuters".
Austrālija brīdina par teroraktu draudiem Indonēzijā  (1)
25.februāris 2016 08:38
Austrālija ceturtdien brīdināja, ka teroristi var būt pavirzījušies uz priekšu uzbrukumu gatavošanā Indonēzijā, un ieteica ceļotājiem būt piesardzīgiem.
F-1 komandu komplektēšana pabeigta: 'Manor' piesaista indonēziešu pilotu Harjanto  (3)
18.februāris 2016 14:02
Līdz ar indonēziešu pilots Rio Harjanto pievienošanos "Manor" vienībai ir pabeigta F-1 komandu pilotu komplektēšana.
Latvieši dosies vērot pilno Saules aptumsumu uz tālo Sulavesi salu
18.februāris 2016 11:50
9. martā būs vērojams Saules aptumsums , taču Latvijā to šoreiz nebūs iespējams novērot pat ne daļējā fāzē. Tādēļ Eclipse Tour entuziastu komanda šo dabas parādību plāno doties vērot uz Sulavesi salu Indonēzijā. Šajā vietā Saules aptumsuma pilnā fāze ilgs pilnas trīs minūtes, pastāstīja Agnese Zalcmane, Eclipse Tour dibinātāja.
Video: Ņipri orangutēni apmeklē meža skoliņu
09.februāris 2016 15:26
Lai apmācītu cietušus orangutanus, Indonēzijā darbojas orangutanu skoliņa, kas izveidota mežā un rada teju savvaļas apstākļus. Kā ziņo Reuters , mazie dzīvnieciņi uz skoliņu nokļūst īpašā skolēnu "autobusā" jeb ķerrā un mācoties pavada teju visu dienu.
Indonēzijā 26 cilvēki mirst pēc nelegāli brūvēta alkoholu dzeršanas  (6)
08.februāris 2016 12:37
Indonēzijai piederošajā Javas salā 26 cilvēki ir miruši pēc nelegāli brūvēta alkohola dzeršanas, pirmdien paziņoja policija.
'3 wind knots' piedāvā jaunu rotu kolekciju ar Indonēzijas noskaņu
05.februāris 2016 15:46
Latvijas modes zīmols 3 wind knots piedāvā jaunu rotu kolekciju Si: Sana , kā radīšanai tā autore iedvesmu guvusi ceļojuma laikā uz Indonēziju. Si: Sana ir vārdu spēle no dizaineres vārda Sigita Trukšāne, informē zīmola pārstāvji.