Ivars Kalviņš

Ivars Kalviņš

Ivars Kalviņš ir latviešu ķīmiķis, kurš kopš 2003. gada strādā Organiskās sintēzes institūta direktora amatā. Tāpat arī viņš ir viens no mildronāta izgudrotājiem. Karjeras laikā saņēmis vairākus nozīmīgus apbalvojumus.

Populārākie raksti
Latvijā radīto pretvēža zāļu 'Rigvir' uzvaras gājiens: februārī atklās viroterapijas klīniku  (64)
12.janvāris 2016 09:50
Gandrīz droši var apgalvot, ka Latvijā vēzis skāris katru ģimeni. Tā bieži ir nāvējoša slimība, ko gan var arī ārstēt vai vismaz pagarināt slimnieka mūžu. Viena no vēža pacientu cerībām ir arī Latvijā radītais preparāts – vīruss "Rigvir", ko Latvijas Zinātņu akadēmija iekļāvusi starp visu laiku desmit izcilākajiem Latvijas zinātnes sasniegumiem. Tas ir vīruss, kas iekļūst audzējā un iznīcina vēža šūnas, nekaitējot pacienta veselībai. Tieši šī "brīnumefekta" dēļ viroterapija ir ļoti pieprasīta gan Latvijas iedzīvotāju, gan ārvalstnieku vidū. Tādēļ jau pavisam drīz Starptautiskais Viroterapijas centrs plāno atklāt jaunu klīniku Jūrmalā.
Mildronāta radītājs Ivars Kalviņš: meldonija pielīdzināšana dopingam ir cilvēktiesību pārkāpums  (131)
08.marts 2016 14:03
Latvijas Organiskās sintēzes institūta vadītājs, akadēmiķis Ivars Kalviņš ir sašutis par Pasaules Antidopinga aģentūras ( WADA ) lēmumu iekļaut viņa radīto preparātu " Mildronāts " jeb meldoniju aizliegto preparātu sarakstā.
'Mildronāta' tēvs Kalviņš: esmu pārliecināts – Dievs ir  (422)
24.maijs 2016 21:49
Es vienkārši esmu pārliecināts, par to, ka Dievs ir, intervijā "360TV" atzīst "Mildronāta" radītājs Ivars Kalviņš .