Jāņi

Jāņi

Jāņi ir latviešu gadskārtas svētki, ko svin vasaras saulgriežos, kad ir visīsākā nakts un visgarākā diena. Jāņi ir vieni no populārākajiem latviešu svētkiem, ar kuriem saistās daudzas tradīcijas kā, piemēram, vainagu pīšana, lekšana pāri ugunskuram, māju rotāšana ar Jāņuzālēm un dziedāšana. Neatņemamas svētku sastāvdaļas Jāņu naktī ir alus un siers. Par Jāņu nakti ir daudz dažādu leģendu un ticējumu.

Redaktors iesaka
Tuvojas gada visīsākā nakts. Kad un kā ir jālīgo?  (4)
11.jūnijs 2018 08:56
Vasaras saulstāvji ir tik labi zināmi, ka šķiet, komentārus neprasa, un tomēr – izrādās, viedokļi dalās gan par šo svētku nosaukumu, gan par svinēšanas laiku. Lūkosim tikt ar to skaidrībā.
Jāņabērnu vārti un vītnes: līgošanas vietas sagatavošana lustīgai svinēšanai
20.jūnijs 2017 18:41
Tuvojoties vieniem no gada priecīgākajiem svētkiem, Jāņa dienai, ir pienācis laiks ne tikai nolemt, kādā kompānijā tiks likts raits deju solis līdz pat rīta gaismai, bet arī kur lielā apdziedāšana un ķimeņu siera baudīšana notiks. Ieteikumus, kā sagatavot svinēšanas vietu, kā rotāt ar jāņuzālēm, vaicājām Latvijas folkloras biedrības pārstāvei Guntai Saulei.
Lielie koncerti un citas izdarības: 15 idejas ielīgošanai un līgošanai visā Latvijā  (3)
20.jūnijs 2017 06:58
Jau šonedēļ Latvijā tiks svinēti vasaras skaistākie svētki, kad ugunskuri iedegsies it visur. Šajā gadā vasaras saulgrieži ir 21. jūnijā pulksten 7.24, tomēr, kā jau ierasts, tieši 23. un 24. jūnijā – Līgo un Jāņu dienā – tie tiks atzīmēti visiespaidīgāk.