Jāņi

Jāņi

Jāņi ir latviešu gadskārtas svētki, ko svin vasaras saulgriežos, kad ir visīsākā nakts un visgarākā diena. Jāņi ir vieni no populārākajiem latviešu svētkiem, ar kuriem saistās daudzas tradīcijas kā, piemēram, vainagu pīšana, lekšana pāri ugunskuram, māju rotāšana ar Jāņuzālēm un dziedāšana. Neatņemamas svētku sastāvdaļas Jāņu naktī ir alus un siers. Par Jāņu nakti ir daudz dažādu leģendu un ticējumu.

Populārākie raksti
Mīli ar acīm un atstāj pļavā! Deviņas reti sastopamas Jāņuzāles, kuras nedrīkst plūkt  (2)
17.jūnijs 2014 13:54
Vasaras saulgriežu svinēšanas neatņemama sastāvdaļa ir no savvaļas augiem veidoti ziedu pušķi un vainagi. Lai nenodarītu pāri dabai un savai materiālajai labklājībai, jātceras, ka retiem un aizsargājamiem augiem būtu jāpaliek tur, kur tie aug.
Vai musulmanim joprojām vajag četras sievas? Atklāta saruna ar latvieti, kura dzīvo ar vīrieti no Lībijas  (48)
01.februāris 2016 07:03
Mīlestībai , kā zināms, robežu nav. Tā piemeklē vecus, jaunus, bagātus, nabagus... Un bieži vien tai šķērslis nav arī atšķirīgas kultūras, mentalitātes un pat valodas. Arī sabiedrisko attiecību speciālistes Kristīnes* un topošā uzņēmēja Akila* dzīvesstāsti ir savijušies vienā, neraugoties uz kilometriem, kas šķir abu dzimtās zemes. Kristīne nāk no Latvijas, savukārt Akils - no Lībijas . Šobrīd abi dzīvo Maltā un gluži nejaušas tikšanās rezultātā viens otrā ir atraduši to, ko nav izdevies sameklēt dzimtajā zemē.
Pugačova un Vaikule pārsteidz ar komisku Līgo video  (112)
23.jūnijs 2017 23:20
Pašmāju skatuves māksliniece Laima Vaikule un Krievijas estrādes dīva Alla Pugačovas parūpējušās par īpaši oriģinālu Līgo svētku godināšanu – viņas "Instagram" tīklā publicējušas komisku video.