Jānis Kažociņš

Populārākie raksti
Pirmās 'kritīs' Daugavpils, Rēzekne un Ludza – mazticami, tomēr aplūkoti Latvijas okupācijas scenāriji  (318)
14.februāris 2015 08:24
Lai gan iespēja, ka Krievija iebruks Latvijā joprojām ir ļoti maza, tomēr nevar izslēgt arī iespējamu Krimas scenārija "izspēlēšanu" Latgalē. Netiek izslēgta arī "zaļo cilvēciņu" ienākšana, kas varētu atbalstīt separātistus – gan lokālus, gan "importētus" – reģionos, kur dzīvo procentuāli daudz etnisko krievu, taču lielāka iespēja tomēr ir scenārijam, kas paredz nemierus ar mērķi šķelt etniskās kopienas. Tie ir tikai daži no secinājumiem, kas izriet no "Latvijas ārpolitikas un drošības politikas gadagrāmatas 2015.gadam", kuru veido Ārpolitikas institūta (LĀI) starptautiska pētnieku komanda.
Vienam tikai alga, citam arī pensija un honorāri – Vējoņa padomnieki atskaitās par rocību  (69)
30.marts 2017 04:12
Kārtējās valsts amatpersonu deklarācijas par 2016. gadu iesnieguši arī Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa padomnieki, deklarējot gan ienākumus, gan parādsaistības, honorārus un pensijas. Pagaidām Valsts ieņēmumu dienesta Publiskojamo datu bāzē pieejamas piecu padomnieku deklarācijas – preses padomnieks Jānis Siksnis deklarāciju gan ir iesniedzis, bet VID datu bāzē tā vēl nav pieejama.
Spiegi Latvijā – 500 dolāri par informāciju un vēstniecības gaiteņi  (57)
10.novembris 2015 08:48
Kopš Krievijas un Ukrainas krīzes sākuma arī Latvijā ir saasinājušās attiecības ar "lielo kaimiņu", bet iekšējās drošības jomā aktivizējušās personas, kas atbalsta Krievijas uzņemto kursu ārvalstu attiecībās. Vēl vasarā publicētajā Drošības policijas 2014. gada pārskatā minēts, ka "Latvijas iedzīvotājiem un valsts institūcijām ir jābūt gatavām tam, ka mūsu piederība un ticība Latvijai arī turpmāk tiks sistemātiski pārbaudīta gan ar Krievijas diskreditējošās propagandas, gan tās atbalstītāju starpniecību".