Kalnu Karabaha

Kalnu Karabaha

Kalnu Karabaha ir lielākoties armēņu apdzīvots reģions Kaukāzā, kas kopš deviņdesmito gadu sākuma ir "de facto" neatkarīga armēņu republika. Tas atrodas starp Armēniju un Azerbaidžānu. Kalnu Karabahai ir ļoti cieša saistība ar Armēniju, bet oficiāli joprojām tiek uzskatīts, ka tā ir Azerbaidžānas sastāvā. Jau kopš Pirmā pasaules kara beigām šis apgabals ir bijis par strīdu iemeslu starp šīm divām valstīm.

Populārākie raksti
Kad starp tautām valda naids: 7 slēgtās starpvalstu robežas  (34)
26.marts 2015 12:53
Šodien aprit 20 gadi kopš 1995. gada 26. martā spēkā stājās Šengenas līgums. Sākotnējām 10 Šengenas zonas dalībvalstīm šobrīd pievienojušās vēl 16, tostarp Latvija, ļaujot aptuveni 420 miljoniem cilvēku brīvi pārvietoties no valsts uz valsti kopumā 4,3 miljonu kvadrātkilometru platībā. Tikmēr pasaulē joprojām ir slēgtas robežas, kuras nemaz nav iespējams šķērsot.
Āzijas vīri: Cik gadus pie varas turas NVS valstu vadītāji  (94)
21.oktobris 2015 06:00
Gadiem ritot, līderu sejas Neatkarīgo Valstu Sadraudzības ( NVS ) samitos mainās tikai daļēji. Pirms nedēļas Kazahstānas galvaspilsētā Astanā notikušajā NVS vadītāju sanāksmē vairāki no valstu prezidentiem uz kopēju fotografēšanos devās jau otro gadu desmitu pēc kārtas.
Kaujās Kalnu Karabahā desmitiem kritušo  (149)
02.aprīlis 2016 19:10
Kaujās Kalnu Karabahā, kas sākušās naktī uz 2. aprīli , Azerbaidžāna ir zaudējusi 12 karavīrus, Mi-24 helikopteru, tanku, kā arī ir upuri un ievainotie starp civiliedzīvotājiem, teikts Azerbaidžānas Aizsardzības ministrijas paziņojumā.