Kapu kultūra

Populārākie raksti
Ziedu kultūra bērēs – svarīgas nianses cieņpilniem žestiem  (1)
26.septembris 2017 12:34
Ir tēmas, par kurām daudz nerunā, jo tās nav tās ērtākās. Bēru tēma noteikti ir viena no tām, pat ja runa ir tikai par ziedu pasniegšanu šādos notikumos, jo tas uzjundī kādas atmiņas. Taču par to nerunāt arī nav pareizi, tāpēc ''Tavs Dārzs'' konsultējās ar floristi, lai noskaidrotu, kas jāievēro ziedu izvēlē, ja jādodas uz bēru ceremoniju, kādi ir nerakstītie likumi vainagu pasūtīšanā un kas ir tās nianses, par kurām paši nemaz neaizdomājamies pieredzes trūkuma dēļ.
Kas jāzina par kapu apstādījumiem  (3)
11.jūlijs 2013 10:34
Katrā tautā ir savas īpatnības un tradīcijas mirušo apbedīšanas ceremonijās un atdusas vietu noformējumā. Latvijā aizgājēju piemiņa allaž ir godāta, ne velti mēdz teikt, ka latvieši ir kapu svētku tauta ar attīstītu kapu kultūru. Latvijas kapsētu tradicionālais risinājums atgādina klusu un mierīgu parku, kurā ir samērā blīvs celiņu tīkls - lai ērti varētu piekļūt apbedījumiem.
Kapu kultūra ar apstādījumiem. Kas jāsagatavo stādīšanai un kādus augus izvēlēties?
09.septembris 2015 11:34
Latvieši vienmēr augstā godā turējuši aizgājēju piemiņu, līdz ar to ļoti svarīga ir bijusi un vienmēr būs kapu kultūra ar apstādījumiem. Kapu vietas regulāri tiek aprūpētas un apstādītas ar dažādiem augiem, turklāt ne reizi vien dzirdēts no ārzemniekiem, ka pie mums kapi nereti līdzinās skaistiem dārziem un parkiem. Bet kā pareizi izvēlēties augus kapu kopiņām un kā vislabāk tos stādīt?