Labdarības maratons 'Dod pieci!'


No 16. līdz 22. decembrim Rīgā, Stacijas laukumā pie tirdzniecības centra "Origo", notiks otrais Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas rīkotais labdarības maratons "DOD PIECI!".

Sešas diennaktis Latvijas Radio 5 raidīs no Stikla studijas, kurā trīs dīdžeji atskaņos klausītāju pasūtītas dziesmas un tiksies ar Latvijā populāriem cilvēkiem, kā arī sarunāsies ar klausītājiem. Viena pasūtīta dziesma apmaksās vienu apmācīta asistenta darba stundu ģimenē, kurā aug bērns ar īpašām vajadzībām.

Kā uzsver akcijas rīkotāji, šādas ģimenes, tēlaini izsakoties, ir "uzliktas uz pauzes". Labklājības ministrijas grozījumi par invaldīfu asistentu pakalpojumu piešķiršanu un finansēšanu pašvaldībās paredz, ka iepriekšējo desmit stundu nedēļā vietā valsts apmaksāts asistents šādam bērnam tagad var palīdzēt tikai divas stundas. Tāpēc arī maratona devīze ir: "Dod pieci, uzspied "play"", noņem ģimeni no pauzes!".

Populārākie raksti
Viena ar 10 audžubērniem Krievijas pierobežā: ir jāizskauž parazītisms sabiedrībā  (3)
08.decembris 2017 06:56
Līdzjūtība reizēm pārvēršas par pretēju lietu jeb to, ka cilvēkam, pret kuru jūtam žēlumu, patiesībā vajadzētu žagarus. Tik daudzas ģimenes Latvijā ir pieradušas dzīvot no pabalstiem, ka nemaz nedomā strādāt, un tā aug arī viņu bērni. Ir jāizbeidz parazitēt uz sociālās palīdzības rēķina un bērniem jāmāca darba tikums, uzskata Zinta Zihmane no Alūksnes puses. Kā pati smej, Alūksne esot tālāk no viņas mājām nekā Krievijas robeža.
Ja esi slima bērna vecāks, gatavojies valsts iestāžu durvis spert vaļā ar kāju. Tēta stāsts par īpašo Krišu  (55)
18.decembris 2015 09:43
12 gadus ik nakti vairākas reizes celties, desmitiem reižu dienā izcilāt 20 kilogramu smagu bērna ķermeni, pabarot, apģērbt, nomainīt autiņbiksītes, aizvest uz skolu, atvest mājās, aizbraukt uz darbu un pastrādāt, - tik daudz dažādu darbību katru dienu jāpaveic Andrim, lai aprūpētu savu dēlu Krišjāni (abiem vārdi mainīti).
Gatis Irbe un 'Mesa' uzdāvina dziesmu labdarības maratonam 'Dod pieci'  (1)
13.decembris 2017 10:02
Pirmizrādi piedzīvojusi labdarības maratona "Dod pieci" šī gada oficiālā himna "Durvis vaļā", ko "Dod pieci" dāvina mūziķa Gata Irbes projekts "Mesa", portālu "Delfi" informē akcijas rīkotāji.