Labklājības ministrija

Labklājības ministrija

Labklājības ministrija ir valsts pārvaldes iestāde, kas atbild par darba, sociālās aizsardzības, bērnu tiesību aizsardzības, bērnu un ģimenes tiesību, kā arī personu ar invaliditāti vienlīdzīgu iespēju un dzimumu līdztiesības jomām.

1. jūnijā visās VBTAI filiālēs varēs saņemt konsultācijas attiecību jautājumos
27.maijs 2016 12:33
Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) 1. jūnijā, Starptautiskajā bērnu tiesību aizsardzības dienā, visā Latvijā rīkos Atvērto durvju dienu.
Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā aicina uz sportisku pasākumu Grīziņkalnā
25.maijs 2016 16:32
Labklājības ministrija (LM) un Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) sadarbībā "Ghetto Games", trešdien, 1. jūnijā, Grīziņkalnā aicina svinēt Starptautisko bērnu aizsardzības dienu sportiskā, veselīgā un azartiskā gaisotnē.
Vāc parakstus par Latvijas nepievienošanos Stambulas konvencijai  (66)
25.maijs 2016 16:08
Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par Latvijas nepievienošanos Stambulas konvencijai, liecina informācija portālā.
'N paaudzes pretkultūra' – kā vecākiem uztvert pusaudža zaļos matus un briesmīgās bikses  (4)
24.maijs 2016 20:52
Zaļi mati, 13 auskari, pūķa tetovējums uz kreisās lāpstiņas, bikses, kas nokarājas līdz ceļiem, mūzika, kas džinkst ausīs, bet pilnīgi noteikti nespēj radīt prieku, saīsinājumi, kurus neviens nesaprot – kāds tam visam sakars ar kultūru, atkal un atkal jautā pieaugušais. Daži speciālisti šos paaudzi pat nodēvējuši par "N paaudzi" (" Generation N "). Kā sadzīvot ar savu pusaudzi , kurš nule kā vēl bija mīlīgais bērniņš, bet nu, vecāku ieskatā, palicis pavisam dīvains? Trakā vecuma skaidrojumu vecākiem īpašās vēstulēs sniedz Labklājības ministrijas speciālisti.
Deputāti uzsver nepieciešamību palielināt atbalstu audžuģimenēm  (6)
24.maijs 2016 20:50
Lai nodrošinātu iespēju bērniem, kuri palikuši bez savu vecāku gādības, uzaugt ģimeniskā vidē, ir jāpalielina atbalsts tām ģimenēm, kuras vēlas un ir gatavas savā pulkā audzināšanā pieņemt vēl kādu bērnu, otrdien uzsvēruši Saeimas Budžeta un finanšu komisijas Demogrāfijas lietu apakškomisijas priekšsēdētājs Imants Parādnieks (NA).
Trīs idejas atpūtai ar ģimeni un bērniem šajās brīvdienās
20.maijs 2016 11:15
Brīvdienas atkal klāt, un, lai gan šajā nedēļas nogalē saistībā ar Muzeju nakts pasākumiem ir gana daudz iespēju atpūtai un izklaidei, portāls "Cālis.lv" iesaka trīs idejas, kā pavadīt divas brīvās dienas ģimenēm ar bērniem.
Reirs Latvijas vārdā paraksta Stambulas konvenciju  (147)
18.maijs 2016 12:08
Labklājības ministrs Jānis Reirs (V) šodien Bulgārijā, Sofijā, parakstījis Eiropas Padomes konvenciju par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu jeb tā dēvēto Stambulas konvenciju.
Kritizētās Stambulas konvencijas juridiskās analīzes autore Rudevska strādās TM  (14)
17.maijs 2016 23:30
Juridisko zinātņu doktore Baiba Rudevska tiks pieņemta darbā Tieslietu ministrijā kā ārštata padomniece, Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" sacīja tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs .
Stambulas konvenciju Latvija parakstīs trešdien  (69)
17.maijs 2016 18:30
Labklājības ministrs Jānis Reirs trešdien Sofijā, Bulgārijā parakstīs Eiropas Padomes Konvenciju par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu jeb Stambulas konvenciju, informēja Labklājības ministrijā.
LM sola noteikt mūsdienīgus invaliditātes noteikšanas kritērijus bērniem
17.maijs 2016 15:56
Labklājības ministrija (LM) ar Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu līdzekļu atbalstu plāno nodrošināt mūsdienīgus un starptautiskajai praksei atbilstošus invaliditātes noteikšanas kritērijus bērniem.
Auklēm bērna vecākiem, kas strādā nestandarta darba laiku, novirzīs miljonu eiro
13.maijs 2016 16:20
Eiropas Savienības finansēta projekta ietvaros 1 063 554 eiro tiks novirzīts auklēm nestandarta darba laiku strādājošiem vecākiem, piektdien preses konferencē informēja amatpersonas.
Vatikāna valstsvīrs atbalsta Latvijas kristīgo līderu cīņu pret Stambulas konvenciju  (57)
12.maijs 2016 16:12
Tā dēvētajā Stambulas konvencijā atrunātās normas ir pretrunā ar kristīgo mācību. Šeit ir pretrunas starp šo dokumentu un Romas katoliskās baznīcas nostādnēm morāles jautājumos, ceturtdien pēc lekcijas Latvijas Universitātē, kas bija veltīta pāvesta Franciska enciklikai "Laudato si", atbildot uz jautājumu par Latvijas baznīcu vadītāju nostāju saistībā ar šīs konvencijas ratificēšanu sacīja Svētā Krēsla valsts sekretārs kardināls Pjetro Parolins.
Rasnačs: Saeima neratificēs Stambulas konvenciju  (173)
10.maijs 2016 15:20
Ne esošā Saeima , ne nākamā Saeima neratificēs starptautisko vienošanos pret vardarbību pret sievietēm jeb Stambulas konvenciju, otrdien pēc valdības sēdes pauda tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (NA).
Par spīti Rasnača iebildumiem valdība vienojas virzīt parakstīšanai Stambulas konvenciju  (109)
10.maijs 2016 13:13
Ministru kabinets otrdien vienojies parakstīšanai virzīt starptautisko vienošanos pret vardarbību pret sievietēm jeb Stambulas konvenciju.
Valdība piešķir 8538 eiro pabalstu aprīļa beigās pasaulē nākušo trīnīšu ģimenei
10.maijs 2016 12:13
Valdība otrdien atbalstījusi 8538 eiro pabalsta piešķiršanu 30. aprīlī Rīgas dzemdību namā dzimušo trīnīšu ģimenei, portāls "Delfi" uzzināja Ministru kabineta sēdē.
Vienotība: nedrīkst kavēties ar Stambulas konvencijas parakstīšanu un ratificēšanu  (49)
09.maijs 2016 19:23
Stambulas konvencija, kuras mērķis ir iestāties pret vardarbību ģimenē, ir dokuments, ar kura parakstīšanu un ratificēšanu Latvija kā moderna un demokrātiska valsts nedrīkst kavēties, uzskata politiskā partija " Vienotība ".
Par meistaru neviens nepiedzimst jeb Kāpēc ļaut bērnam kļūdīties
09.maijs 2016 12:50
Neviens precīzi nezina, kādām spējām būtu jāpiemīt bērnam, lai viņš labi veidotu savu nākotni, taču visi par to izsaka savas domas. Pašu vecāki un partnera vecāki, draugi, māsas un brāļi, darba kolēģi. Arī pašiem dažreiz ienāk prātā: kas man līdz šim ir labi izdevies? Ko es pēdējā laikā esmu izlasījis? Ko es gribētu darīt pavisam citādāk, nekā darīja mani vecāki?
Stambulas konvencijas 'juridiskā analīze' atspoguļo TM pasūtītu viedokli, uzskata eksperti  (51)
09.maijs 2016 12:22
Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbību ģimenē novēršanu un apkarošanu jeb tā saucamā Stambulas konvencija neparedz to, ko Tieslietu ministrijas (TM) pasūtītajā juridiskajā analīzē raksturo tā autore, pirmdien organizācijas "Cenzūrai nē!" tikšanās laikā pauda bijusī Satversmes tiesas tiesnese Kristīne Krūma.
Nav neviena iemesla Stambulas konvencijas parakstīšanai, pārliecināta TM  (16)
09.maijs 2016 10:35
Latvijai nevajadzētu parakstīt Stambulas konvenciju, liecina Tieslietu ministrijas (TM) sagatavotais informatīvais ziņojums par Stambulas konvenciju, ko valdība skatīs otrdien.
Latvijas pievienošanās Stambulas konvencijai ir nozīmīga, uzsver Reirs  (13)
06.maijs 2016 16:46
Latvijas pievienošanās Stambulas konvencijai ir nozīmīga, jo apliecina demokrātiskas valsts pārliecību par to, ka vardarbība ģimenē, pret sievietēm, vīriešiem un bērniem, ir nepieņemama, uzskata labklājības ministrs Jānis Reirs (V).
Kučinskis atbalsta Stambulas konvenciju  (56)
06.maijs 2016 13:00
Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) uzskata, ka sabiedrībā plašas diskusijas izraisījusī Stambulas konvencija ir atbalstāma, informēja premjera preses sekretārs Andrejs Vaivars.
Turpinās tiesāt bijušo aprūpes centra 'Ziedkalne' direktoru
06.maijs 2016 06:38
Piektdien pulksten 10 Jelgavas tiesā paredzēts turpināt skatīt krimināllietu, kurā garīgi slimo jauniešu sociālās aprūpes centra (SAC) "Ziedkalne" bijušais direktors Andrejs Nīmanis apsūdzēts par dzimumtieksmes vardarbīgu apmierināšanu ar mazgadīgām personām.
Projektā piedāvājot bērnu pieskatīšanu ārpus darba laika, pētīs darba un ģimenes dzīves saskaņošanu
03.maijs 2016 16:04
Labklājības ministrija (LM) sadarbībā ar Jelgavas, Rīgas, Valmieras pilsētu pašvaldībām un Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūtu atlasījusi 23 uzņēmumus ar nestandarta darba laiku, kuri saņems elastīgu bērnu uzraudzības pakalpojumu.
Kristīgo konfesiju līderi iesaistās cīņā pret Latvijas pievienošanos Stambulas konvencijai  (226)
02.maijs 2016 14:50
Tā dēvētā Stambulas konvencija neaicina cīnīties ar patiesajiem vardarbības cēloņiem, bet paver iespējas uzspiest Latvijai sociālā dzimuma (gender) ideoloģijā balstītu sabiedrības pārveidošanas projektu, kas būtu pretrunā ar Latvijas Satversmi, uzskata Latvijas kristīgo konfesiju vadītāji.
Pirmie no Grieķijas patvērumu saņēmušie bēgļi grib mācīties un strādāt Latvijā  (27)
28.aprīlis 2016 19:07
Divas ģimenes, kuras pārvietotas no Grieķijas un kurām Latvijā piešķirts alternatīvais statuss, plāno palikt dzīvot šajā valstī - meklēt šeit darbu dažādās jomās un mācīties.
Maijā sāks izmaksāt pārskatītās pensijas  (26)
28.aprīlis 2016 15:28
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) maijā sāks izmaksāt pārskatītās pensijas, portālu "Delfi" informēja Labklājības ministrija (LM).
Skolu tīkla reorganizācijas rezultātā aptuveni 160 pedagogi varētu zaudēt darbu  (38)
25.aprīlis 2016 18:52
Aptuveni 160 pedagogi skolu tīkla reorganizācijas rezultātā varētu zaudēt darbu; skolotājiem piedāvās pirmspensijas pabalstu, žurnālistus informēja Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (" Vienotība ").
Pašlaik trīs, bija seši, kopā trīspadsmit. Saruna ar audžuvecākiem Alkšņiem Rucavā
21.aprīlis 2016 21:08
Andris un Inga Alkšņi no Rucavas novada ir tas retais gadījums, kad uz sarunu par savām audžuģimenes lietām ierodas divatā. Tas varētu liecināt par īpaši ciešām ģimenes saitēm. Tomēr savulaik Inga plānojusi, ka vīra viņai nebūs vispār. Tikai bērni. No bērnu nama.
Izsludina iepirkumu Salaspilī ugunsgrēkā izpostīto telpu remontam  (2)
19.aprīlis 2016 13:13
Salaspils novada dome izsludinājusi iepirkumu nedēļas nogalē Salaspilī ugunsgrēka izpostīto telpu remontam, pastāstīja domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars (V).