Lāčplēša diena

Lāčplēša diena

Lāčplēša diena ir piemiņas diena, ko atzīmē par godu neatkarīgās Latvijas valsts armijas uzvarai pār tā saukto Bermonta karaspēku, kurš mēģināja iebrukt Rīgā 1919. gada 11. novembrī. Pieminot šo notikumu, Lāčplēša dienā tiek godināti Latvijas brīvības cīnītāji.

Populārākie raksti
Latvisko un sātīgo maltīšu laiks – 30 receptes katrai novembra dienai  (1)
01.novembris 2016 16:17
Ja jau sinoptiķi mūs ir sabiedējuši, ka novembrī gaidāms lielais aukstums, tad laicīgi ir jāapbruņojas ne tikai ar siltām zeķēm un plediem, bet arī sildošām receptēm – tādām, kas piepildīs ar kūpošu garšīgumu. Un tas nenozīmē tikai karstus dzērienus, ko paņemt līdzi termosā, kamēr lepni soļo lāpu gājienā. Ko ēdīsim novembrī?
Infografikas: Vai Latvijā vēlas padomju laiku atgriešanos un atbalsta Uzvaras dienu?  (496)
08.maijs 2017 14:10
Krievvalodīgo daļa, kas atzīmē Uzvaras dienu, pēdējo desmit gadu laikā saglabājusies nemainīga, taču latviešu vidū svinētāju skaits būtiski sarucis, liecina pirmdien publicētais jaunākais Latvijas Sociālās atmiņas monitorings.
Foto: Ostapenko, Briedis un Porziņģis – Babītē atkal 'satriec Melno bruņinieku'  (34)
18.novembris 2017 08:51
Pie Liepājas šosejas Babītes novada Klīvēs kopš 11. novembra, Lāčplēša dienas, izvietota milzīga instalācija. Traktora kausā stāvošie manekeni – basketbolists Kristaps Porziņģis, bokseris Mairis Briedis un tenisistes Jeļena Ostapenko veidolā sakauj Melno bruņinieku. Šajā vietā šādas instalācijas parādās katru gadu valsts svētku laikā.