Latvijas Arhitektūras gada balva

Latvijas Arhitektūras gada balva

Latvijas Arhitektūras gada balva ir ikgadējs nacionālais arhitektūras konkurss ar mērķi apzināt un popularizēt Latvijas arhitektūras labākos sniegumus un veicināt arhitektūras augstvērtīgu attīstību. Tas ir Latvijas arhitektūras gada lielākais notikums, atzīts par valstiski nozīmīgu pasākumu, un pati balva ir augstākais apbalvojums Latvijas arhitektūrā.

Kas ir laba arhitektūra ir jautājums, uz kuru nav vienkārši atbildēt, taču darbu iesniegšana Latvijas arhitektūras gada balvai, to vērtēšana un apbalvošana ir iespēja mums visiem par to padomāt un, iespējams, tuvoties atbildei.

2016. gadā balvas pasniegšanas ceremonija notiks 19. maijā.

Redaktors iesaka
Mazā un lielā arhitektūra. Seši japāņu arhitekta Kengo Kumas meistardarbi  (2)
16.maijs 2017 06:50
Šā gada Arhitektūras nedēļas un Latvijas Arhitektūras gada balvas prominentākais viesis ir japāņu arhitekts, nereti saukts arī par stārkitektu (no angļu – starchitect, arhitekts – slavenība), Kengo Kuma. Viņš Rīgā ieradīsies, lai uzstātos ar savu lekciju un papildinātu šā gada Arhitektūras nedēļas tēmu par arhitektūras mērogu, vietu un iedzīvošanos apkārtējā vidē. Pirms meistara lekcijas 19. maijā aicinām iepazīt dažus no pazīstamā arhitekta darbiem.
Foto: Ar izstādes atklāšanu un ananasu ēšanu sākas Arhitektūras nedēļa
15.maijs 2017 15:41
No pirmdienas, 15. maija, līdz nedēļas beigām laukumā pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) ir apskatāma Latvijas Arhitektūras gada balvas 2017 nominantu izstāde. Publiskajā izstādē aplūkojami šī gada nacionālās žūrijas izvirzīto 18 nominantu - 16 objektu un divu procesu - darbi. Visas nedēļas garumā, tostarp arī Muzeju naktī 20. maijā, ikviens interesents varēs apskatīt to darbu vizualizācijas un aprakstus, kuri turpina sacensties par augstāko novērtējumu Latvijas arhitektūrā, portālu "Delfi" informē Latvijas Arhitektu savienības pārstāvji.
Latvijas Arhitektūras gada balva 2017. Nobalso par savu favorītu!  (7)
09.maijs 2017 12:03
Portāls "Delfi" sadarbībā ar Latvijas Arhitektu savienību aicina piedalīties publikas balsojumā un noteikt, kurš ir spilgtākais darbs Latvijas arhitektūrā pagājušajā gadā. Balsojumā piedalās 18 darbi, kas izvēlēti Latvijas Arhitektūras balvas 2017 pusfinālam.