Latvijas filmas Latvijas simtgadei

Latvijas filmas Latvijas simtgadei

Latvijas filmas Latvijas simtgadei ir Nacionālā kino centra (NKC) programma, kurā piešķirts finansējums kinodarbiem, kas taps par godu valsts simts gadu jubilejai.

2016. gadā sākas filmu ražošana, bet 2018. gadā uz lielajiem ekrāniem nonāks 16 pilnmetrāžas filmas – sešas spēlfilmas, astoņas dokumentālās filmas un divas animācijas filmas.

Simtgades filmu programmu 2017. gada augustā atklāja Vara Braslas jaunākās filmas “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” pirmizrāde.

Redaktors iesaka
Noskaties! Jauna filma Simtgades programmā – 'Kurts Fridrihsons'  (1)
17.septembris 2018 14:01
Kinoteātrī "Splendid Palace" 11. oktobrī pirmizrādi piedzīvos dokumentālā filma " Kurts Fridrihsons ", kas ir rakstnieces Gundegas Repšes personisks stāsts par Kurtu Fridrihsonu – mākslinieku, garīgo skolotāju, autsaideru, ieslodzīto un nonkonformistu Latvijas vēstures līkločos.
Noskaties! Vēsturiskās filmas 'Tēvs Nakts' par ebreju glābēju Žani Lipki treileris  (116)
10.septembris 2018 08:29
10. septembrī, pie skatītājiem nonācis Dāvja Sīmaņa otrās pilnmetrāžas filmas "Tēvs Nakts" treileris. Šī ir viena no 16 filmām, kas tapusi programmā " Latvijas filmas Latvijas simtgadei ", un tā pirmizrādi piedzīvos 25. oktobrī, portālu "Delfi" informē "Mistrus Media" pārstāvji.
Noskaties! Simtgades filmas 'Laika tilti' aizkadrā
05.septembris 2018 10:13
Sagaidot dokumentālās filmas "Laika tilti" pirmizrādi Latvijas kinoteātros, LMT Viedtelevīzija piedāvā ielūkoties kinolentes tapšanā un intervijās ar tās veidotājiem.