Latvijas filmas Latvijas simtgadei

Latvijas filmas Latvijas simtgadei

Latvijas filmas Latvijas simtgadei ir Nacionālā kino centra (NKC) programma, kurā piešķirts finansējums kinodarbiem, kas taps par godu valsts simts gadu jubilejai.

2016. gadā sākas filmu ražošana, bet 2018. gadā uz lielajiem ekrāniem nonāks 16 pilnmetrāžas filmas – sešas spēlfilmas, astoņas dokumentālās filmas un divas animācijas filmas.

Simtgades filmu programmu 2017. gada augustā atklāj Vara Braslas jaunākās filmas “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” pirmizrāde.

Redaktors iesaka
Meierovica lāsts. Režisors Tālivaldis Margēvičs par sarežģītām Latvijas vēstures lappusēm  (25)
14.augusts 2017 07:22
Ar scenāristu un režisoru Tālivaldi Margēviču tiekos leģendārajā Šķērsielā, par kuru pats viņš savulaik izteicies, ka šajā vietā ar viņu noticis viss labais un arī viss sliktais. Par slikto vaicāt neņemos, taču zinu, ka "Šķērsiela" ir vienīgā latviešu dokumentālā filma, kas jebkad saņēmusi Eiropas Kino balvu. Nu, pateicoties Latvijas simtgades filmu programmas atbalstam, viņš ir ķēries pie filmas par Latvijas pirmo ārlietu ministru Zigfrīdu Annu Meierovicu. Gan Meierovica dzīvesstāsts, gan arīdzan līdzšinējie mēģinājumi uzņemt par viņu filmu ir dažādu šķēršļu un nelāgu sakritību caurvīti. Par to arī mūsu saruna. Par filmu, kuras nebija, bet būs.
Lokarno festivālā prezentē divas topošās Latvijas simtgades filmas
04.augusts 2017 15:46
Lokarno starptautiskajā kinofestivālā Šveicē 4. augustā sākas programma "First Look", kas šogad koncentrē uzmanību uz Baltijas valstīm – prezentēšanai Eiropas kinoindustrijas profesionāļiem atlasītas sešas gandrīz gatavas filmas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. To vidū ir divas filmas, kas iekļautas Latvijas simtgades filmu programmā – "Paradīze '89" un " Tēvs Nakts " (iepriekš ar darba nosaukumu "Puika ar suni"), portālu "Delfi" informē Latvijas Nacionālā kino centra (LNKC) pārstāve Kristīne Matīsa.
Foto: Rīgā top filma 'Puika ar suni' par ebreju glābēju Žani Lipki  (80)
20.jūnijs 2017 03:00
Jūnija sākumā sākusies režisora Dāvja Sīmaņa spēlfilmas " Puika ar suni " vasaras posma filmēšana, kas top filmu studijā "Mistrus Media" un tiek veidota Nacionālā Kino centra organizētās filmu programmas " Latvijas filmas Latvijas simtgadei " ietvaros. Piedāvājam fotoieskatu filmas tapšanas procesā Rīgā.