Latvijas Infektoloģijas centrs

Latvijas Infektoloģijas centrs

Latvijas Infektoloģijas centrs (LIC) ir ārstniecības iestāde, kurā lielākoties tiek pētītas un ārstētas infekcijas slimības. 2012. gada aprīlī LIC pievienojās Rīgas Austrumu klīniskajai universitātes slimnīcai un izveidoja jaunu institūciju – Slimību profilakses un kontroles centru.

Māra: HIV vīruss un suņuks ietekmē manu dzīvi pozitīvi  (1)
18.maijs 2016 07:00
HIV jeb imūndeficīta vīrusā ir kaut kas fascinējoši biedējošs. Kā kaut kas neredzams, var būt tik bīstams? Universitātes laikā rakstot kursa darbu par šo tēmu, manī tika salauzti daudzi priekšstati un stereotipi. Pirmkārt, liels bija šoks, apstrādājot datus, uzzināt, ka Latvijā jauno inficēto gadījumu skaits visbiežāk ir tieši heteroseksuālo cilvēku vidū. Otrs stereotips, kurš tika salauzts, bija par to, ka HIV ir tas pats, kas nāves spriedums. Patiesībā mūsdienās ar veiksmīgi piemērotu un laikus sāktu terapiju, dzīves ilgums var būt pat septiņdesmit gadi. Bet Latvijas sabiedrībā joprojām valda daudz aizspriedumu un nezināšanas par šo infekcijas slimību. Sarunājos ar Māru, kas jau sešus gadus ir HIV pozitīva.
Ar C hepatītu inficējos pie zobārsta. Kā tiek kontrolēti zobārstniecības kabineti un ko darīt slimniekam?  (6)
08.jūlijs 2015 07:46
"Kā man rīkoties, ja valstij tas neinteresē, bet normālā valstī, šīs problēmas risina valsts mērogā? Es esmu C hepatīta slimnieks, 1.genotips, izgāju ārstniecības kursu, kas man izmaksāja mazliet virs 2000 latiem ( 2845 eiro ), bet slimība netika uzveikta," raksta izmisis Rutks.lv lasītājs Viesturs. Viņš uzskata, ka ar bīstamo slimību inficējies zobārsta kabinetā.
Ērču blīvums šogad ir augstāks nekā pērn šajā laikā  (1)
02.maijs 2015 14:42
Pēdējie novērojumi liecina, ka ērču blīvums šogad ir augstāks nekā pērn ap šo pašu laiku, īpaši siltākā laikā, informē Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sabiedrisko attiecību speciāliste Anete Jansone.
Foto: Ebola, aizsargtērpi, panika – Latvijas mediķi mācās ļaunākajam  (8)
27.janvāris 2015 15:52
Otrdien aizvadītas praktiskās mācības, kuru laikā tika pārbaudīta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta ( NMPD ), Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) stacionāra "Latvijas infektoloģijas centrs" (LIC) un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) gatavība nodrošināt medicīnisko palīdzību pacientam ar profesionāli pamatotām aizdomām par bīstamu infekciju – Ebolas vīrusslimību, portālu "Delfi" informē NMPD pārstāve Ilze Bukša.
Bīstamās attiecības, kurās var iegūt… veneriskās slimības  (5)
27.decembris 2014 10:49
Pikantas infekcijas, kas nosauktas dievietes Veneras vārdā, mīlniekiem seko pa pēdām kopš senseniem laikiem. Kādreiz tās radīja raizes tikai neuzticīgiem partneriem, bet tagad var iegūt arī citos veidos.
Kas notiktu, ja Latvijā konstatētu Ebolas vīrusu?  (20)
14.oktobris 2014 12:02
Pagājušajā nedēļā visu pasauli pāršalca ziņa par to, ka Spānijā ar Ebolas vīrusu inficējusies medmāsa, kas pirms tam kontaktējusies ar Āfrikā strādājušiem misionāriem, kuri nomira no šīs slimības. Spānijā šī ziņa daudzos raisīja paniku, jo kuram gan labāk nekā mediķiem zināt, kā rīkoties šādos gadījumos. Arī Vācijā Ebolas vīrusam ir pirmais upuris. Tādēļ Tūrismagids.lv jautāja Veselības ministrijai, vai Latvija būtu gatava šādam scenārijam un kas reāli notiktu, ja pie mums kādam cilvēkam – ceļotājam, mediķim vai brīvprātīgā darba veicējam, kas atgriezies no Āfrikas, parādītos Ebolas vīrusslimībai raksturīgie simptomi?
Meningīts – parasta vai bīstama saslimšana?
27.jūnijs 2014 12:30
"Mana meita saslima ar meningītu. Stāstot par to paziņām, reakcijas bija dažādas – daži bija līdzjūtīgi un cerēja, ka saslimšanai nebūs seku, bet citi diagnozi neuzskatīja par kaut ko īpašu.Es esmu pieskaitāma pie tiem, kuriem meningīts liekas baisa slimība, kas gandrīz ir salīdzināma ar vēzi. Atceros, ka vecmāmiņa baidīja: "Nestaigā ziemā bez cepures, apsaldēsi galvu un dabūsi meningītu, un pēc tam būs problēmas ar atmiņu un domāšanu."
Līgosvētkos pēc palīdzības vērsušies vairāk nekā pussimts ērču upuru  (4)
26.jūnijs 2014 15:35
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā " Latvijas Infektoloģijas centrs " Vasaras saulgriežu laikā pēc palīdzības vērsušies daudzi līgotāji un mediķi dažādos diennakts laikos noņēmuši piesūkušās ērces 65 cilvēkiem, informē mediķi.
Brīdina par ērču aktivitātes kāpumu  (3)
11.jūnijs 2014 17:44
Šogad līdz maija vidum ērču dabā bija salīdzinoši maz, tomēr maija beigās un patlaban ir vērojams pirmais, pavasarim raksturīgais ērču aktivitātes pacēlums, uzzināja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).
Teju 50 000 pacientu Austrumu slimnīcai nav varējuši samaksāt 3,16 miljonus eiro  (31)
09.aprīlis 2014 13:50
Gandrīz 50 000 Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcas pacientu 2013.gadā nav raduši iespēju norēķināties par slimnīcā saņemtajiem ārstniecības pakalpojumiem, lai arī slimnīca piedāvā iespēju veikt atliktos maksājumus un norēķināties pa daļām, un palikuši parādā 3 159 649 eiro, portāls "Delfi" uzzināja slimnīcā.
Noņem šogad pirmo cilvēkam piesūkušos ērci; infektologi māca to darīt pareizi  (14)
11.marts 2014 10:15
Šogad ērču aktivitātes sezona sākusies agrāk nekā citugad - Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā " Latvijas Infektoloģijas centrs " 8.martā noņemta šogad pirmā cilvēkam piesūkusies ērce, portāls "Delfi" uzzināja slimnīcā.
Siltā laika dēļ ērces turpina 'sirot' vēl decembrī  (1)
20.decembris 2013 14:29
Rīgas Austrumu slimnīcas stacionārā "Latvijas Infektoloģijas centrs" ievietots pacients ar ērču encefalītu, kuram šonedēļ piesūkusies ērce, aģentūrai BNS pastāstīja slimnīcas pārstāve Dace Kārkliņa.
Latvijā sākas gripa: apstiprina šajā sezonā pirmo gadījumu  (7)
11.decembris 2013 13:06
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra „ Latvijas Infektoloģijas centrs ” laboratorijā apstiprināts šīs sezonas pirmais gripas gadījums, kas liecina, ka Latvijā sākusies gripas vīrusu cirkulācija, portāls “Delfi” uzzināja slimnīcā.
Ārsti ar īpaši sarežģītu aknu operāciju glābj jaunas pacientes dzīvību  (11)
28.oktobris 2013 12:07
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Rīgas Austrumu slimnīcas) Onkoķirurģijas klīnikā kādai jaunai sievietei izdarīta īpaši sarežģīta aknu vārtu žultsvadu audzēja operācija, portālu "Delfi" informēja slimnīcas preses sekretāre Dace Kārkliņa.
Gripas vēl nav, izplatās citi vīrusi  (10)
02.oktobris 2013 07:18
Laboratoriski apstiprināti gripas gadījumi šajā sezonā Latvijā vēl nav reģistrēti, taču cirkulē citi vīrusi, kas izraisa rīkles iekaisumu, iesnas, bronhītu un pneimoniju, vēsta laikraksts "Diena", atsaucoties uz Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas epidemioloģi Rainu Nikiforovu.
Ērces šogad īpaši bīstamas  (14)
25.jūnijs 2013 13:21
No 978 šogad stacionāra " Latvijas Infektoloģijas centrs " (LIC) pārbaudītajām ērcēm 77 jeb 7,9% bijušas inficētas ar ērču encefalītu, pastāstīja LIC direktores vietniece Velga Ķūse.
Infektoloģijas centrs: Pieaug jauno HIV gadījumu skaits  (18)
16.maijs 2013 19:16
Šā gada četros mēnešos Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā " Latvijas Infektoloģijas centrs " reģistrēti 104 jauni saslimšanas gadījumi ar HIV, kas ir gandrīz puse no pērn stacionārā kopumā atklātajiem saslimšanas gadījumiem, aģentūru LETA informēja slimnīcas pārstāve Dace Kārkliņa.
Speciālisti: no bīstamās Laima slimības pasargās piemērots apģērbs un ērču atbaidītāji
14.maijs 2013 10:20
Lai pasargātu sevi no pašlaik Latvijā uzliesmojušās Laima slimības un citām bīstamām ērču pārnēsātām infekcijām, cilvēkiem pirms došanās pie dabas vajadzētu atbilstoši apģērbties un izmantot ērču atbaidīšanai paredzētus līdzekļus, portālu "Delfi" informē mediķu pārstāvji.
Lasītājs: Absurds Latvijas infektoloģijas centrā (ar LIC komentāru)  (84)
14.maijs 2013 05:30
"Pagājušajā nedēļā savam četrgadīgajam puisēnam no rīta konstatējām ērci. Acīmredzot, bija to pārvedis no laukiem vai arī dabūjis tepat bērnudārzā, Rīgā. Ar zināmu satraukumu devāmies uz tuvāko iestādi Latvijas Infektoloģijas centru Linezera ielā, lai ērci izņemtu un veiktu analīzes uz encefalīta vīrusu ērcē," raksta "Delfi" lasītājs, kurš vēlējās palikt anonīms.
Aicina bez maksas pārbaudīt dzimumzīmes un ādas jaunveidojumus  (8)
09.maijs 2013 12:10
Lai pievērstu sabiedrības uzmanību ādas veselībai, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca (Rīgas Austrumu slimnīca) 13.maijā, kad tiek atzīmēta Eiromelanomas diena, aicina cilvēkus bez maksas pārbaudīt ādas veidojumus. Tā portālu "Delfi" informē akcijas rīkotāji.
Infektologi: ērču aktivitātes sezona ir sākusies  (7)
17.aprīlis 2013 11:52
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā "Latvijas Infektoloģijas centrs" šogad reģistrēts pirmais gadījums, kad cilvēkam noņemta piesūkusies ērce, informēja Rīgas Austrumu slimnīca.
Ušakovs un Ameriks apņēmības pilni Rīgas domē iegūt absolūto vairākumu  (230)
06.aprīlis 2013 15:36
Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) un vicemērs Andris Ameriks (GKR) ir apņēmības pilni gaidāmajās Rīgas domes vēlēšanās iegūt absolūto vairākumu.
SC un GKR Rīgā vēlēšanām piesaka 63 kandidātus; līderi - Ušakovs un Ameriks  (123)
06.aprīlis 2013 14:16
Partijas "Saskaņas centrs" (SC) un " Gods kalpot Rīgai " (GKR) Rīgas domes vēlēšanām pieteikuši 63 kandidātus, kā saraksta pirmais numurs izvirzīts Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC), bet otrais numurs - vicemērs Andris Ameriks (GKR).
Divi Latvijas iedzīvotāji ārzemēs saslimuši ar malāriju  (12)
19.marts 2013 14:36
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā " Latvijas Infektoloģijas centrs " ārstējas divi pacienti, kuriem, atgriežoties no ceļojuma ārvalstīs, konstatēta malārija, informēja stacionārā.
Divas Mūkusalas biznesa centra ēkas slēdz 'baltā pulvera' aplokšņu dēļ (plkst.11:26)  (26)
15.marts 2013 10:10
Piektdien no rīta divās ēkās - Mūkusalas ielā 40 un Mūkusalas ielā 41b - atsūtītas aploksnes ar pulveri un glābēji norobežojuši piekļuvi ēkām, portālam "Delfi" apliecināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inga Vetere.
Slimnīcā nonāk šogad pirmais difterijas upuris  (4)
13.marts 2013 12:58
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Rīgas Austrumu slimnīcas) stacionārā ” Latvijas Infektoloģijas centrs ” ievietots pacients, kuram laboratoriski apstiprināta diagnoze – difterija. Tas ir šogad pirmais reģistrētais saslimšanas gadījums ar bīstamo infekcijas slimību, portālu “Delfi” informēja slimnīcas preses sekretāre Dace Kārkliņa.
Arī citās Eiropas reģiona valstīs sākusies gripas sezona  (1)
06.janvāris 2013 14:03
Arī citās Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas reģiona valstīs sākusies gripas sezona, tomēr aktivitāte līdzīgi kā Latvijā vēl ir zema, liecina Eiropas gripas uzraudzības tīkla dati.
Pēdējās divās dienās apstiprināti 29 gripas gadījumi; kopā jau 43  (37)
04.janvāris 2013 17:14
Šajā sezonā stacionāra "Latvijas Infektoloģijas centrs" (LIC) laboratorijā apstiprināti jau 43 gripas gadījumi, no tiem 29 pēdējās divās dienās, pastāstīja stacionāra galvenā ārste Baiba Rozentāle.
Sarežģītā operācijā mediķi glābj dzīvību pacientam ar aortas sienas plīsumu  (18)
04.janvāris 2013 11:02
Rīgas Austrumu slimnīcas invazīvie radiologi sadarbībā ar asinsvadu ķirurgiem veikuši sarežģītu operāciju pacientam ar organisma galvenā asinsvada - aortas - bojājumu, ievietojot tajā jaunākās paaudzes stenta protēzi un tādējādi izglābjot jaunā vīrieša dzīvību, informēja slimnīcā.