Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris ir dibināts 1926. gadā. Pastāvēšanas laikā orķestris sadarbojies ar pazīstamiem diriģentiem, kā arī uzstājies prestižākajās Eiropas koncertzālēs.

Orķestra galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs šobrīd ir Andris Poga.

Redaktors iesaka
Festivālu 'LNSO vasarnīca' atklās ar baleta jauniestudējumu 'Karmena'
08.augusts 2017 15:36
Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) izziņo vasaras festivāla " LNSO vasarnīca " atklāšanas koncerta programmu, kurā festivāla apmeklētājus priecēs divi jaundarbi – Krista Auznieka skaņdarbs kamerorķestrim "Uguns un roze" un modernā baleta "Karmena" uzvedums horeogrāfes Milanas Komarovas īpaši festivālam veidotā stāstā ar primabalerīnu Viktoriju Jansoni (attēlā) titullomā, portālu "Delfi" informē LNSO pārstāvji.
Klasiskās nevainības zaudēšana. LNSO sarunājas ar Edgaru Bāliņu  (2)
26.jūlijs 2017 07:00
Sarunu sērijā "LNSO satiek jaunu klausītāju" Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris pirms festivāla "LNSO vasarnīca" trešā laidiena iepazīstas ar klausītājiem, kuri nekad nav bijuši koncertzālē, lai noklausītos simfoniju vai kamermūzikas opusu. Noteikumi ir gana vienkārši – vairāk pieredzējis klausītājs satiek jauno, aprunājas pirms koncerta un uzklausa iespaidus pēc dzirdētā. Pirmais, ar ko LNSO satikās, ir Edgars Bāliņš – solo izrāžu meistars un politiķu cepinātājs.
LNSO nākamās sezonas programmā – pasaulslaveni diriģenti un solisti
24.maijs 2017 17:36
Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) izsludina nākamās sezonas programmu, kurā iekļautas gan uzstāšanās pasaulslavenu diriģentu vadībā, gan sadarbība ar solistiem-zvaigznēm, portālu "Delfi" informē LNSO pārstāvji.