Latvijas simtgade

Populārākie raksti
Toreiz un tagad: cik ļoti gadu desmitu gaitā izmainījusies Latvijas ainava  (16)
16.maijs 2017 06:48
Mūsdienās nereti ir interesanti aizceļot pagātnē un ielūkoties Latvijas ainavā, kāda tā bija pirms aptuveni 80 gadiem – mūsu vecvecāku un vecvecvecāku laikā. Fotogrāfiju kolekciju, kur krātas tieši šādas ainavas, kopš 20. gadsimta 90.gadiem veido fotogrāfs un novadpētnieks Māris Locs, neatlaidīgi meklējot senajās atklātnēs redzamās vietas to pašu skatu punktu, diennakts laiku un gaismas virzienu. Par godu Latvijas simtgadei Pasaules dabas fonds projektā "Latvijas ainavas" ikvienu aicina iesūtīt arī senas fotogrāfijas no sava arhīva un to, kā tajās redzamās vietas izskatās tagad, lai izveidotu interesantu un realitāti atspoguļojošu kolekciju par mūsu Latviju.
'Trešā zvaigzne zvaigznājā...' 13 diži latgalieši kopš 1917. gada  (115)
04.maijs 2017 08:06
"Trešā zvaigzne zvaigznājā, Tā bij mīļā Latgalīte." rakstīja Rainis savā poēmā "Daugava". Šajās dienās, kad tiek svinēta Latvijas Republikas neatkarības atjaunošana un vēsturiskā Latgales kongresa simtgade, šim novadam tiek pievērsta īpaša uzmanība. Latgale ar savu dabu, vēsturiskajiem apstākļiem, kultūru un tradīcijām ir bijis šūpulis daudzām izcilām kultūras personībām. Tādu ir daudz – 2008. gadā apgāds "Jumava" laida klajā biogrāfisku vārdnīcu divās daļās "Latgales kultūras darbinieki". Šoreiz vien 13 – diži, savā jomā izcili un patriotiski pēdējās simtgades latgalieši, kuri ietekmējuši ne vien sava novada kultūras dzīvi, bet atstājuši spilgtas, paliekošas zīmes Latvijas kultūrvēsturē.
Desmit gaidītākie TV rudens sezonas jaunumi  (32)
08.septembris 2016 16:31
Sākoties rudenim, TV ekrānos atgriežas iemīļotas pārraides un kā no pārpilnības raga birst arī dažādi jaunumi, kuru daudzveidībā var apjukt.