Līga Meņģelsone

Līga Meņģelsone

Līga Meņģelsone ir Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore. Karjeras laikā strādājusi tādos uzņēmumos kā "Noord Natie Ventspils Terminals", "Coats Latvija" un "Es&Partneri", kā arī bijusi BNS Latvija direktore un "Telegraf" valdes priekšsēdētāja. Darbojusies uzņēmumu "Mediju Grupa Tops" un "News Media Group" valdēs.

Auklēm bērna vecākiem, kas strādā nestandarta darba laiku, novirzīs miljonu eiro
13.maijs 2016 16:20
Eiropas Savienības finansēta projekta ietvaros 1 063 554 eiro tiks novirzīts auklēm nestandarta darba laiku strādājošiem vecākiem, piektdien preses konferencē informēja amatpersonas.
Ministru kabinets apstiprina Kučinska valdības rīcības plānu  (15)
26.aprīlis 2016 13:58
Ministru kabinets sēdē otrdien apstiprināja Māra Kučinska (ZZS) valdības rīcības plānu, informēja Ministru kabinetā.
Video tiešraide: Latvijas nākotne jaunā klimata realitātē  (19)
22.aprīlis 2016 09:51
Latvijas un ārvalstu eksperti piektdien Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ( VARAM ) organizētā publiskā diskusijā runās par Latvijas nākotni jaunajā klimata realitātē, proti, pēc Parīzes nolīguma parakstīšanas.
LDz valdes priekšsēdētāja amatā iecelts uzņēmuma valdes loceklis Bērziņš, vēsta LTV  (25)
25.februāris 2016 19:36
Par jauno " Latvijas dzelzceļa " (LDz) valdes priekšsēdētāju iecelts līdzšinējais uzņēmuma valdes loceklis Edvīns Bērziņš, vēsta Latvijas Televīzija.
LDz šefa meklējumi: februārī intervēs 'finālistus'; noliedz kavēšanos valdības maiņas dēļ  (3)
27.janvāris 2016 11:35
Lai arī iepriekš tika minēts, ka jauno VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) valdes priekšsēdētāju varētu nosaukt šā gada janvārī, februāra pirmajās nedēļās vēl gaidāmas intervijas ar amatam izvirzītajiem kandidātiem, noskaidroja portāls "Delfi".
Plāno veidot progresīvu nodokļu sistēmu  (12)
03.decembris 2015 17:34
Ceturtdien Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) Budžeta un nodokļu politikas apakšpadome vienojās izstrādāt progresīvu nodokļu sistēmu, kuras izstrāde vēl turpināsies.
LDz valdes priekšsēdētāja amata kandidātu vidū ir Čamāns un Greitāns  (7)
03.decembris 2015 14:52
" Latvijas Dzelzceļš " valdes priekšsēdētāja amata kandidātu vērtēšanas process ir pabeigts un izraudzītā "īsā saraksta" kandidātu vidū ir SIA "AV Investments" līdzīpašnieks un valdes loceklis Vladimirs Čamāns un uzņēmuma "OpusCapita" valdes loceklis Aldis Greitāns, liecina LETA iegūtā neoficiālā informācija.
Gandrīz puse iedzīvotāju par lielākajiem ieguvējiem no 2016. gada budžeta uzskata ierēdņus  (13)
30.novembris 2015 19:34
Gandrīz puse jeb 48,8% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju par galvenajiem ieguvējiem no 2016.gada valsts budžeta uzskata ierēdņus, liecina pētījumu kompānijas SKDS veiktā aptauja.
Valdībai vairāk jārunā ar sociālajiem partneriem par valsts budžetu, norāda Vējonis  (6)
18.septembris 2015 14:37
Valsts budžeta veidošanā ievērojami vairāk uzmanības jāvelta sociālajam dialogam, piektdien tikšanās laikā ar Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) pārstāvjiem norādīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis .
Līga Meņģelsone: Izglītības kvalitātei izšķirošas – pedagogu motivācija un sasaiste ar darba vidi  (20)
09.septembris 2015 01:00
Ja citus gadus izglītības tematika aktualizējas samērā neilgi pirms jaunā mācību gada sākuma, tad šogad tā bijusi dienaskārtībā nepārtraukti – sākot no Profesionālās izglītības likuma grozījumu pieņemšanas pavasarī un beidzot ar samērā aso diskusiju par jauna pedagogu atalgojuma modeļa ieviešanu turpat pusvasaras garumā.
Sociālie partneri un valdošās partijas vēl nepanāk vienošanos par izmaiņām nodokļos  (4)
28.augusts 2015 18:14
Sociālie partneri un valdošās partijas piektdien Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) nodokļu un budžeta apakškomitejas sēdē vēl nepanāca vienošanos par plānotajām izmaiņām nodokļos, taču puses bijušas vienisprātis, ka nākamgad jādiskutē par nodokļu sistēmas izmaiņām kopumā, kas varētu stāties spēkā 2017. gadā.
Augstākās izglītības kvalitātes nodrošināšanas padomi vadīs LDDK ģenerāldirektore  (11)
18.augusts 2015 18:24
Otrdien pirmajā Augstākās izglītības kvalitātes nodrošināšanas padomes (AIKNP) sēde par AIKNP priekšsēdētāju ievēlēta Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Meņģelsone , portāls "Delfi" uzzināja LDDK.
Nedrīkst atsevišķas negodprātīgas biznesa prakses gadījumus risināt, sodot visus uzņēmējus, uzskata darba devēji  (5)
31.jūlijs 2015 15:48
Nedrīkst atsevišķas negodprātīgas biznesa prakses gadījumus risināt, sodot visus uzņēmējus, tā par Tieslietu ministrijas (TM) iniciatīvu ar naudas sodu sodīt "aplokšņu algu" maksātājus atzina Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Meņģelsone .
Darba devējiem un finanšu institūcijām maza interese par alimentu nemaksātāju sarakstu  (17)
26.jūlijs 2015 20:43
Alimentu nemaksātāju publiskais saraksts, kas tautā jau nodēvēts par kaunināšanas sarakstu, kļūst arvien garāks, taču pagaidām darba devējuem un finanšu institūcijām par to ir maza interese, vēsta raidījums "LNT Ziņas".
Dāvanas ģimenēm nozīmīgos brīžos un iespēja strādāt attālināti - ieteikumi darba devējiem
13.jūlijs 2015 13:22
Ņemot vērā ģimenēm draudzīgu uzņēmumu pieredzi, akcijas "Darbā bērni" rīkotāji ir sagatavojuši vienkāršus ieteikumus darba devējiem, kā pakāpeniski veidot ģimenēm draudzīgu un pretimnākošu darba vidi.
LDDK: Bērziņa izpratne par tautsaimniecību veicināja viņa sadarbību ar uzņēmējiem  (3)
30.jūnijs 2015 23:40
Valsts prezidenta Andra Bērziņa izpratne par tautsaimniecību veicināja viņa sadarbību ar uzņēmējiem, otrdien pēc tikšanās ar Bērziņu aģentūrai BNS norādīja Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Menģelsone.
IIN mazināšanas vietā varētu koriģēt sociālo nodokli, pieļauj Straujuma  (13)
18.jūnijs 2015 19:26
Iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) mazināšanas vietā varētu koriģēt uz leju sociālo nodokli, ceturtdien pēc Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) sēdes atzina Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).
Organizācijas asi iebilst pret diferencētā neapliekamā minimuma ieviešanu  (7)
15.jūnijs 2015 15:50
Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība , Latvijas Darba devēju konfederācija un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera iebilst pret Finanšu ministrijas (FM) iniciētā diferencētā neapliekamā minimuma (DNM) ieviešanu, aicinot valdību un pašu FM ievērot spēkā esošās vienošanās nodokļu politikas jomā, portālu "Delfi" informēja LDDK sabiedrisko attiecību speciāliste Una Grenevica.
Straujuma: ar ēnu ekonomiku jācīnās ne tikai VID, bet arī ministrijām  (45)
04.jūnijs 2015 23:01
Ar ēnu ekonomiku jācīnās ne tikai Valsts ieņēmumu dienestam ( VID ), bet arī nozaru ministrijām, šodien pēc Ēnu ekonomikas apkarošanas padomes sēdes sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).
Līga Menģelsone: Latvijas nacionālās intereses – eksportspējīgie uzņēmumi  (20)
29.maijs 2015 09:50
2014. gadā lielāko nodokļu maksātāju saraksta priekšgalā ir bijusi virkne lielu uzņēmumu, kuru pamatbizness ir dažādu produktu kategoriju tirdzniecība, tostarp – arī šo produktu imports.
Mikrouzņēmumu nodokļa izmaiņas veicinās ēnu ekonomikas pieaugumu, brīdina LDDK  (5)
15.aprīlis 2015 13:51
Iecerētās izmaiņas Mikrouzņēmumu nodokļa likumā veicinās ēnu ekonomikas pieaugumu, žurnālistiem apgalvoja Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) pārstāvji.
LDDK: jaunais mikrouzņēmumu regulējums visu sarežģī  (5)
11.aprīlis 2015 13:26
Jaunais mikrouzņēmumu regulējums visu sarežģī un neatbilst tā sākotnējam mērķim, norādījusi Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Meņģelsone .
Eiropā reformas notiek pārlieku lēni, uzskata darba devēji  (3)
21.marts 2015 10:28
Eiropā reformas notiek pārlieku lēni, nodokļu slogs un augstas elektroenerģijas cenas bremzē ekonomisko attīstību, secināts Eiropas darba devēju konfederācijas "BusinessEurope" ikgadējā "Reformu barometra" pētījumā.
Atdot māju par parādiem: valdes locekļu atbildības normas vēl nedarbojas; VID sola tās darbināt vien atsevišķos gadījumos  (130)
20.marts 2015 05:46
Norma par valdes locekļu personīgo atbildību ir spēkā kopš šā gada sākuma, tomēr pagaidām reāli vēl nedarbojas - joprojām notiek konsultācijas ar uzņēmējiem par normu piemērošanas kārtību, noskaidroja portāls "Delfi".
LDDK atbalsta ideju piemērot mikrouzņēmuma nodokļa likmi 9% apmērā uzņēmuma pirmajos trīs darbības gados
28.janvāris 2015 19:16
Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) kopumā atbalsta ideju piemērot mikrouzņēmuma nodokļa likmi 9% apmērā uzņēmuma pirmajos trīs darbības gados.
Gada pozitīvie procesi LDDK ieskatā - kāpums reitingos, darba tirgus un izglītības tuvināšanās, valstiski domājoši uzņēmēji  (6)
31.decembris 2014 19:20
Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) starp šā gada pozitīvajiem procesiem nosauc Latvijas kāpumu dažādos starptautiskos reitingos, darba tirgus un izglītības tuvināšanos, kā arī valstiski domājošus uzņēmējus.
LTRK Saeimas lēmumu salīdzina ar lekšanu bedrē; vērsīsies pie prezidenta  (3)
17.decembris 2014 16:48
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) aicinās Valsts prezidentu Andri Bērziņu neizsludināt normu par valdes locekļu atbildības noteikšana par nodokļu saistībām, portālu "Delfi" informēja LTRK.
LDDK: brīvdienu piešķiršanai pareizticīgo Ziemassvētkos jābūt brīvprātīgai darba devēja izvēlei  (40)
04.decembris 2014 20:12
Brīvdienai pareizticīgo un vecticībnieku Ziemassvētkos jābūt brīvprātīgai izvēlei, nevis valsts noteiktai svētku dienai, atzina Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Meņģelsone .
Brīvdienai pareizticīgo Ziemassvētkos jābūt brīvprātīgai izvēlei, uzskata darba devēji  (22)
04.decembris 2014 12:32
Brīvdienai pareizticīgo un vecticībnieku Ziemassvētkos jābūt brīvprātīgai izvēlei nevis valsts noteiktai svētku dienai, portālam "Delfi" norādīja Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Menģelsone.