LIZDA

LIZDA

LIZDA jeb Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība ir sabiedriska organizācija, kas dibināta 1990. gadā. Tā pārstāv izglītības un zinātnes nozarē strādājošo, studējošo un pensionāru tiesības un intereses. Tā ir viena no lielākajām nozaru arodbiedrībām Latvijā.

Populārākie raksti
Skolotāju algu reforma: Lielākie ieguvēji un zaudētāji Latvijā  (156)
20.oktobris 2016 07:00
Skolotāji ir saņēmuši pirmo samaksu par darbu pēc jaunajā atalgojuma modelī noteiktā. Portāls "Delfi" piedāvā iepazīties ar Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) apkopotajiem datiem par šīs reformas iznākumu – kas ir lielākie ieguvēji, bet kas – zaudētāji.
Nelojālus pedagogus un skolu direktorus atlaidīs no darba  (304)
04.oktobris 2016 13:42
Ar izglītības iestādes vadītāju un pedagogiem, ja viņu darbība nebūs lojāla Latvijai un tās Satversmei , darba devējiem nekavējoties būs jāizbeidz darba tiesiskās attiecības, paredz valdībā otrdien atbalstītie grozījumi Izglītības likumā.
Drīzumā skolā bērniem Latvijā būs jāsāk iet no sešu gadu vecuma, rosina ministrs  (283)
22.augusts 2016 12:05
2018./2019.mācību gadā bērniem uz skolu varētu būt jādodas jau no sešu gadu vecuma, pirmdien Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības ( LIZDA ) padomes sēdē sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V).