Maija Apine

Populārākie raksti
Hermanis: Maijas Apines īstā dzīve notika citā dimensijā
22.janvāris 2017 15:29
Mūžībā aizgājušās Jaunā Rīgas teātra (JRT) aktrises un režisores Maijas Apines īstā dzīve notika citā dimensijā, un viņa rādīja piemēru, ka cilvēks var būt brīvs un neatkarīgs, atvadoties no savas kolēģes, sacīja Alvis Hermanis .
Jaunais Rīgas teātris informē par sezonas aktualitātēm  (2)
14.augusts 2014 15:11
Aizvadītajā sezonā Jaunajā Rīgas teātrī (JRT) nospēlētas 448 izrādes – no tām 418 izrādes JRT telpās un 9 viesizrādes Latvijā, kā arī 21 viesizrāde ārpus Latvijas.
Izrādes apskats: 'Peldošie - ceļojošie' – formas triumfs  (4)
13.februāris 2014 06:02
Jaunajā Rīgas teātrī strādājot pie Mihaila Kuzmina darba iestudējuma, režisors Vladislavs Nastavševs apgalvoja, ka viņa izrādes centrālais tēls ir pats romāns un mērķis – tā atšifrēšana uz skatuves. To, ka romāns ir pacēlis spārnos Nastavševa fantāziju, izrādē ieraudzīs un sajutīs katrs. Aktieri romāna personāžu lomās brīžiem uz skatuves burtiski lido, sajūsminot skatītāju ar savas spēles virtuozajām virāžām, taču šifra atslēgu, vismaz pagaidām, režisors atklāt nesteidzas. Nastavševam vajag intrigu, publikai tās atrisinājumu. Kurā virzienā meklēsim? Varbūt iesākumā pamēģināsim ar to, kurā norāda viens no paša Kuzmina izteikumiem - "privātās dzīves kvalitāte un fizioloģija ir tās, kas veido cilvēka dzīves grāmatas poētiku".