Mārcis Auziņš

Mārcis Auziņš

Mārcis Auziņš ir ievērojams latviešu fiziķis un Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenais loceklis, kurš kopš 2007. gada strādā Latvijas Universitātes rektora amatā. Karjeras laikā strādājis vairākās ārvalstu augstskolās kā viesprofesors, kā arī viņš ir vairāk kā 100 zinātnisko rakstu autors starptautiskos žurnālos un vairāk kā 140 konferenču referātu autors.

Sāk parakstu vākšanu par Kopdzīves likuma pieņemšanu Latvijā  (213)
23.marts 2015 14:26
Pirmdien, 23. martā, portālā "ManaBalss" sākta parakstu vākšana par Kopdzīves likuma pieņemšanu Latvijā, portālu "Delfi" informēja iniciatīvas pārstāvis, politiķis Juris Pūce ("Latvijas attīstībai").
Koalīcijas politiķi meklē iespējamus kandidātus Valsts prezidenta amatam  (46)
22.marts 2015 10:39
Valdošās koalīcijas politiķi uzrunā vairākus dažādu jomu pārstāvjus, meklējot iespējamos kandidātus Valsts prezidenta amatam. Tomēr līdz pašreizējā prezidenta Andra Bērziņa paziņojumam par iespējamo atkārtotu kandidēšanu uz šo amatu politikas aizkulisēs joprojām ir liela neskaidrība šajā jautājumā.
Latvijas Universitāte vēlēs jaunu rektoru  (2)
09.marts 2015 11:38
Latvijas Universitāte (LU) izsludinājusi rektora amata vēlēšanas, kas notiks jūnija sākumā.
Slimnīcu apvienošana: sadarbības modeļa izpēte var beigties 'pa tukšo'; slimnīcas prasa savu daļu no augstskolām  (33)
10.februāris 2015 07:27
Lai arī nesen atsākās diskusija par klīnisko universitātes slimnīcu un augstskolu sadarbības modeļa izpēti, pagaidām nav skaidrs, vai tas reāli tiks izdarīts. Turklāt, pat veicot izpēti, slimnīcu un augstskolu atšķirīgo viedokļu dēļ vispārēja sadarbība realitātē var neīstenoties vispār, izriet no pušu pārstāvju stāstītā portālam "Delfi".
Noklausies mūziķa Dona albuma 'Sibīrija' singlu - 'Pašā ielas galā'!  (37)
09.februāris 2015 11:21
Mūziķis Dons laiž klajā otro singlu no 13. februārī gaidāmā albuma "Sibīrija". Singls, kurš izskanēs arī visos septiņos jaunā albuma svinēšanas koncertos " Palladium ", radies, remdējoties bērnības atmiņās, portālu "Delfi" informē Dona menedžmenta pārstāvji.
Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš iedvesmo gan skolēnus, gan skolotājus  (2)
03.februāris 2015 17:47
Otrdien, 3.februārī, "Iespējamās misijas" akcijas " Iedvesmo mācīties! " ietvaros pie Tukuma Raiņa ģimnāzijas 12.klases skolēniem fizikas stundā viesojās Latvijas Universitātes (LU) rektors Mārcis Auziņš , portālam "Delfi" vēsta akcijas pārstāve Lauma Tuča.
'Iespējamā misija': sabiedrībā pazīstami cilvēki iedvesmos Latvijas skolēnus mācīties  (1)
30.janvāris 2015 11:44
Februāra pirmajā nedēļā, no 2. līdz 6.februārim, visā Latvijā norisināsies "Iespējamās misijas" akcija “ Iedvesmo mācīties! ”, kuras ietvaros vairāk nekā 20 atzītākie savas jomas profesionāļi, tostarp arī Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile, dosies uz kādu no Latvijas skolām, lai tur iejustos skolotāja godā. Skolēniem šī ir lieliska iespēja mācīties no dažādu jomu profesionāļu pieredzes un izprast teorētisko zināšanu praktisko pielietojumu darba vidē, portālam "Delfi" vēsta "Iespējamās misijas" pārstāve Lauma Tuča.
Indiešu horeogrāfs 'Palladium' radījis dejas uzvedumu 'Sight through Insight'
15.janvāris 2015 10:01
Sestdien, 17.janvārī, " Palladium " koncertzālē notiks horeogrāfa un dejotāja Avikk Parkour (Indija, Latvija) dejas uzvedums "Sight through Insight", kurā piedalās deju grupa "LYBS", dzied Aija Vītoliņa , Ralfs Eilands , Aminata Savadogo un Elza Natha.
Daumants Kalniņš un viņa džeza kvintets piedāvā dziesmu 'Pār mazo ciemu ielejā' jaunā skanējumā  (3)
15.decembris 2014 15:38
Tieši pirms Ziemassvētkiem dziedātājs Daumants Kalniņš un viņa džeza kvintets piedāvā pazīstamo Ziemassvētku dziesmu „Pār mazo ciemu ielejā” jaunā, svaigā skanējumā, kurai aranžiju radījis grupas ģitārists Mārcis Auziņš . Dziesma, papildināta ar kamerorķestra stīgu tembru, tiks atskaņota arī Rīgas Ziemassvētku koncertos Ķīpsalā 25. un 26. decembrī.
'Arēnā Rīga' - 'Zodiac', 'Smokie' un Tomass Anderss
10.decembris 2014 10:20
Trešdien plkst.19.30 "Arēnā Rīga" norisināsies diskotēka 80.gadu ritmos, kuras laikā uz skatuves kāps pašmāju elektroniskās mūzikas pionieri grupa "Zodiac", britu rokmūzikas leģenda "Smokie" un grupas "Modern Talking" solists Tomass Anderss, informē koncertaģentūras "Makroconcert" sabiedrisko attiecību speciāliste Inese Keiša.
Radio 'Naba' ar svinīgu programmu atzīmēs 12 gadu jubileju  (5)
27.novembris 2014 17:02
LU Radio "Naba" ar svinīgu programmu ēterā 1. decembrī atklās 12. dzimšanas dienas nedēļu. Deviņas apsveikuma koncertprogrammas radio studijā, īpaši viesi un Radio "Naba" instruktori piepildīs svētku ēteru interneta vietnē naba.lv un mobilajās lietotnēs.
Mūžībā aizgājusi SZF dekāne Inta Brikše; atvadīšanās būs ceturtdien LU Lielajā aulā
03.novembris 2014 11:10
Sestdien, 1.novembrī, mūžībā aizgājusi Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātes dekāne Inta Brikše, portālam "Delfi" apliecināja LU. Viņas uzraudzībā izskoloti daudzi pazīstami žurnālisti un sabiedrisko attiecību speciālisti.
Latvijas augstskolu rektori: Nevarētu teikt, ka vidusskolu absolventi tagad ir dumjāki  (15)
29.augusts 2014 15:24
Rīgas Stradiņa universitātes rektors Jānis Gardovskis un Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš stāsta par vidusskolu absolventu sagatavotību studijām augstskolās.
Uzņēmēju un politiķu priekšvēlēšanu diskusija par izglītību. Video tiešraide  (17)
28.augusts 2014 12:06
Portāls "Delfi" sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK) piedāvās iespēju sekot līdzi uzņēmēju un politiķu priekšvēlēšanu diskusijai "Vai bez fizikas un ķīmijas obligātā eksāmena Latvija būs starptautiski konkurētspējīga?"
'Delfi' tiešraidē translēs uzņēmēju un politiķu priekšvēlēšanu diskusijas  (20)
27.augusts 2014 12:25
Portāls "Delfi" sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK) piedāvās iespēju sekot līdzi vairākām uzņēmēju un politiķu priekšvēlēšanu diskusijām par aktuālajiem jautājumiem.
Latvijā ir ļoti izteikta segregācija pēc izglītības līmeņa, secina LU rektors  (22)
01.augusts 2014 09:30
Latvija, pēc Eiropas Komisijas un Eiropas Statistikas pārvaldes vērtējuma, ir viena no tām valstīm, kur ir ļoti izteikta segregācija pēc izglītības līmeņa, intervijā aģentūrai LETA norāda Latvijas Universitātes (LU) rektors Mārcis Auziņš .
Sociālajos tīklos jūsmo par 'Dzimuši Rīgā' augsto kvalitāti  (70)
07.jūlijs 2014 16:00
Svētdienas, 6.jūlija, vakarā pie operas notikušais koncerts "Dzimuši Rīgā" neatstāja vienaldzīgus tikai klātesošos, bet arī tos tūkstošus sociālo tīklu lietotāju, kuri koncertu skatīja dažāda izmēra ekrānos. Daudzi no viņiem savas emocijas pauduši arī "Twitter", "Facebook" un citviet internetā.
Dons laiž klajā jaunu singlu 'Pāriet bailes'  (10)
27.jūnijs 2014 09:53
Gaidot "Varanasi" cikla noslēguma koncertu 29. augustā Dzintaru koncertzālē, mūziķis Dons laiž klajā jaunu singlu "Pāriet bailes", portālu "Delfi" informē mūziķa menedžmenta pārstāvji.
Foto: Gaismas pils atklāšanas lentes griešanas akcijā izmantoti unikāli risinājumi  (4)
26.jūnijs 2014 15:33
26. jūnijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) tika aizsākts līdz šim nebijis notikums – Gaismas pils atklāšanas lentes digitālā griešana. Tā sniedz iespēju atklāt Gaismas pili ikvienam interesentam, saņemot elektronisku uzaicinājumu no saviem draugiem vai kolēģiem. Kā pirmie digitālo lenti grieza Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš , sociālo mediju eksperts Artūrs Mednis , modes dizainere Aļona Bauska, kā arī LNB Atbalsta biedrības valdes loceklis Georgs Turlajs.
Latvijas ierēdniecība kļūst arvien vājāka, secina Straujuma  (72)
19.jūnijs 2014 17:08
Valsts pārvaldē jāsastopas ar pārāk lielu birokrātiju un ierēdniecība Latvijā kļūst arvien vājāka Latvijas Universitātes (LU) diskusijā "Zināšanu loma valsts attīstības izaugsmei" teica premjerministre Laimdota Straujuma (V).
Video tiešraide: diskusija par zināšanu lomu valsts attīstībā  (5)
19.jūnijs 2014 12:57
Politiķi un eksperti ceturtdien, 19.jūnijā, Latvijas Universitātē (LU) meklēs atbildes uz jautājumiem par zināšanu lomu valsts attīstībā, kā arī izaicinājumiem augstākajā izglītībā un zinātnē.
Erudītākie skolēni sacentīsies 'eXperiments' finālā  (1)
23.maijs 2014 11:48
Sestdien, 24.maijā, notiks " Latvenergo " koncerna erudīcijas konkursa "eXperiments" fināls, kurā fizikas zināšanās mērosies erudītākās komandas no visas Latvijas, portālu "Delfi" informē konkursa koordinatore Inga Cīrule.
Valmierā notiks vērienīgs Latvijas augstskolu nākotnei veltīts forums
21.maijs 2014 09:19
Trešdien,28.maijā, Valmierā norisināsies vērienīgs augstākās izglītības nākotnei veltīts forums "Augstākās izglītības loma 21.gadsimta Latvijā ", kurā pulcēsies viedokļu līderi – Latvijas sabiedrības pārstāvji, lai diskutētu par augstākās izglītības pašreizējo situāciju un tās nākotnes izaicinājumiem.
Dona 'Varanasi' koncerta emocijas varēs izdzīvot uz lielajiem ekrāniem  (1)
19.maijs 2014 10:29
29. maijā ar prezentācijas seansu "Kino Citadele" mūziķis Dons atklās "Varanasi" koncertieraksta izrādīšanu uz lielajiem ekrāniem. Gaidot "Varanasi" DVD, piedāvājam ieskatu koncertprogrammā, dziesmas "Izdrāz man zirdziņu" dzīvo ierakstu.
LU piedāvā tiešsaitē apgūt fizikas paradigmas un vadonismu Latvijā
10.aprīlis 2014 15:53
Izsludināta bezmaksas pieteikšanās diviem jauniem akadēmiskajiem tiešsaistes lekciju kursiem par fizikas paradigmām un vadonismu Latvijā, informē projekta "LU Open Minded" pārstāvji.
LU pieprasa Vētras atsaukšanu no Augstākās izglītības padomes  (68)
02.aprīlis 2014 11:46
Latvijas Universitāte trešdien nosūtījusi Latvijas Rektoru padomei aicinājumu atcelt Augstākās izglītības padomes (AIP) priekšsēdētāju Jāni Vētru.
Paziņoti galvenie izpildītāji 'Liepājas Džeza dienās'
21.marts 2014 11:42
' Liepājas Džeza dienu' ietvaros notiks divi koncerti - 5. aprīlī Liepājas Olimpiskā centrā uzstāsies pasaulē pazīstamā poļu džeza izpildītāja Anna Marija Jopeka, bet 12. aprīlī "Promenade Hotel" - Daumants Kalniņš .
Endzelīna 150.jubileju varētu sagaidīt ar 'Latviešu valodas gramatikas' tulkojumu angļu valodā  (4)
20.februāris 2014 23:11
Valodnieka Jāņa Endzelīna 150 gadu jubileju varētu sagaidīt ar nupat klajā nākušā akadēmiskā izdevuma "Latviešu valodas gramatika" tulkojumu angļu valodā, šodien, ar grāmatas atvēršanu atzīmējot Endzelīna 141.dzimšanas dienu, sacīja Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) akadēmiķe Ilga Jansone.
Noskaties Dona dziesmas 'Pēdējā vēstule' video!  (6)
14.februāris 2014 13:39
14. februārī, kad koncertzālē " Palladium " mūziķis Dons prezentēs savu piekto studijas albumu "Varanasi" un uzsāks sešu koncertu sēriju, klausītāju vērtējumam tiek nodota arī dziesmas "Pēdējā vēstule" video versija.