Mārcis Auziņš

Mārcis Auziņš

Mārcis Auziņš ir ievērojams latviešu fiziķis un Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenais loceklis, kurš kopš 2007. gada strādā Latvijas Universitātes rektora amatā. Karjeras laikā strādājis vairākās ārvalstu augstskolās kā viesprofesors, kā arī viņš ir vairāk kā 100 zinātnisko rakstu autors starptautiskos žurnālos un vairāk kā 140 konferenču referātu autors.

Noklausies! Pirmais singls no Dona rudenī gaidāmā albuma  (25)
17.maijs 2016 05:00
Šopavasar mūziķis Dons klausītājiem sarūpējis jaunu dziesmu "Pastnieks", kas ir pirmais singls no 2016. gada rudenī gaidāmā studijas albuma, portālu "Delfi" informē dziedātāja pārstāvji.
Foto: Konkursā noskaidroti fizikā gudrākie jaunieši Latvijā
10.maijs 2016 16:36
Erudīcijas konkursa " Eksperiments " finālā 8. un 9. klašu jaunieši demonstrēja savas zināšanas fizikā, modelējot ar saules paneļiem darbināmus auto, veidojot sildīšanas iekārtas, atrodot efektīvākās spuldzes un pat konstruējot ar CO2 gāzi darbināmas raķetes.
Jau piekto reizi Bruknā skanēs labdarības koncerts 'Uzcel savu baznīcu!'  (1)
06.maijs 2016 14:22
Bauskas novada Bruknas muižā 3. jūlijā plkst. 17.00 jau piekto reizi notiks labdarības koncerts "Uzcel savu baznīcu!", portālu "Delfi" informēja pasākuma rīkotāji.
Noklausies! Ģitāra un naktsmiers – jauna versija dziesmai 'Upē naktī pīles kliedz'  (23)
15.aprīlis 2016 23:34
Šopavasar talantīgais ģitārists Mārcis Auziņš ierakstījis īpašu Raimonda Paula pazīstamās dziesmas "Upē naktī pīles kliedz" versiju. 80. gadu sākumā šī dziesma ar dzejnieka Imanta Ziedoņa vārdiem popularitāti iemantoja aktiera Edgara Liepiņa interpretācijā.
Foto: Daumants Kalniņš uzsācis jaunās programmas 'Atspulgi' turneju  (1)
22.februāris 2016 10:03
Jaunais un talantīgais dziedātājs Daumants Kalniņš , kuru daudzi pazīst gan kā Kvazimodo no Zigmara Liepiņa operas "Parīzes Dievmātes katedrāle" iestudējuma Latvijas Nacionālajā teātrī, gan kā solistu daudzos ievērojamos koncertprojektos, 19. februārī uzsāka savu Latvijas koncertturneju, klausītājiem piedāvājot jaunāko soloprogrammu "Atspulgi", portālu "Delfi" informēja mūziķa menedžmenta pārstāvji.
'Satori.lv' ietekmīgāko domātāju topā – Hermanis, Melbiksis, Ījabs  (23)
01.februāris 2016 16:03
Interneta žurnāls "Satori.lv" lasītāju aptaujā noskaidrojis 2016. gada ietekmīgākos Latvijas domātājus. Lielāko balsu skaitu arī šoreiz ieguvis teātra režisors Alvis Hermanis , kurš par ietekmīgāko domātāju tika atzīts iepriekšējā aptaujā 2013. gadā.
Foto: Kā premjere, deputāti un zinātnieki LU Absolventu klubu atklāja  (28)
31.janvāris 2016 14:20
Piektdien, 29. janvārī, Latvijas Universitātes (LU) Lielajā aulā svinīgi tika atklāts LU Absolventu klubs (LU AK), portālu "Delfi" informēja kluba pārstāvji.
Piektdien svinīgi atklās LU Absolventu klubu  (9)
29.janvāris 2016 12:07
Piektdien Latvijas Universitātē (LU) plkst. 19.00 notiks jaunizveidotā LU Absolventu kluba atklāšanas pasākums, kurā aicināti piedalīties visi, kas vēlas atjaunot vai stiprināt savu saikni ar LU, portālu "Delfi" informēja kluba valdes priekšsēdētāja Aija Upleja.
Noklausies! Daumants Kalniņš 'Mēs pārtiekam viens no otra'  (6)
20.janvāris 2016 11:48
Tuvojoties jaunās soloprogrammas "Atspulgi" Latvijas turnejai, kas sāksies 19. februārī ar koncertu Ādažu Kultūras centrā, dziedātājs Daumants Kalniņš Latvijas Radio studijā ierakstījis savu versiju vienai no grupas "Pērkons" pazīstamākajiem hitiem – dziesmu "Mēs pārtiekam viens no otra" (aranžējuma autors – Mārcis Auziņš).
Egils Levits, Ilmārs Šlāpins un citi Latvijas inteliģences pārstāvji aicina atteikties no dzīvnieku cirka  (7)
17.decembris 2015 11:32
Latvijas inteliģences pārstāvji iestājas par cirka reformu un izklaidi bez dzīvnieku izmantošanas. Savu viedokli jaunā interneta vietnē pauž rakstnieki, filozofi, kultūras iestāžu vadītāji, mākslinieki un iepriekšējo prezidenta vēlēšanu kandidāti.
Ateisms, terorisms, Dievs un atsaucīgie latvieši – skandalozais Oksfordas profesors intervijā 'Delfi'  (426)
27.novembris 2015 03:16
Piektdienas, 13. novembra, vakaru kupls studentu un citu interesentu pulks bija izvēlējies pavadīt Latvijas Universitātes (LU) Lielajā Aulā, lai klausītos, kā labi reklamētajā diskusijā ar provokatīvu nosaukumu "Vai zinātne ir apglabājusi Dievu" prātiem mērosies LU eksrektors fiziķis Mārcis Auziņš un Oksfordas matemātikas profesors Džons Lenokss. Pēc Auziņa teiktā, tik lielu uzmanību un daudzskaitlīgu klausītāju pulku kā šī diskusija Lielā Aula iepriekš pieredzējusi vien tad, kad tur savulaik ar koncertu uzstājies Raimonds Pauls .
'Vai zinātne ir apglabājusi Dievu?' Oksforda pret LU. Video tiešraide noslēgusies  (80)
13.novembris 2015 16:14
"Vai zinātne ir apglabājusi Dievu?" – par šādu tēmu piektdienas vakarā publiskā diskusijā spriedīs Oksfordas Universitātes matemātikas profesors Džons Lenokss un Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes profesors Mārcis Auziņš , kurš pēdējos astoņus gadus bijis arī Latvijas Universitātes rektors. Debates tiešraidē no plkst. 18 varēja vērot portālā "Delfi".
Roberts Rasums: Tautas uzticības balsojums  (98)
25.oktobris 2015 00:04
Jau vairāk nekā mēnesi rit Latvijas Transatlantiskās organizācijas akcija Zemessardzes atbalstam, kurai savu atbalstu ir izteikušas tādas personas kā Ineta Radēviča, Artūrs Irbe, Mārcis Auziņš, Vilki, Rūta Dimanta, Juris Rubenis, Skyforger, Edgars Mažis un citas sabiedrībā pazīstamas personas. Akcijas mērķis ir saziedot nepieciešamo ekipējumu viena Zemessardzes bataljona kaujas spēju uzlabošanai, nodrošinot to ar nepieciešamo naktsredzes ekipējumu.
Viedokļu līderu bēgļu atbalsta video saviļņo 'soctīklus'  (188)
21.septembris 2015 13:37
Sociālajā tīklā "Facebook" izveidota domubiedru grupa "Gribu palīdzēt bēgļiem", kuras "Youtube" kanālā publicēti astoņi video ar sabiedrībā zināmiem cilvēkiem, kuri pauž atbalstu bēgļu uzņemšanai Latvijā. Video izraisījis plašu rezonansi arī sociālajos tīklos. Apkopojam dažus populārākos viedokļus.
Valdība apstiprina Muižnieku LU rektora amatā  (7)
28.jūlijs 2015 12:13
Valdība otrdien apstiprināja Indriķi Mužnieku Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā, portāls "Delfi" uzzināja Ministru kabinetā.
Optimisms ļaus LU pacelties, pārliecināts jaunievēlētais rektors  (17)
04.jūnijs 2015 19:04
Optimisms Latvijas Universitātei (LU) ļaus pacelties, tādējādi palīdzot saskatīt turpmākos mērķus, pēc ievēlēšanas LU rektora amatā norādīja Indriķis Muižnieks.
Par LU rektoru ievēl Indriķi Muižnieku  (45)
04.jūnijs 2015 16:07
Ceturtdien Latvijas Universitātes (LU) Satversmes sapulces sēdē par LU rektoru ievēlēts profesors Indriķis Muižnieks .
Akadēmiskā vardarbība, doktora grādu skandāls un 'fizmatu armija' - LU vēlēs jaunu rektoru  (52)
04.jūnijs 2015 05:04
Ceturtdien, dienu pēc Valsts prezidenta vēlēšanām, valsts lielākā augstskola - Latvijas Universitāte (LU), vēlē savu rektoru. Kandidāti šim amatam ir profesors Juris Borzovs un zinātņu prorektors Indriķis Muižnieks. Viņi abi pirmsvēlēšanu laikā saņēmuši asu kritiku, tostarp par akadēmisko vardarbību pret studentiem, kā arī par nespēju skaidri definēt savu vadības komandas sastāvu.
LU nekad neiekļūs pasaules rangu vadošajā simtniekā, prognozē rektora amata kandidāts Borzovs  (38)
18.maijs 2015 09:16
Latvijas Universitāte (LU) nekad neiekļūs pasaules augstskolu rangu vadošajā simtniekā, intervijā portālam "Studentiem.lu.lv" prognozējis rektora amata kandidāts profesors Juris Borzovs.
Latvijas Universitātes rektora pretendenti tiksies debatēs  (9)
18.maijs 2015 06:47
Latvijas Universitātes (LU) Mazajā aulā pirmdien notiks Universitātes rektora amata pretendentu — Jura Borzova un Indriķa Muižnieka publiskās debates, uzzināja LU.
Kāda ir 4.maija deklarācijas vēsturiskā nozīme? Video tiešraide  (10)
08.maijs 2015 08:54
Piektdien Latvijas Universitātē notiek starptautiska konference "Izšķirties par valstiskumu", kas ir veltīta 1990. gada 4. maijā pieņemtās deklarācijas "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu" 25. gadadienai. Konferences tiešraidi iespējams vērot arī portālā "Delfi".
Starptautiskā konferencē analizēs 4.maija deklarācijas vēsturisko nozīmi  (3)
07.maijs 2015 11:26
Piektdien, 8.maijā LU Lielajā aulā notiks starptautiska konference "Izšķirties par valstiskumu", kas ir veltīta 1990. gada 4. maijā pieņemtās deklarācijas "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu" 25. gadadienai. Konferenci rīko Latvijas Universitātes Sociālo un politisko pētījumu institūts sadarbībā ar Konrāda Adenauera fondu un to tiešraidē varēs vērot portālā "Delfi".
Festivālā 'Rīgas ritmi' gaidāma plaša 'Showcase' programma
06.maijs 2015 11:04
Festivālā "Rīgas ritmi", kas šovasar notiks no 1.jūlija līdz 4.jūlijam, notiks plaša "Showcase" programma, kuras laikā Latvijas izpildītāji prezentēs sevi ārzemju mūzikas ekspertiem un festivāla viesiem.
Foto: Operas dārzā atklāta īpaša rododendru dobe
30.aprīlis 2015 15:13
Ceturtdien, 30.aprīlī, atzīmējot Latvijas Universitātes (LU) Fonda dižmecenātes Minnas Matildes Vilhelmīnes Petkevičs 155. jubilejas gadu, Latvijas Nacionālās operas dārzā tika atklāta LU mecenātiem, docētājiem un darbiniekiem veltīta rododendru dobe.
Ulmanis par labāko potenciālo prezidentu min Riekstiņu  (201)
29.aprīlis 2015 09:06
Bijušais Valsts prezidents Guntis Ulmanis par savu "kandidātu numur viens" uz prezidenta amatu min Latvijas vēstnieku NATO Māri Riekstiņu. Tomēr intervijā LTV raidījumam "Rīta panorāma" viņš arī norādīja, ka būtu naivi cerēt, ka politiskie spēki vienosies par vienu kandidatūru.
Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš pērn atbrīvojies no parādsaistībām  (5)
22.aprīlis 2015 16:33
Latvijas Universitātes (LU) rektors Mārcis Auziņš pērn atbrīvojies no parādsaistībām, liecina Auziņa Valsts ieņēmumu dienestā iesniegtā valsts amatpersonas deklarācija par 2014.gadu.
Auziņš noraida jebkādu saistību ar VDK  (75)
21.aprīlis 2015 22:31
"Neredzu savās darbībās neko tādu, kas liegtu man pielaidi valsts noslēpumam," LTV raidījumā "1:1" atzīst Latvijas Universitātes (LU) rektors un Valsts prezidenta amata kandidāts Mārcis Auziņš .
Par kopdzīves likuma pieņemšanu Latvijā parakstījušies 4000 cilvēku  (51)
20.aprīlis 2015 15:22
Par kopdzīves likuma pieņemšanu Latvijā līdz pirmdienas pēcpusdienai parakstījušies 4000 pilsoņu, liecina informācija portālā "manabalss.lv".
Cīņa par 'Alma mater': LU rektora amata kandidāti nosauc prioritātes  (19)
17.aprīlis 2015 18:13
Piektdien oficiāli izskanējis, ka uz Latvijas Universitātes (LU) rektora amatu cīnīsies profesors Juris Borzovs un profesors Indriķis Muižnieks. Abi kandidāti portālu "Delfi" iepazīstināja ar prioritātēm, kas, viņuprāt, būtu jāīsteno LU, un atskatījās uz līdz šim paveikto.