Maskava

Maskava

Maskava ir Krievijas galvaspilsēta, kas atrodas valsts rietumu daļā. Iedzīvotāju skaita ziņā tā ir lielākā pilsēta Eiropā. Maskava ir Krievijas politikas, kultūras, zinātnes, rūpniecības un izglītības centrs.

Krievija pieprasa ASV pierādījumus par Malaizijas lidmašīnas notriekšanu  (4)
24.jūlijs 2014 13:18
Krievijas aizsardzības ministra vietnieks Anatolijs Antonovs ceturtdien aicinājis Savienotās Valstis apliecināt ar pierādījumiem apgalvojumus, ka Malaizijas pasažieru lidmašīna tika notriekta ar raķeti, kas izšauta no krievu algotņu un viņu vietējo līdzskrējēju bruņoto bandu kontrolētas teritorijas.
Ukrainas iznīcinātāji trešdien, iespējams, notriekti no Krievijas teritorijas  (5)
24.jūlijs 2014 10:29
Raķetes pa divām Ukrainas kaujas lidmašīnām Su-25, kuras trešdien notriektas nemierīgajā Doņeckas apgabalā, varētu būt izšautas no Krievijas teritorijas, ziņo laikraksts "Ukrainskaja Pravda", atsaucoties uz Nacionālās drošības un aizsardzības padomes paziņojumu.
Daugavpilī vadītājs nesavalda motociklu; divi cilvēki nonāk slimnīcā  (2)
24.jūlijs 2014 09:04
Trešdien Daugavpilī, Malu ielā, kāds motocikla vadītājs netika galā ar tā vadību un apgāzās. Slimnīcā tika nogādāts gan viņš, gan 2000. gadā dzimusī pasažiere, portāls "Delfi" uzzināja Valsts policijā.
Austrumukrainas separātistu līderis atzīst, ka bruņoto bandu rīcībā ir zenītraķešu iekārta 'Buk'  (51)
24.jūlijs 2014 07:17
Ukrainas separātistu bataljona "Vostok" komandieris Aleksandrs Hodakovskis atzinis, ka bruņoto bandu rīcībā bijusi tāda raķešu sistēma, kāda pēc ASV domām, izmantota Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanai.
Artēmijs Troickis: Dubultslepkavība  (20)
24.jūlijs 2014 00:02
Es ļoti reti rakstu par lielās politikas notikumiem, kariem un katastrofām. Pat, ja ir ko teikt. Vienkārši tāpēc, ka par to tāpat jau visi raksta, tai skaitā autori, kuri ir daudz kompetentāki par mani šajos jautājumos. Un arī tagad nerakstītu, ja tā būtu normāla rūgta traģēdija: mūžīga piemiņa upuriem, līdzjūtības tuviniekiem, lāsts un taisnīgs sods slepkavām. Tomēr pēc pirmā šī šausmīgā stāsta cēliena sāk attīstīties otrs - mazāk traģisks, bet daudz nelietīgāks. Un tad nu gribētos izteikties.
Ukraina lūdz ES vērsties pret Krievijas medijiem  (16)
23.jūlijs 2014 21:14
Pamatojoties uz izkropļoto Ukrainas notikumu attēlošanu Krievijas medijos, Ukrainas ārlietu ministrs Arsēns Avakovs ierosinājis prezidentam Petro Porošenko lūgt Eiropas Savienību (ES) noteikt ceļošanas ierobežojumus Krievijas mediju īpašniekiem un vadītājiem.
Donbasā kaujinieki notriekuši divus Ukrainas iznīcinātājus  (101)
23.jūlijs 2014 15:08
Donbasa reģionā Ukrainā kaujinieki trešdien notriekuši divas Ukrainas gaisa spēku lidmašīnas, vēsta vietējie mediji, atsaucoties uz Ukrainas Aizsardzības ministrijas informāciju.
Lidostā 'Rīga' sagaida 10 miljono tranzīta/transfēra pasažieri  (3)
23.jūlijs 2014 14:20
Trešdien, 23.jūlijā, starptautiskā lidosta " Rīga " sagaidīja lidostas desmit miljono tranzīta/transfēra pasažieri kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas – Kristianu Zūlu (Christian Suhl), kurš lidostā ieradās ar aviokompānijas " airBaltic " reisu no Briseles un tālāk devās uz Tallinu, portāls "Delfi" uzzināja lidostā.
ASV izlūkdienests: Malaizijas lidmašīna notriekta 'kļūdas' pēc  (161)
23.jūlijs 2014 06:59
Malaizijas lidmašīnas notriekšana, iespējams, notikusi kļūdas pēc, ko pieļāvuši slikti apmācītie promaskaviskie kaujinieki, otrdien sacīja ASV izlūkdienesta amatpersona.
ES izvērtēs sankcijas pret Krieviju aizsardzības, enerģētikas un finanšu jomā  (16)
22.jūlijs 2014 22:18
Eiropas Savienības (ES) valstu ārlietu ministri uzdevuši ekspertiem izvērtēt iespējas noteikt jaunas sankcijas Krievijai , vēršoties pret aizsardzības, enerģētikas un finanšu sektoriem, otrdien pavēstīja Nīderlandes ārlietu ministrs Franss Timermanss.
Nīderlandes vēstnieks: Izpaliekot sadarbībai, ES vērsīsies pret Krieviju  (10)
22.jūlijs 2014 20:55
Ja Malaizijas lidmašīnas notriekšanas lietā Maskava "nesadarbosies pilnā apjomā un nekavējoties", Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministri "tuvāko dienu" laikā draudēs vērsties pret Krieviju ar jauniem soļiem, otrdien paziņojis Nīderlandes vēstnieks ES Pīters de Goijers.
Lielbritānija uzsāks publisko izmeklēšanu Ļitviņenko slepkavības lietā  (5)
22.jūlijs 2014 17:14
Lielbritānijas valdība otrdien paziņojusi, ka 2006.gadā noslepkavotā bijušā Krievijas spiega un vēlākā disidenta Aleksandra Litviņenko lietā veiks publisko izmeklēšanu.
Rīgā un Cēsīs bezmaksas koncertus sniegs Honkongas bērnu koris 'YIP'
22.jūlijs 2014 15:20
Honkongas bērnu koris "The Yip's Children's Choir" jeb "YIP" aicina uz atraktīviem koncertšoviem ar spilgtiem tērpiem, dziesmām, dejām un tautas mūzikas instrumentu spēli Cēsīs un Rīgā. Bezmaksas koncerti notiks 5. augustā plkst. 19 Vidzemes koncertzālē " Cēsis " Cēsīs un 7. augustā plkst. 19 koncertzālē "Lielā Ģilde" Rīgā, informē "Baltic Breeze Travel".
Krievijas amatpersonas iemīļojušas Latviju - pērk zemi, mājas un dzīvokļus  (73)
22.jūlijs 2014 11:24
Vismaz 32 Krievijas valsts amatpersonām Latvijā pieder nekustamie īpašumi. Populārākas vietas mājokļa iegādei ir vien Bulgārija , Melnkalne un Spānija , liecina PBK publiskots pētījums.
Francija Krievijai nodos vienu 'Mistral'; otru atkarībā no Maskavas politikas Ukrainā, paziņo Olands  (11)
22.jūlijs 2014 09:38
Francijas prezidents Fransuā Olands paziņojis, ka Parīze izpildīs savas saistības par viena "Mistral" klases desanta kuģu piegādi Krievijai , jo Maskava šo pasūtījumu jau apmaksājusi, atsaucoties uz "Radio Svoboda", vēsta aģentūra UNIAN.
Sļiva, Lužkovs un Krievijas vēsturnieki – ko bez Kobzona un Valērijas Latvija iekļāvusi 'melnajā sarakstā'  (73)
22.jūlijs 2014 07:20
Saistībā ar aktuālajiem notikumiem Ukrainā daudzu valstu "melnie saraksti" jeb tā dēvētie nevēlamo personu saraksti tiek aktīvi papildināti ar daudzu personu uzvārdiem. Pirmdien ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs paziņoja, ka iekļaus Latvijas "melnajā sarakstā"  trīs Krievijas kultūras darbiniekus . Tie izrādījās mūziķi Josifs Kobzons, Oļegs Gazmanovs un dziedātāja Valērija. Viņi jau paspējuši asi kritizēt gan ministru, gan viņa lēmumu.
ES pastiprinās spiedienu pret Krieviju, paziņo Vācijas ministrs  (11)
21.jūlijs 2014 21:09
Eiropas Savienība (ES), ņemot vērā Malaizijas lidmašīnas notriekšanu, pret Krieviju saistībā ar Ukrainas krīzi "pastiprinās spiedienu", pirmdien pavēstīja Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers.
Krievija izsaka protestu par krievu popzvaigžņu iekļaušanu 'melnajā sarakstā'  (18)
21.jūlijs 2014 20:53
Reaģējot uz Latvijas lēmumu iekļaut nevēlamo personu sarakstā trīs krievu popzvaigznes, Krievijas ārlietu ministrija pirmdien izsaukusi Latvijas vēstnieci Maskavā Astru Kurmi, teikts ministrijas oficiālajā tīmekļa vietnē.
Krievijas mākslinieku iekļaušana 'melnajā sarakstā' atbilst valsts interesēm, uzskata premjere  (56)
21.jūlijs 2014 19:58
Ņemot vērā pēdējo dienu notikumus - "Malaysia Airlines" lidmašīnas notriekšanu un notikumus Ukrainā kopumā - ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičš (V) nolēma iekļaut "melnajā sarakstā" cilvēkus, kuri "ļoti izteikti nodarbojas ar Krievijas rīcības slavēšanu", žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).
Maskava noliedz 'Buk' piegādāšanu Austrumukrainas kaujiniekiem  (26)
21.jūlijs 2014 19:22
Krievija nav piegādājusi Ukrainas separātistiem zenītraķešu sistēmas "Buk" vai citu bruņojumu, pirmdien apgalvoja augsta ranga Krievijas Aizsardzības ministrijas amatpersona.
'Melnajā sarakstā' iekļautajiem māksliniekiem dienas laikā būs jāpamet Latvija  (6)
21.jūlijs 2014 17:54
Ja kāds no "melnajā sarakstā" iekļautajiem trim māksliniekiem Latvijā ieradīsies, piemēram, pa sauszemi, viņam, visticamāk, tiks dota tieši viena diena laika, lai pamestu valsti.
Atis Baumanis: Mīti par sadarbību ar Krieviju  (27)
21.jūlijs 2014 13:45
Sadarbība ar Krieviju ir jāuzskata par noziegumu ne tikai pret savu valsti, bet arī pret tādām vispārpieņemtām vērtībām, kā cieņa pret valstu tiesībām uz pašnoteikšanos, brīvību un neatkarību.
Uz robežas aiztur Krievijas pilsoni ar viltotiem transportlīdzekļa dokumentiem  (2)
21.jūlijs 2014 13:36
Terehovas robežkontroles punktā svētdien aizturēts Krievijas pilsonis, kurš izmantojot viltotu Krievijas transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību, ar automašīnu mēģināja izceļot no Latvijas, portāls "Delfi" uzzināja Valsts robežsardzē.
Kristīne Jarinovska: Miers. Priekšlikumi rīcībai pēc masu slepkavības.  (174)
21.jūlijs 2014 00:02
Krievijas Federācijas spēku sašautā pasažieru lidmašīna no Nīderlandes, noslepkavojot simtiem nevainīgu pasažieru, ir robežšķirtne ne vien Krievijas-Ukrainas karā, bet arī Rietumvalstu pilsoņu drošības un neievainojamības sajūtās, kuras pēc 17. jūlija būs skaudri citas.
'Soči' kā minimums nākamsezon vēlas kvalificēties Gagarina kausa izcīņai  (4)
20.jūlijs 2014 17:58
Jaunizveidotais Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs "Soči" nākamsezon kā minimums vēlas sasniegt Gagarina kausa izcīņu, paziņojis komandas galvenais treneris Vjačeslavs Bucajevs.
Republikāņi pieprasa Obamam stingru rīcību pret Krieviju  (22)
19.jūlijs 2014 22:45
ASV likumdevēji piektdien pieprasījuši, lai ASV prezidents Baraks Obama , reaģējot uz Malaizijas lidmašīnas notriekšanu Ukrainas austrumos, vērstu stingrus soļus pret Krieviju.
Nīderlande: Putinam jāuzņemas atbildība par pieejas nodrošināšanu lidmašīnas katastrofas vietai  (30)
19.jūlijs 2014 22:36
Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam ir jārīkojas, lai nodrošinātu piekļuvi Ukrainas austrumos notriektās lidmašīnas katastrofas vietai, kas ļautu savākt bojāgājušo mirstīgās atliekas, sestdien paziņojis Nīderlandes premjerministrs Marks Rute.
Krievija iekļauj 'melnajā sarakstā' ASV militārpersonas no Gvantanamo  (17)
19.jūlijs 2014 21:32
Acīmredzami reaģējot uz Vašingtonas sankcijām, Krievija sestdien liegusi ieceļošanu valstī 12 ASV militārpersonām un amatpersonām, kas esot "spīdzinājušas" Gvantanamo karabāzē ieslodzītos teroristus.
Ukraina paziņo jaunāko informāciju par lidmašīnas avāriju; Merkele vienojas ar Putinu  (110)
19.jūlijs 2014 15:33
Vācijas kanclere Angela Merkele vienojusies ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu par Malaizijas lidmašīnas notriekšanas vietas un apstākļu starptautisku izmeklēšanu, vēsta ārzemju mediji.