Maskava

Maskava

Maskava ir Krievijas galvaspilsēta, kas atrodas valsts rietumu daļā. Iedzīvotāju skaita ziņā tā ir lielākā pilsēta Eiropā. Maskava ir Krievijas politikas, kultūras, zinātnes, rūpniecības un izglītības centrs.

Krievijas TV parāda, kā kaujinieki no dzīvojamās ēkas apšauda Ukrainas spēkus  (12)
02.oktobris 2014 12:07
Krievijas televīzijas "Pirmais kanāls" sižetā no Doņeckas parādījis, kā prokrieviskie kaujinieki no daudzdzīvokļu ēkas logiem apšauda Ukrainas spēkus pie Doņeckas lidostas.
Ivars Ījabs, 'Rīgas Laiks': Lācis sapnī un īstenībā  (20)
02.oktobris 2014 01:04
Viesojoties Maskavā, Rīgas mērs Nils Ušakovs sniedzis intervijas vietējiem medijiem, tajā skaitā telekanāla Doždj tiešraidē izteicies par Vladimiru Putinu kā Latvijas interesēm vislabāko no šobrīd iespējamajiem Krievijas līderiem. ir.lv, 5.septembrī
Konflikta gadījumā Krievija sola aizsargāt savus pilsoņus Moldovā  (20)
01.oktobris 2014 18:44
Krievija trešdien solījusi aizsargāt savus pilsoņus Moldovā gadījumā, ja tur izceltos līdzīgs militārs konflikts kā Ukrainā.
Mušu uzbrukums Kurzemē, briti noslēdz meklēšanas 'megaoperāciju', sākas lielais basketbols, rīdzinieki mērcēsies uz nebēdu
01.oktobris 2014 17:20
Portāls "Delfi" piedāvā ieskatu trešdienas aktuālajos notikumos Latvijā un pasaulē.
Foto: Izraudzīta Krievijas skaistākā invalīde  (3)
01.oktobris 2014 15:21
Otrdien, 30. septembrī, Maskavā noticis jau piektā skaistumkonkursa Мисс Независимость-2014 ( Mis Neatkarība 2014 ) fināls, kurā piedalījās tikai sievietes ratiņkrēslos.
ES sankciju sekas: Maskava izskata iespēju kompensēt krievu bagātnieku zaudējumus  (38)
01.oktobris 2014 11:53
Krievijas domes apakšpalāta pirmajā lasījumā atbalstījusi likumprojektu, kas paredz izsniegt prāvas kompensācijas tiem krieviem, kas Eiropā cietuši finansiālus zaudējumus Eiropas Savienības (ES) ieviesto sankciju dēļ, liecina aģentūras "Politsovet" sniegtā informācija.
Pie Debaļceves parādījušies 27 krievu tanki; separātistiem dala Krievijas pases, informē eksperts  (118)
01.oktobris 2014 10:06
Pie Ukrainas Doņeckas apgabala pilsētas Debaļceves pamanīti 27 Krievijas spēku tanki, bet Stahanovas apkārtnē fiksēta Krievijas desantnieku ierašanās, atsaucoties uz Militāri politisko pētījumu centra vadītāju Dmitriju Timčuku, vēsta aģentūra UNIAN.
ES: Vienošanās par uguns pārtraukšanu Ukrainā vēl nav pilnībā īstenota; sankcijas paliek spēkā  (5)
30.septembris 2014 18:38
Eiropas Savienībai (ES) izvērtējot situāciju Ukrainā, konstatēts, ka vienošanās par uguns pārtraukšanu nav vēl pilnībā īstenota un ka šobrīd nav pamata atcelt pret Krieviju vērstās sankcijas.
Pamiera laikā Ukrainas armija apšaudīta vairāk nekā 1000 reizes  (36)
30.septembris 2014 10:53
Par spīti septembra sākumā noslēgtajam pamieram starp Ukrainas valdības un prokrievisko separātistu pārstāvjiem, kaujinieki un Krievijas karavīri Ukrainas spēku pozīciju apšaudīšanu nav pārtraukuši, vēsta aģentūra UNIAN, atsaucoties uz Militāri politisko pētījumu centra vadītāju Dmitriju Timčuku.
Kristīne Jarinovska: Kolektīvais atmiņas zudums - čekas ēna mūsdienās  (37)
30.septembris 2014 00:04
Kas ir Alfons Noviks? Ierakstīsim to interneta meklētājā. Populārākie rezultāti būs no blogiem kā Bonifācija Daukšta emuārs, gulags.wordpress.com, privātiem projektiem kā nekropole.info. Latviešu valodā mēs pat interneta enciklopēdijā Wikipedia neatradīsim šādu šķirkli, jo vienīgais šķirklis ir krieviski, kas balstīts uz 1999. gadā Maskavā izdotu NKVD vadītāju uzziņas materiālu.
Motormuzeji pasaulē. 1. daļa - padomju transportlīdzekļi
29.septembris 2014 19:37
Nostalģija, cieņa pret vēsturi vai milzu entuziasms un aizrautība - visi šie iemesli der, ja runājam par transportlīdzkļu muzejiem visā pasaulē. Parasti tie nevar sūdzēties arī par apmeklētāju trūkumu. Tūrismagids.lv piedāvā ieskatu pasaules interesantākajos motormuzejos trīs publikāciju sērijā, kas tiks publicēta pirmdienās. Šoreiz par Padomju transporta mantojumu.
Video: Maskavā musulmaņu pūlis atbrīvo policijas aizturētu ticības brāli  (40)
29.septembris 2014 16:39
Krievijas musulmaņu pūlis pēc lūgšanām Maskavas mošejā atbrīvojis savu ticības brāli, kuru policijas specvienība OMON aizturējusi tieši dievkalpojuma laikā, apgalvo internetā publicēta video autori.
10 visu laiku skatītākās PSRS laika filmas  (8)
29.septembris 2014 15:37
Padomju Savienībā filmas panākumi tika izvērtēti savādāk nekā mūsdienu Krievijā vai citās valstīs – proti, tika ņemts vērā pārdoto biļešu skaits pirmajā nomas gadā, nevis filmas iznākšanas gadā.
Izdots Vladimira Svetlova dzejas krājums 'lietots'
29.septembris 2014 14:42
Latvijas dzejas ainavu papildinājusi vēl viena apvienības " Orbīta " izdota dzejas grāmata – dzejnieka, fotogrāfa un mākslinieka Vladimira Svetlova dzejas krājums "б/у / lietots / used". Grāmatā iekļauti dzejoļu oriģināli krievu valodā un atdzejojumi latviešu un angļu valodā, kā arī autora fotogrāfijas.
Artēmijs Troickis: Kaut kas ir salūzis…  (89)
29.septembris 2014 00:04
Kamēr Maskavā saglabājas labs laiks, Ukrainā novērojams (vairāk vai mazāk) pamiers un tiek pieņemti kompromisu lēmumi, Tuvajos Austrumos šķietami arī pieklusis (uz laiku, droši vien), es nolēmu sacerēt pašu drūmāko sleju par to, kā jūtu pašlaik pasaulē notiekošo.
Pēc uzvaras krievu bokseris Ļebedevs Krimas premjera dāvāto naudu ziedo Ukrainai  (10)
28.septembris 2014 10:04
Sestdien Maskavā notikušajā WBA boksa titula cīņā starp titula īpašnieku pirmajā smagajā svarā Denisu Ļebedevu no Krievijas un titula pretendentu Pāvelu Kolodzeju no Polijas ar nokautu otrajā raundā uzvaru izcīnīja krievu bokseris.
Krievija paskaidro EP deputātes Harmsas neielaišanu valstī  (11)
27.septembris 2014 23:47
Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Rebeka Harmsa neielaista Krievijā tāpēc, ka viņa iekļauta Krievijā nevēlamo personu sarakstā saistībā ar Eiropas Savienības (ES) noteiktajiem ierobežojumiem virknei Valsts domes deputātu, paziņojis Krievijas vēstnieks ES Vladimirs Čižovs.
Daugaviņš un Karsums ar gūtiem vārtiem palīdz Maskavas 'Dinamo' uzveikt Bārtuļa 'Baris'  (4)
27.septembris 2014 18:34
Latviešu uzbrucēji Kaspars Daugaviņš un Mārtiņš Karsums sestdien katrs guva pa vārtiem Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē, palīdzot Latvijas speciālista Harija Vītoliņa trenētajai Maskavas " Dinamo " izbraukumā ar 2:1 (0:0, 2:0, 0:1) pārspēt latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvēto Kazahstānas komandu Astanas " Baris ".
Maskava liek 'Facebook', 'Twitter' un 'Gmail' reģistrēties Krievijā  (11)
26.septembris 2014 11:31
Krievijas mediju uzraudzības dienests "Roskomnadzor" pieprasījis sociālajam tīklam " Facebook ", mikroblogu vietnei " Twitter " un e-pasta servisam "Gmail" reģistrēties Krievijā kā informācijas izplatīšanas organizētājiem, piektdien vēsta laikraksts "Izvestija", atsaucoties uz dienesta priekšsēdētāja vietnieku Maksimu Ksenzovu.
Eiropas Parlamenta deputāte Krievijā pasludināta par 'persona non grata'  (3)
25.septembris 2014 23:44
Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Rebeka Harmsa nav ielaista Krievijā, jo tur pasludināta par nevēlamu personu, paziņojis politiķes birojs.
Maskavā noticis jauns izlēciens pret mūziķi Andreju Makareviču  (5)
25.septembris 2014 23:28
Maskavā noticis jauns izlēciens pret leģendārās Krievijas rokgrupas "Mašina vremeņi" mūziķi Andreju Makareviču, kas jau iepriekš saskāries ar ideoloģisku vajāšanu par savu nostāju Ukrainas jautājumā. Šoreiz nezināmas personas izjaukušas viņa koncertu Krievijas galvaspilsētas Mūzikas namā, stāsta aculiecinieki.
ES aptur kompensāciju izmaksu siera ražotājiem  (18)
24.septembris 2014 13:02
Eiropas Savienība apturējusi Krievijas noteiktā embargo skartajiem siera ražotājiem, vēsta aģentūra AFP.
Krievijas karavīri Donbasā savus kritušos met pamestās šahtās, paziņo Timčuks  (131)
24.septembris 2014 09:43
Ukrainas austrumos karojošie Krievijas karavīri savus kritušo līķus met pamestās raktuvju šahtās, atsaucoties uz Militāri politisko pētījumu centra vadītāju Dmitriju Timčuku, vēsta aģentūra UNIAN.
Daugaviņš palīdz Maskavas 'Dinamo' uzvarēt Kuldas klubu
23.septembris 2014 21:19
Ar rezultatīvu piespēli Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē otrdien izcēlās latviešu uzbrucējs Kaspars Daugaviņš , bet viņa un cita uzbrucēja Mārtiņa Karsuma pārstāvētā Maskavas " Dinamo " komanda, kuru vada Harijs Vītoliņš un Viktors Ignatjevs , ar 4:2 (0:2, 3:2, 1:0) izbraukumā pārspēja aizsarga Artūra Kuldas pārstāvēto Ufas " Salavat Julajev " vienību.
Daļa Krievijas karavīru izvesti no Ukrainas, bet vietā nākuši citi  (22)
23.septembris 2014 15:27
Ukrainas – Krievijas pierobežā notiek Krievijas karaspēka pārgrupēšanās, lai gan daļa karavīru Ukrainu pametuši, to vietā ievestas citas vienības, atsaucoties uz Nacionālās drošības un aizsardzības padomi, vēsta aģentūra UNIAN.
Ukrainas spēki apturējuši kaujinieku virzīšanos pie Mariupoles  (133)
23.septembris 2014 10:36
Ukrainas pretterorisma operācijas spēki pirmdien apturējuši prokrievisko kaujinieku un Krievijas karavīru virzīšanos Mariupoles un Novoazovskas virzienā, atsaucoties uz Militāri politisko pētījumu centra vadītāju Dmitriju Timčuku, vēsta laikraksts "Ukrainskaja Pravda".
'Sudrabas video' atpazīti viņas radinieki, apgalvo portāls  (22)
22.septembris 2014 20:21
Internetā izplatītājā video, kurā, iespējams, redzams, ka partijas "No sirds Latvijai" dibinātāja Inguna Sudraba pirms vairākiem gadiem, vēl būdama valsts kontroliere, iekāpj privātā lidmašīnā, redzami arī Sudrabas brāļa Jāņa bērni - Reinis un Kārlis Sudrabi, vēsta portāls "Ir". Tas varētu liecināt, ka video redzamā sieviete ir Sudraba, ko viņa pati gan noliedz.
Medijs: embargo apstākļos Krievijas veikalus pārpludina 'baltkrievu' lasis no Norvēģijas  (47)
22.septembris 2014 19:35
Krievijas lasis Maskavā sastopams tikai dārgos veikalos, bet lētās un vidējās klases veikalos dominē baltkrievu pārstrādātāju produkcija, kas izmanto zivis no Norvēģijas, liecina portāla "Gazeta.ru" veiktais novērojums.
Zaļkalna meklējumi, 'Sudrabas video' mīkla, Maskavā maršē par mieru, vecākiem labas ziņas  (6)
22.septembris 2014 17:38
Portāls "Delfi" piedāvā ieskatu pirmdienas aktuālajos notikumos Latvijā un pasaulē.