Maskava

Maskava

Maskava ir Krievijas galvaspilsēta, kas atrodas valsts rietumu daļā. Iedzīvotāju skaita ziņā tā ir lielākā pilsēta Eiropā. Maskava ir Krievijas politikas, kultūras, zinātnes, rūpniecības un izglītības centrs.

Video: Maskavā deg viena no lielākajām un senākajām Krievijas bibliotēkām  (19)
31.janvāris 2015 09:58
Krievijas galvaspilsētas Maskavas dienvidrietumu daļā noticis milzīgs ugunsgrēks Zinātniskās informācijas un sociālo zinātņu akadēmiskā institūta bibliotēkas ēkā, vēsta Krievijas mediji.
Maskavai var nākties atvadīties no Baltkrievijas, raksta žurnāls  (74)
31.janvāris 2015 01:45
Divdesmit varas gadu laikā Baltkrievijas autoritatīvais prezidents Aleksandrs Lukašenko ir izkopis mākslu lavierēt starp Krieviju un Rietumiem, bet līdz ar kaujām kaimiņos Ukrainā un Krievijas ekonomiskajām grūtībām Lukašenko ir sācis vēl nepieredzētu attālināšanos no Maskavas, raksta žurnāls "Foreign Policy".
NATO Eiropas dalībvalstis pērn aizsardzībai tērējušas par 3% mazāk  (4)
30.janvāris 2015 22:31
NATO Eiropas dalībvalstis 2014.gadā aizsardzībai tērējušas par 3% mazāk nekā iepriekšējā gadā, piektdien paziņoja NATO, paužot cerību, ka šī tendence mainīsies.
Iespējams atklāts, kas ir Putina meita  (97)
30.janvāris 2015 21:21
Krievijas opozīcijas aktīvists Aleksejs Navaļnijs pārkāpis valstī valdošo tabu un publicējis pseidonīmu, zem kura, lai novērstu lieku uzmanību, slēpjoties viena no Kremļa saimnieka Vladimira Putina meitām, vēsta aģentūra "Reuters".
Prokrieviskie teroristi daļēji ieņēmuši Doņeckas apgabala pilsētu  (94)
30.janvāris 2015 16:19
Prokremliskie kaujinieki uzbrukuši Doņeckas apgabala Vuhļehirskas pilsētai, triecienā izmantojot tankus, piektdien pavēstīja Ukrainas amatpersonas. Cīņas par pilsētu turpinās.
Krievijas 'glābšanas plāna' vērtība – 35 miljardi ASV dolāru, vēsta 'Reuters'  (111)
30.janvāris 2015 11:46
Krievijas valdības publicētais valsts pretkrīzes plāns kopumā varētu izmaksāt vismaz 35 miljardus ASV dolāru, vēsta aģentūra "Reuters".
Minskā paredzēta jauna Ukrainas 'kontaktgrupas' sanāksme; teroristi nepiedalīsies  (52)
30.janvāris 2015 10:55
Piektdien Minskā paredzēta jauna tā dēvētās kontaktgrupas tikšanās, lai runātu par iespējamo karadarbības pārtraukšanu Ukrainā, paziņojusi Baltkrievijas Ārlietu ministrija.
Caur Luhansku uz fronti ik dienas dodas līdz četrām teroristu apgādes kolonnām  (45)
30.janvāris 2015 10:47
Caur Ukrainas austrumu pilsētu Luhansku, kura šobrīd ir prokrievisko teroristu varā, ik dienas uz fronti dodas trīs četras kaujinieku apgādes kolonnas, atsaucoties uz Militāri politisko pētījumu centra "Informācijas pretestība" vadītāju Dmitriju Timčuku, vēsta aģentūra UNIAN.
Krievija varētu finansiāli palīdzēt Grieķijai  (143)
30.janvāris 2015 10:16
Krievijas finanšu ministrs Antons Siluanovs ceturtdien paziņojis, ka Maskava varētu apsvērt iespēju sniegt finansiālo palīdzību Grieķijai , ja Atēnas to lūgs.
Pašpasludinātās 'Luhanskas Tautas republikas' šefs: mēs nekad neesam nolieguši – šis ir brāļu karš  (80)
30.janvāris 2015 05:22
Neatkarīgā Krievijas žurnālistu interneta medija "Spektr" korespondente tikās ar pašpasludinātās "Luhanskas Tautas republikas" vadītāju Igoru Plotņicki un pārrunāja ar viņu jautājumu par to, kāds karš notiek Ukrainā, runāja par divkauju ar Porošenko, uz kuru Plotņickis viņu izaicinājis, Federālā drošības dienesta lomu ogļu tirdzniecībā ar Kijevu, kā arī par Dostojevski.
Tuvojas sals, Grieķijas simpātijas Kremlī, traģiskā trolejbusa avārija, Rastorgujevs 'salūst'  (5)
29.janvāris 2015 17:41
Februārī gaidāms sals, Grieķijas jaunajai valdībai manāmas saiknes ar Kremli, noskaidroti traģiskās Čaka ielas avārijas apstākļi, bet Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs piedzīvo neveiksmi. Portāls "Delfi" piedāvā ceturtdienas aktuālo ziņu apkopojumu.
Krievijā sieviete apsūdzēta valsts nodevībā par zvanu uz Ukrainas vēstniecību  (105)
29.janvāris 2015 16:46
Krievijā septiņu bērnu māte apsūdzēta valsts nodevībā par to, ka piezvanījusi uz Ukrainas vēstniecību un sniegusi informāciju par iespējamo Krievijas karavīru kustību.
Foto: 'Raiņa sapņi' Nacionālajā teātrī  (15)
29.janvāris 2015 10:36
2015. gads ir Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gads. Latvijas Nacionālais teātris šo gadu sāk ar muzikālu izrādi "Raiņa sapņi", kuras režisors ir Kirils Serebreņņikovs (Maskava). Mūzikas autors Jēkabs Nīmanis. Pirmizrāde 29. janvārī, vēsta teātra pārstāvji.
Krievija līdz gada beigām pamet Eiropas Padomes Parlamentāro asambleju  (79)
29.janvāris 2015 10:24
Krievija līdz gada beigām aptur savu darbību Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā (EPPA) un pārtrauc jebkādus kontaktus ar šo organizāciju, vēsta radiostacija "Eho Moskvi"
Foto: Maskavā izceļas paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks Aizsardzības ministrijā  (10)
29.janvāris 2015 09:45
Trešdien, 28.janvārī, Maskavā Krievijas Aizsardzības ministrijas ēkā ap pulksten 12:00 pēc Maskavas laika izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, informē aculiecinieks Imants.
Grieķijas iebildumu dēļ ES vēl nevienojas par jaunām sankcijām pret Krieviju  (51)
29.janvāris 2015 07:51
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu pārstāvji Grieķijas iebildumu dēļ nav spējuši panākt konsensu jautājumā par jaunu sankciju noteikšanu Krievijai , trešdien apliecināja ES diplomāti.
Krievijas Augstākā tiesa noraida ministrijas prasību likvidēt 'Memoriālu'  (1)
28.janvāris 2015 16:36
Krievijas Augstākā tiesa trešdien noraidījusi Tieslietu ministrijas prasību likvidēt valsts vecāko cilvēktiesību aizstāvju organizāciju "Memoriāls", vēsta Krievijas mediji.
Ukrainas invāzijas plānotāji grib gāzt arī Lukašenko, uzskata Pols Goubls  (286)
28.janvāris 2015 16:30
Krievijas Stratēģiskā izpētes centra (RISI) analītiķi, kuri Krievijas vadību spieda iebrukt Ukrainā, šobrīd mudina gāzt arī Baltkrievijas līderi Aleksandru Lukašenko, raksta pazīstamais amerikāņu analītiķis un eksperts bijušās PSRS lietās Pols Goubls.
Ziemeļkorejas līderis 9. maijā ciemosies Maskavā; nav skaidrības kurš  (18)
28.janvāris 2015 14:11
Pasaules noslēgtākās valsts Ziemeļkorejas līderis šī gada 9. maijā dosies uz Maskavu, atsaucoties uz Krievijas izplatīto informāciju, raksta BBC.
Video: Prokrieviskie teroristi jūsmo par Krievijas piegādāto tanku  (107)
28.janvāris 2015 11:05
Prokrieviskie teroristi publicējuši video, kurā jūsmo par jaunu tanku, kurš nupat ieradies viņu kontrolētajā Ukrainas austrumu daļā no Krievijas.
Latvijas Radio bigbenda, maestro Raimonda Paula un solistu koncertu Maskavā varēs vērot tiešraidē
28.janvāris 2015 10:00
Trešdien, 28. janvārī, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmas ietvaros Latvijas Radio bigbends , solisti maestro Raimonds Pauls , Kristīne Prauliņa un Intars Busulis sniegs koncertu P. Čaikovska zālē Maskavā. Koncertu būs iespējams vērot arī tiešsaistē.
Eiropas Padomes Parlamentārā asambleja aicina Krieviju pārtraukt kaujinieku finansēšanu  (22)
27.janvāris 2015 22:10
Eiropas Padomes Parlamentārā asambleja (EPPA) pieņēmusi rezolūciju, kurā mudina Krieviju pārtraukt destabilizēt situāciju Ukrainā un nefinansēt prokrieviskos kaujiniekus, vēsta laikraksts "Ukrainskaja Pravda".
Medvedevs draud ar 'neierobežotu' reakciju, ja Krieviju atslēgs no SWIFT  (192)
27.janvāris 2015 19:14
Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs paziņojis, ka Maskavas atbildes reakcija būs "neierobežota", ja tiktu pieņemts lēmums par Krievijas atslēgšanu no Vispasaules Starpbanku finanšu telekomunikāciju sabiedrības (SWIFT) sistēmas, vēsta aģentūra "RIA Novosti".
Maskava nosoda ASV par krievu spiega arestu  (36)
27.janvāris 2015 18:16
Maskava otrdien nosodījusi Savienotās Valstis par krievu spiega arestu, paziņojot, ka šāda provokācija vēl vairāk iedragās jau tā ne visai labās attiecības abu valstu starpā.
Pieaug sieviešu mirstība dzemdībās, policija zem lupas, barbarisms Ukrainā  (27)
27.janvāris 2015 17:21
Valsts policijas darbinieku rīcība, aizturot televīzijas operatoru, radījusi arī likumsargu vadības bažas un par to sākta pārbaude. Iekšlietu ministrs par šo gadījumu kameru priekšā personīgi atvainojies aizturētajam žurnālistam, iespējams, pat nezinot to, ka šis cilvēks atrodas viņa priekšā. Publiskota arī satraucoša statistika, kas liecina, ka šī gada sākumā strauji pieaudzis dzemdībās mirušo sieviešu skaits. Savukārt Valsts prezidents beidzot paziņojis, ka uz 9.maija svētkiem uz Maskavu nebrauks, bet valdība nolēmusi, ka Latvija nepiedalīsies starptautiskajā izstādē "Expo". Portāls "Delfi" apkopojis otrdienas notikumus Latvijā un pasaulē.
Valsts prezidents uz 9.maija svinībām Maskavā nedosies  (213)
27.janvāris 2015 15:55
Ņemot vērā Eiropas Savienības Ārlietu padomes 19.janvāra sēdē notikušo diskusiju, kā arī to, ka Krievijas rīcības dēļ situācija Ukrainas austrumos pasliktinās, iet bojā un cieš nevainīgi civiliedzīvotāji, Valsts prezidents Andris Bērziņš neuzskata par iespējamu doties uz 9.maija svinību pasākumiem Maskavā, paziņojumā medijiem norāda Valsts prezidenta kancelejas preses dienests.
Pabriks: jāpielieto izdoma un jāatrod veidi, kā stiprināt spiedienu pret Krieviju  (11)
27.janvāris 2015 11:45
Pēdējo dienu notikumi Austrumukrainā ir pielikuši punktu diskusijām par sankciju mīkstināšanu vai atcelšanu pret Krieviju, uzskata Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Artis Pabriks (V).