Maskava

Maskava

Maskava ir Krievijas galvaspilsēta, kas atrodas valsts rietumu daļā. Iedzīvotāju skaita ziņā tā ir lielākā pilsēta Eiropā. Maskava ir Krievijas politikas, kultūras, zinātnes, rūpniecības un izglītības centrs.

NATO aktivitāšu dēļ Krievija mainīs militāro stratēģiju  (139)
02.septembris 2014 12:50
NATO klātbūtne Austrumeiropā un alianses paplašināšanās plāni, kā arī situācija Ukrainā ir iemesli, kāpēc Krievija nolēmusi mainīt savu militāro doktrīnu, atsaucoties uz lielvalsts varasiestāžu paziņojumu, otrdien, 2.septembrī, raksta britu raidsabiedrība BBC.
10 lielākās nacionālās bibliotēkas pasaulē  (17)
02.septembris 2014 08:48
Latvijas Nacionālā bibliotēka var lepoties ar jauno ēku, visai cienījamo 95 gadu vecumu, kā arī ievērības vērtiem fondiem - četriem miljoniem dažādu grāmatu, periodikas, dokumentu, fotogrāfiju un cita veida informācijas vienību, kuras tā glabā.
Artēmijs Troickis: Paviesojos dzimtenē  (117)
02.septembris 2014 00:04
Ja neskaitām divas - trīs īsas lietišķas paviesošanās, Maskavā nebiju bijis kopš maija beigām - trīs mēnešus.
Eiropa saglabā mieru; Maskavā turpinās akciju un rubļa vērtības kritums  (10)
01.septembris 2014 23:25
Brīdinājumus par to, ka Krievijas – Ukrainas konflikts pirmdien sāka kļūt nekontrolējams, Eiropas finanšu tirgu pārstāvji piesardzīgi pārbīdīja otrajā plānā, kamēr investori pievērsās šīsnedēļas Eiropas Centrālās bankas sanāksmei, cerot, ka tiks nostiprināti tās ekonomikas stimulēšanas plāni, raksta ziņu aģentūra "Reuters".
Vācija: Krievija 'sarāvusi partnerību' ar Eiropu  (11)
01.septembris 2014 22:17
  Krievija "būtībā sarāvusi partnerību" ar Eiropu, pirmdien sacīja Vācijas prezidents Joahims Gauks, Ukrainā notiekošo dēvējot par "jaunu bruņotu konfliktu" kontinentā.
Maskavas autoizstādes desmit interesantākie prototipi  (40)
01.septembris 2014 05:30
Durvis vērusi Maskavas starptautiskā autoizstāde, kas norisināsies līdz pat 7. septembrim un tradicionāli tiek organizēta reizi divos gados. Šogad ekspozīcijas platība sasniedz 120 tūkstoš kvadrātmetru.
Šneps: būtu vēl trīs spēles, Latvijas kadeti vismaz divreiz uzvarētu Franciju  (5)
31.augusts 2014 16:08
Ja Latvijas U-16 basketbola izlasei būtu vēl trīs spēles ar Francijas vienaudžiem, tā izcīnītu vismaz divas uzvaras, tomēr Eiropas čempionāta fināla dienā pretinieki bija labāki, uzskata Latvijas Basketbola savienības (LBS) ģenerālsekretārs Edgars Šneps .
Lielbritānija rosina ES izslēgt Krieviju no starptautiskā banku norēķinu tīkla  (78)
30.augusts 2014 14:54
Reaģējot uz Krievijas agresijas eskalāciju Ukrainā, Lielbritānija aicinās Eiropas Savienības līderus apsvērt Krievijas pieejas bloķēšanu starptautiskajai SWIFT banku norēķinu sistēmai, vēsta "Bloomberg".
Neskatoties uz sankcijām, Latvijas pārtikas uzņēmumi piedalīsies izstādē Maskavā  (35)
30.augusts 2014 13:13
Neskatoties uz Krievijas noteikto embargo pārtikas produktiem no Eiropas Savienības valstīm, Latvijas pārtikas uzņēmumi septembrī piedalīsies starptautiskajā izstādē Maskavā "World Food Moscow".
Putins aicina neielaisties ar kodolieročiem bruņoto Krieviju  (158)
29.augusts 2014 19:58
Krievijas prezidents Vladimirs Putins brīdinājis, ka Rietumu pasaulei "nevajag ar mums ielaisties", atgādinot, ka Krievija ir viena no vadošajām kodolieroču valstīm, vēsta "The Telegraph".
Krievija grauj Ukrainas suverenitāti, paziņo Rasmusens  (11)
29.augusts 2014 16:45
Krievija piedalās militārajās operācijās Ukrainas teritorijā un grauj šīs valsts suverenitāti, paziņojis NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens , vēsta britu raidsabiedrība BBC.
Kremļa telekanāli Porošenko paziņojumam par Krievijas iebrukumu atvēl dažas sekundes  (10)
29.augusts 2014 13:23
Krievijas valsts telekanāli - cita starpā Pirmais kanāls un NTV - Ukrainas prezidenta Petro Porošenko paziņojumam par Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā savās ceturtdienas vakara ziņu pārraidēs atvēlējuši vien dažas sekundes laika.
Rietumvalstis ar Putinu nevēlas 'sasieties'; Austrumukrainai draud Abhāzijas liktenis, raksta rietumu mediji  (88)
29.augusts 2014 11:48
Aprakstot pēdējo dienu notikumus Ukrainas austrumos, britu mediji norāda, ka "beidzot ir sākusies atklāta cīņa", taču Krievijas prezidents Vladimirs Putins joprojām turpina noliegt acīmredzamo. Laikraksts "Independent" gan norāda, ka arī pārējā sabiedrība to, kas šobrīd jau skaidri dēvējams par atklātu iebrukumu, izvēlas saukt maigākos vārdos – konflikta eskalāciju, jo neviens nevēlas tieši vērsties pret Putinu.
Krievijas tūristu plūsmas samazināšanās ir neizbēgama, atzīst uzņēmējs  (30)
29.augusts 2014 08:40
Ukrainas krīzes dēļ Krievijas tūristu skaits Eiropā ir samazinājies par 30-40% un tas neizbēgami ietekmē arī Latviju, intervijā aģentūrai LETA norāda tūrisma uzņēmuma "Baltic Travel Group" valdes priekšsēdētājs Vlads Korjagins.
NATO mēģinājumi izrādīt spēku pret Krieviju būs neveiksmīgi, brīdina krievu diplomāts  (81)
28.augusts 2014 14:33
Krievija brīdinājusi NATO par militārās klātbūtnes paaugstināšanu Austrumeiropā, norādot, ka tas vēl vairāk sarežģītu Maskavas un alianses attiecības, raksta " Deutsche Welle" krievu versija.
Maskavas birža un rublis piedzīvo strauju kritienu  (40)
28.augusts 2014 14:01
Krievijas fondu biržā 28.augusta rītā piedzīvots straujākais kritums trīs nedēļu laikā, sarukusi arī rubļa vērtība.
Ar izrādi 'Divi kapteiņi' Dailē debitēs viesrežisors Genādijs Ostrovskis
28.augusts 2014 10:55
Ar paša rakstīto un iestudēto melodramatisko komēdiju "Divi kapteiņi" Dailes teātrī debitēs krievu scenārists, kino režisors un producents Genādijs Ostrovskis. Pirmizrāde paredzēta 21.septembrī Mazajā zālē.
Maskavā prezentēts 'Lada Vesta' prototips  (35)
28.augusts 2014 09:00
Kompānija " AvtoVAZ " pašlaik notiekošajā Maskavas autoizstādē prezentējusi konceptuālu sedanu "Vesta", ko pēc Krievijas autoražotāja pasūtinājuma izgatavojusi Itālijas kompānija "Vercarmodel".
Maskavā uz 90 dienām slēdz vairākus 'McDonald's' restorānus  (5)
27.augusts 2014 21:44
Krievija trešdien izdevusi rīkojumu Maskavā slēgt trīs " McDonald's " restorānus uz maksimāli pieļaujamo laiku - 90 dienām - saistībā ar sanitāro prasību pārkāpumiem, lai gan novērotāji uzskata, ka šāds lēmums pieņemts kā atbildes trieciens rietumvalstu noteiktajām sankcijām.
Lietuvas vēstnieks: pārtikas cenas Krievijā jūtami ceļas  (8)
27.augusts 2014 21:24
Kopš Krievija noteikusi embargo lielākajai daļai no rietumvalstīm importēto pārtikas preču, cenas pašas Krievijas veikalos manāmi ceļas un plaukti pamazām tukšojas, lai gan tas vēl nav pārāk jūtams. Šādos vērojumos trešdien Lietuvas rūpnieku konfederācijas apspriedē dalījies Krievijas vēstnieks Maskavā Renāts Norkus, vēsta portāls "Vz.lt".
Maskava: Krievija sūtīs palīdzību Ukrainai sadarbībā ar Sarkano Krustu  (13)
27.augusts 2014 17:06
Krievijas prezidents Vladimirs Putins esot vienojies ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko , ka Maskava - sadarbībā ar Starptautisko Sarkano Krustu un Kijevu - nosūtīs humāno palīdzību uz Ukrainas austrumiem, trešdien paziņoja Putina administrācijas preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs.
Izrēķinās ar krievu žurnālistiem, kas ieradušies Pleskavā uz varbūtējo Ukrainā kritušo desantnieku kapiem  (88)
26.augusts 2014 21:15
Žurnālisti, kas mēģinājuši nokļūt kapos, kuros, iespējams, apglabāti Ukrainā kritušie krievu karavīri, saņēmuši draudus un izrēķināšanos, vēsta TV kanāls "Doždj".
'Nokristīti' Dienvidu un Dzelzceļa tilti  (20)
26.augusts 2014 16:41
Rīgas dome otrdien piešķīra oficiālus nosaukumus Dienvidu tiltam un Dzelzceļa tiltam. Pašreizējie tiltu nosaukumi līdz šim tika lietoti neoficiāli, portālu "Delfi" informēja pašvaldībā.
Putins: esam vienojušies par kontaktgrupas izveidošanu krīzes pārvarēšanai Ukrainā  (176)
26.augusts 2014 15:46
Krievijas prezidents Vladimirs Putins pēc otrdienas tikšanās ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko sacījis, ka "Krievija neizvirzīja un nevar izvirzīt noteikumus Ukrainas situācijas regulēšanā" un apstiprinājis, ka Krievija kopā ar Ukrainu ir vienojušās par kontaktgrupas izveidošanu krīzes pārvarēšanai Ukrainā, vēsta "RIA Novosti".
Maskavā debitēs jaunā 'BMW X5' bruņotā versija  (4)
26.augusts 2014 14:42
Kompānija " BMW " nedēļas nogalē notiekošajā Maskavas autoizstādē prezentēs jaunās paaudzes "X5" modeļa bruņoto versiju "Security Plus".
Neskatoties uz Rietumu sankcijām, 'Statoil' turpinās sadarbību ar 'Rosneft'  (22)
25.augusts 2014 23:50
Neskatoties uz Rietumu piemērotajām sankcijām Krievijai , Norvēģijas enerģētikas kompānija " Statoil " plāno turpināt sadarbību ar Krievijas lielāko naftas uzņēmumu "Rosneft", pirmdien paziņojis "Statoil" vadītājs Helge Lunds.
Krievu rokeriem tiesa aizliedz nīst nēģerus  (14)
25.augusts 2014 16:01
Leģendārās krievu rokgrupas Коррозия металла dziesmu Нигер Tomskas apgabala tiesa atzinusi par ekstrēmistisku materiālu, liecina informācija Krievijas Federācijas ģenerālprokuratūras mājaslapā.
Izsludināti starptautiskā festivāla 'Dzejnieka asinis' pasākumi  (1)
25.augusts 2014 12:04
Piektdien, 29. augustā, Kaņepes Kultūras centrā notiks starptautiskā dzejas festivāla "Dzejnieka asinis" pasākumi - plkst. 18 dzejas lasījumi, kā arī performances un plkst. 21 video filmu demonstrēšana.
Krievija uz Ukrainu sūtīs vēl vienu 'humānās palīdzības' kravu  (82)
25.augusts 2014 12:00
Krievija uz Ukrainu plāno nosūtīt vēl vienu "humānās palīdzības" kravu, atsaucoties uz Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova paziņojumu, raksta portāls "Korrespondent".