Maskava

Maskava

Maskava ir Krievijas galvaspilsēta, kas atrodas valsts rietumu daļā. Iedzīvotāju skaita ziņā tā ir lielākā pilsēta Eiropā. Maskava ir Krievijas politikas, kultūras, zinātnes, rūpniecības un izglītības centrs.

Krievijas nacionālistu līderis noraida labējo radikāļu saistību ar Ņemcova slepkavību  (4)
28.februāris 2015 22:15
Krievijas nacionālistu apvienības "Russkije" līderis Dmitrijs Demuškins noraidījis versiju par galēji labējo radikāļu saistību ar opozicionāra Borisa Ņemcova slepkavību.
Kremlis šobrīd nekomentē, vai Putins piedalīsies Ņemcova bērēs  (162)
28.februāris 2015 21:25
Krievijas prezidenta Vladimira Putina pārstāvis Dmitrijs Peskovs šobrīd nevar pateikt, vai Putins piedalīsies piektdienas vakarā Maskavas centrā noslepkavotā opozicionāra Borisa Ņemcova bērēs.
Ņemcova līdzgaitnieki uzskata, ka viņa slepkavība bijusi politiska rakstura  (147)
28.februāris 2015 21:01
Krievijas opozīcijas politiķi sestdien pauduši pārliecību, ka Borisa Ņemcova slepkavībai bijuši politiski motīvi, sestdien vēsta ārvalstu mediji.
Ušakovs: Krievijai ir ārkārtīgi svarīgi sodīt Ņemcova slepkavas  (194)
28.februāris 2015 19:42
Krievijai tagad ir ārkārtīgi svarīgi nekavējoties sodīt tos, kas ir vainojami opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova slepkavībā, uzskata partijas "Saskaņa" valdes priekšsēdētājs, Rīgas mērs Nils Ušakovs .
Naida vājprāts Krievijā ir tikpat bīstams kā Vācijā Hitlera laikā, salīdzina Kalniete
28.februāris 2015 18:45
Naida vājprāts Krievijā ir tikpat bīstams kā savulaik Vācijā Hitlera laikā uzskata Eiroparlamenta deputāte Sandra Kalniete
Porošenko: Ņemcovam bijuši pierādījumi par Krievijas dalību konfliktā Donbasā
28.februāris 2015 17:46
Maskavas centrā piektdienas vakarā noslepkavotais Krievijas opozicionārs Boriss Ņemcovs gatavojās publiskot pierādījumus par Krievijas bruņoto spēku piedalīšanos konfliktā Donbasā, sestdien paziņoja Ukrainas prezidents Petro Porošenko .
Ņemcova slepkavība liecina par pieprasījumu pēc naida un agresijas, secina Sprūds
28.februāris 2015 16:55
Borisa Ņemcova slepkavība liecina par to, ka Krievijā valda pieprasījums pēc naida, agresijas un viedokļa, kas atšķiras no valsts oficiālās pozīcijas, nerespektēšanas, sacīja Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds.
Maskavā gulst ziedi Ņemcova piemiņai; Rietumvalstis pieprasa rūpīgu izmeklēšanu
28.februāris 2015 15:30
Simtiem cilvēku nolikuši ziedus un aizdeguši sveces netālu no Kremļa vietā, kur piektdien nogalināts Krievijas opozīcijas politiķis Boriss Ņemcovs , sestdien vēsta ārvalstu mediji.
Krievijas Izmeklēšanas komiteja nosauc Ņemcova slepkavības versijas
28.februāris 2015 14:36
Izmeklētāji kā opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova slepkavības iespējamās versijas izskata politisku provokāciju, kā arī islāma ekstrēmistu darbību, Ukrainas iekšējos notikumus un komerciālo darbību, sestdien paziņoja Krievijas Izmeklēšanas komitejas oficiālais pārstāvis Vladimirs Markins.
Eksperts: Ņemcova slepkavība nepārprotami raksturo mūsdienu Krieviju  (2)
28.februāris 2015 13:35
Pašlaik ir ļoti daudz versiju un par maz informācijas, lai varētu spriest par Borisa Ņemcova slepkavības veicēju vai pasūtītāju, kā arī tās iemesliem, tomēr notikušais nepārprotami liecina par skumjo situāciju un naida pilno atmosfēru Krievijā, stāsta Austrumeiropas politikas pētījumu centra (APPC) izpilddirektors Andis Kudors.
Valsts prezidents cer, ka Ņemcova slepkavas tiks sodīti
28.februāris 2015 12:15
Valsts prezidents Andris Bērziņš cer, ka pagājušajā naktī noslepkavotā Krievijas opozicionāra Borisa Ņemcova slepkavas tiks sodīti.
Borisa Ņemcova darbs tiks turpināts, uzsver Mūrniece
28.februāris 2015 12:06
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece izteikusi līdzjūtību slepkavībā nogalinātā Krievijas opozīcijas līdera Borisa Ņemcova tuviniekiem, un norādījusi, ka viņa iesāktajam darbam ir turpinātāji, sestdien portālu "Delfi" informēja Saeimas priekšsēdētājas padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Inga Vetere.
Ņemcovs plānojis publiskot ziņojumu par karu Ukrainā, paziņo Sobčaka
28.februāris 2015 10:07
Maskavas centrā noslepkavotais opozīcijas politiķis Boriss Ņemcovs grasījās publiskot ziņojumu par karu Ukrainā. To, atsaucoties uz Ņemcova līdzgaitnieku Iļju Jašinu, savā tviterkontā paziņoja telekanāla "Doždj" pārstāve Ksenija Sobčaka .
Izmeklētāji izskata visas Ņemcova slepkavības versijas
28.februāris 2015 09:58
Izmeklētāji izskata visas opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova slepkavības versijas, sestdien paziņoja Maskavas Galvenās izmeklēšanas pārvaldes pārstāvis.
Maskavā nogalināts Putina kritiķis Boriss Ņemcovs
28.februāris 2015 00:17
Piektdienas vēlā vakarā Maskavas centrā netālu no Kremļa nezināms cilvēks nošāvis pazīstamo Krievijas politiķi, prezidenta Vladimira Putina sīvu pretinieku un Jaroslavļas domnieku Borisu Ņemcovu, ziņo aģentūra TASS, atsaucoties uz tiesībsargājošo institūciju pausto informāciju.
Krievija protesta notā apsūdz Lietuvu ieroču piegādē Ukrainai  (180)
27.februāris 2015 20:05
Krievijas vēstniecība Lietuvā piektdienas pēcpusdienā izplatījusi ziņu, ka Maskava Viļņai izsūtījusi protesta notu, kurā apsūdz Lietuvu ieroču piegādē Ukrainai , vēsta "Vz.lt".
Krievija gatava pārdot Ķīnai kontroli pār stratēģiskajām naftas un gāzes atradnēm  (22)
27.februāris 2015 19:02
Krievija ir gatava izskatīt iespēju, ka Ķīnas investori iegādājas vairāk nekā 50% Krievijas stratēģiskajās naftas un gāzes atradņu, izņemot kontinentālajā šelfā, paziņojis vicepremjers Arkādijs Dvorkovičs.
Latvijas ekonomika piebremzējas, bankas gatavas arī sliktākajam scenārijam, cīņa ar zaķu aplikāciju un eirodziesmas rekordi  (3)
27.februāris 2015 17:15
Ģeopolitiskās situācijas pasliktināšanās un lēnā ekonomikas izaugsme eirozonā ir galvenie faktori, kas kavējuši Latvijas ekonomikas attīstību pērn, secina Finanšu ministrija. Sliktākajam scenārijam ir gatavas arī Latvijas komercbankas, tikmēr nesenajā konkursa Supernova 2015 finālā saņemtas 59 222 skatītāju balsis, kas ir pēdējos gados nebijusi skatītāju aktivitāte – portāls "Delfi" piedāvā ieskatu piektdienas aktualitātēs Latvijā un pasaulē.
Ukraiņu lidotāja Krievijas cietumā var nomirt tuvākajās dienās  (73)
27.februāris 2015 16:34
Krievijas cietumā ieslodzītā ukraiņu kara aviācijas lidotāja Nadežda Savčenko badastreika dēļ var nomirt tuvākajās dienās, piektdien atzinusi Kremļa cilvēktiesību padomes locekle Jeļena Masjuka.
Video: Krievijas lidotāji netālu no Ukrainas robežas gatavojas 9. maija parādei  (13)
27.februāris 2015 13:41
Krievijas kara lidotāji Krasnodaras novadā ceturtdien veikuši treniņlidojumus, gatavojoties Uzvaras dienas parādei Maskavā, vēsta aģentūra "Reuters".
Gruzija: Krievija tiecas palēnām anektēt Abhāziju un Dienvidosetiju  (6)
27.februāris 2015 13:09
Krievija pamazām organizē Abhāzijas un Dienvidosetijas aneksiju, ceturtdien paziņojusi Gruzijas ārlietu ministre Tamāra Beručašvili.
ASV Nacionālās izlūkošanas direktors pavasarī sagaida uzbrukumu Mariupolei  (158)
27.februāris 2015 07:16
ASV Nacionālās izlūkošanas direktors Džeimss Klepers ceturtdien paziņojis, ka izlūkdienestu speciālisti pavasarī sagaida Krievijas un tās atbalstīto teroristu bandu uzbrukumu Mariupolei.
ES aicina Krieviju nekavējoties atbrīvot Savčenko  (21)
26.februāris 2015 19:19
Eiropas Savienība (ES) ceturtdien aicināja Krieviju nekavējoties uz humānu apsvērumu pamata atbrīvot Ukrainas armijas piloti Nadeždu Savčenko, kas, protestējot pret ieslodzījumu, jau 75 dienas turpina badastreiku.
Krievija noslēdz līgumu ar Kipru par karakuģu piekļuvi Vidusjūrai  (12)
26.februāris 2015 17:38
Krievijas un Kipras prezidenti Vladimirs Putins un Niks Anastasiadis trešdien parakstījuši vienošanos, kas dos Krievijas karakuģiem piekļuvi Kipras ostām.
Video: Zaglis ar autoevakuatoru bēg no policijas pa Sarkano laukumu  (14)
25.februāris 2015 21:53
Kāds vīrietis Maskavas centrā nozadzis autoevakuatoru kopā ar savu minibusiņu uz tā. Kā redzams video, viņš izvēlējies bēgt no vajājošā policijas auto caur Sarkano laukumu.
Krievija piedzīvo tādu masu psihozi kā Vācija 1933.gadā, paziņo Krievijas deputāts  (266)
25.februāris 2015 19:30
Krievijā valdošā atmosfēra pēc Krimas aneksijas un militārā iebrukuma Donbasā atgādina masu psihozi Vācijā 1933.gadā, trešdien paziņoja Krievijas Valsts domes deputāts Iļja Ponomarjovs.
Latvijai 'burbuļa riski', neskaidrā 'Rīgas Dinamo' nākotne, Rīgu apciemo mežacūku bars, bet kaimiņos dziedās Rianna un Vests  (1)
25.februāris 2015 17:08
Galvenie izaicinājumi Latvijai ir ienākumu nevienlīdzības samazināšana, produktivitātes palielināšana, kā arī atkārtota "burbuļa" risku mazināšana. Trīs hokeja eksperti prognozē Rīgas "Dinamo" un KHL nākotni, bet šovasar Tallinā muzicēs Rianna un Kanje Vests – portāls "Delfi" piedāvā ieskatu aktuālajos trešdienas notikumos Latvijā un pasaulē.