Migrācija

Migrācija

Migrācija ir cilvēka pārcelšanās no vienas vietas uz citu. Iekšējā migrācija ir pārvietošanās valstī, bet ārējā migrācija ir ieceļošana valstī vai izceļošana no tās. Ārējā migrācija iedalās emigrācijā, kas ir piespiedu vai brīvprātīga izceļošana no savas valsts, kā arī imigrācijā - kādas valsts pilsoņu ieceļošana citā valstī. Pēdējos gados strauji paaugstinājusies Latvijas pilsoņu emigrācija uz citām valstīm labāka darba un dzīves apstākļu meklējumos.

Populārākie raksti
'Delfi' Maltā: Kā apklust pirmā bēgļu citadele Eiropā  (7)
30.novembris 2015 05:16
"Lūdzu, uzrādiet uzturēšanās atļaujas karti," vēsta uzraksts pie žoga vienā no lielākajiem Maltas patvēruma meklētāju centriem Halfērā. Aiz žoga paveras glīti rindiņās sakārotas konteinertipa mājiņas, kurās dzīvo Maltā nonākušie patvēruma meklētāji.
Foto: Lietuvā ierodas pirmie bēgļi - izglītots irākietis ar ģimeni  (114)
15.decembris 2015 15:51
Lietuvā otrdien ieradās pirmā irākiešu ģimene, kas uzņemta saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) bēgļu izvietošanas programmu, atsaucoties uz Lietuvas iekšlietu ministra preses pārstāvi Tomu Berzinski, vēsta "Delfi.lt".
Vidusjūrā apzināti nogremdēts kuģis ar 500 migrantiem  (83)
16.septembris 2014 09:51
Aptuveni 500 migranti, domājams, gājuši bojā Vidusjūrā pie Maltas, kad laivu, kurā tie braukuši, apzināti taranējis cits kuģis, atsaucoties uz Starptautisko Migrācijas organizāciju (IOM), vēsta raidsabiedrība BBC.