Muzeju nakts

Muzeju nakts

Muzeju nakts ir tradicionāls Eiropas mēroga pasākums maijā, kad vienu nakti durvis ver lielākā daļa valsts muzeju, rīkojot īpašus pasākumus un aicinot apmeklēt muzejus bez maksas. Latvija Muzeju nakts akcijā ir iesaistījusies kopš 2005. gada.

Ik gadu akcijā iesaistās arvien lielāks muzeju skaits, tāpat Muzeju nakts aktivitātēs piedalās arī teātri, izstāžu zāles, bibliotēkas.

Muzeju nakts tradīcija sākusies 1999. gadā Francijā ar mērķi iepazīstināt ar muzejiem arī tos iedzīvotājus, kas ikdienā muzejus neapmeklē, lai nākamajā reizē ceļš uz muzeju jau būtu vieglāks un pazīstamāks.

2018. gadā Muzeju nakts tēma Latvijā ir "Šūpulis".

Redaktors iesaka
'Delfi Kultūra' iesaka: 10 idejas Muzeju nakts baudīšanai Rīgā  (2)
19.maijs 2018 07:00
Sestdien, naktī no 19. uz 20. maiju, visā Latvijā jau 14. reizi norisināsies starptautiskā Muzeju nakts , kuras tēma Latvijas simtgades zīmē šogad ir "Šūpulis", uzsverot ģimenes nozīmi valsts dibināšanā un pastāvēšanā.
Muzeju nakts: ko apskatīt ārpus Rīgas un trīs neparasti piedāvājumi galvaspilsētā  (2)
17.maijs 2018 18:08
Nu jau tradicionāli 19. maijā it visur notiks Muzeju nakts pasākumi. Latvijas simtgades reizē Muzeju nakts tēma ir "Šūpulis", bet 2018. gada vadmotīvs ir "Dzimšana". Katras tautas un nācijas pastāvēšanu nodrošina šūpulis – tieši šo tēmu apspēlējuši arī muzeji un dažādas iestādes visā Latvijā.
Muzeju naktī rekordliels dalībnieku skaits; pasākumi notiks 204 vietās  (29)
14.maijs 2018 13:29
Piedāvājot bez maksas piedalīties daudzveidīgās norisēs, rekordliels Latvijas muzeju un sabiedriskās dzīves veidotāju skaits valsts simtgades kulminācijas gada Muzeju naktī – 19. maijā – vērs durvis apmeklētājiem. Šogad jau 14. reizi Muzeju nakts pasākumi notiks 204 vietās, portālu "Delfi" informē Kultūras ministrijas pārstāve Lita Kokale.