Nelsons Mandela

Nelsons Mandela

Nelsons Mandela ir bijušais Dienvidāfrikas prezidents, kurš amatā darbojās no 1994. līdz 1999. gadam, kā arī bija pirmais melnādānais DĀR prezidents. Mandela bija aktīvs cīnītājs pret aparteīdu, kā dēļ viņš tika arestēts un apsūdzēts sabotāžā un citos nodarījumos, bet pēc tam pavadīja ieslodzījumā 27 gadus. 1993. gadā Mandela saņēma Nobela Miera prēmiju. Mandela nomira 2013.gada 6.decembrī.

Populārākie raksti
Arī valstsvīri šķiras: septiņi piemēri  (34)
07.jūnijs 2013 18:33
Ceturtdien pasauli pārsteidza Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņojums par šķiršanos no sievas Ludmilas. Putins ir pirmais valsts galva Krievijas jaunāko laiku vēsturē, kurš šķīries no dzīvesbiedres, lai gan valstī kopumā ir viens no augstākajiem šķirto laulību rādītājiem pasaulē.
Piedzīvojumi aiz restēm – populārākie un šausminošākie cietumi pasaulē, ko var apmeklēt ikviens
15.jūlijs 2015 15:06
Parasti cilvēki dara visu iespējamo, lai izkļūtu no cietuma. To pierāda kaut vai nesenie notikumi ar narkobaronu " El Chapio ". Tomēr tas, kas ir aizliegts, parasti saista ar savu noslēpumainību, tāpēc likumsakarīgi, ka vismaz pēdējos 20 gadus populāra lieta ir "cietumu tūrisms" gan asu izjūtu cienītājiem, gan vienkārši ziņkārīgajiem.
Mandelas piemiņas pasākuma surdotulks izrādījies krāpnieks  (49)
12.decembris 2013 11:29
Surdotulks, kurš otrdien Nelsona Mandelas piemiņas pasākumā Johannesburgā četras stundas zīmju valodā tulkoja augsto amatpersonu uzrunas, izrādījies viltvārdis, kura rādītās zīmes bijušas bezjēdzīgas, atsaucoties uz novērotāju teikto, vēsta raidsabiedrība CNN.