Nepilsoņi

Nepilsoņi

Nepilsoņi ir personas, kurām nav valsts, kurā viņi atrodas, pilsonības. Latvijā ar nepilsoņiem parasti saprot iedzīvotājus, kas līdz PSRS sabrukumam bija PSRS pilsoņi, bet pēc tam nav ieguvuši nevienas valsts pilsonību.

Populārākie raksti
ASV aicinājušas Latviju veicināt kritērijiem atbilstošo nepilsoņu naturalizāciju  (138)
26.maijs 2016 07:48
Izskatot Latvijas nacionālo ziņojumu par cilvēktiesību situāciju, ASV aicinājušas veicināt kritērijiem atbilstošo nepilsoņu naturalizāciju, liecina ANO Cilvēktiesību padomes Vispārējā periodiskā pārskata darba grupas ziņojuma projekts.
Prokuratūra apsūdz Gapoņenko par nacionālā naida izraisīšanu  (162)
03.jūlijs 2016 09:36
Rīgas tiesas apgabala prokuratūra šonedēļ nolēmusi saukt pie kriminālatbildības nereģistrētā veidojuma "Nepilsoņu kongress" (NK) tā saukto priekšsēdētāju Aleksandru Gapoņenko saistībā ar nacionālā naida vai nesaticības izraisīšanu, izmantojot internetu.
Aicina premjeru atlaist ārštata padomnieci Ēlerti  (109)
16.aprīlis 2013 10:42
Kustības “Nepilsoņu kongress” pagaidu valde atklātā vēstulē aicinājusi premjeru Valdi Dombrovski (V) atlaist ārštata padomnieci nacionālās identitātes, pilsoniskās sabiedrības un integrācijas jautājumos Sarmīti Ēlerti (V), pārmetot viņai nevērīgu attieksmi pret pienākumiem, intereses trūkumu par Latvijas mazākumtautību vidē notiekošajiem procesiem un nevēlēšanos veidot dialogu.