Norvēģija

Norvēģija

Norvēģija ir valsts Skandināvijas rietumu daļā. Tā ir viena no ekonomiski stabilākajām valstīm pasaulē, kā arī viena no lielākajām naftas eksportētājvalstīm pasaulē.

Krievija pieļauj lauksaimniecības embargo atcelšanu; piedāvā plānu 'B'  (16)
02.marts 2015 13:24
Maskava pieļauj, ka tā atkal varētu atļaut rietumvalstu lauksaimniecības produktu importu Krievijā ar nosacījumu, ja importētie produkti tiktu rūpnieciski apstrādāti Krievijā, intervijā portālam "Izvestia.ru" norādījis prezidenta Vladimira Putina runasvīrs Dmitrijs Peskovs.
Pirmo PEGIDA demonstrāciju Lielbritānijā aizēno protesti pret rasismu  (4)
01.marts 2015 13:27
Anglijas ziemeļaustrumu pilsētā Ņūkāslā sestdien aizvadīta Lielbritānijā pirmā Vācijas islamizācijas un liberālās imigrācijas pretinieku kustības PEGIDA iedvesmotā demonstrācija, ko aizēnoja dalībnieku skaita ziņā pārāka kontrdemonstrācija.
Boriss Cilevičs: Trešais Kuaši brālis  (53)
01.marts 2015 00:04
Pēc neseniem teroraktiem Parīzē atkal dzirdamas sarunas par "multikulturālisma izgāšanos" Eiropā. Tāpat kā pēc Breivīka terorakta Norvēģijā pirms četriem gadiem. Intelektuāļu un mietpilsoņu tēzes ir visai līdzīgas: Rietumi ir Rietumi, Austrumi ir Austrumi un kopā tie nevar sadzīvot, vienos ratos nevar iejūgt gan zirgu, gan kautrīgu stirnu utml.
Kamaniņu braucējai Tīrumai devītā vietā Eiropas čempionātā  (1)
28.februāris 2015 15:34
Olimpisko spēļu medaļniece Elīza Tīruma sestdien ierindojās devītajā vietā olimpiskajā Soču trasē Krievijā notiekošajā Pasaules kausa izcīņas noslēdzošajā, devītajā, posmā kamaniņu sportā, kas vienlaicīgi ir arī Eiropas čempionāts.
Brāļi Šici pirmo reizi izcīna medaļas Eiropas čempionātā divniekiem un PK sezonas kopvērtējumā  (13)
28.februāris 2015 12:33
Trīskārtējie olimpisko spēļu medaļnieki Andris un Juris Šics sestdien izcīnīja trešo vietu olimpiskajā Soču trasē Krievijā notiekošajā Pasaules kausa izcīņas noslēdzošajā, devītajā, posmā kamaniņu sportā, kas vienlaicīgi ir arī Eiropas čempionāts.
'Latvijas balzama' apgrozījums pērn - 73,7 miljoni eiro  (6)
27.februāris 2015 23:50
AS "Latvijas balzams" pagājušajā gadā strādāja ar 4,8% apgrozījuma pieaugumu, sasniedzot 73,7 miljonus eiro salīdzinājumā ar 70,4 miljoniem 2013.gadā, liecina "Latvijas balzama" neauditētais finanšu pārskats, kas iesniegts " NASDAQ OMX Riga ".
Latvijas kamaniņu komanda pilnā sastāvā kvalificējas Pasaules kausa pēdējam posmam Sočos  (1)
27.februāris 2015 12:25
Latvijas kamaniņu braucēji piektdien Nāciju kausa sacensībās spēja pilnā sastāvā kvalificēties šajā nedēļas nogalē Sočos gaidāmajam pēdējam - devītajam - Pasaules kausa izcīņas posmam, kas vienlaikus būs arī Eiropas čempionāts.
Potenciālie riski un ieguvumi, spēlējot datorspēles internetā
27.februāris 2015 12:19
Mūsdienās teju katrs trīsgadnieks (dažs pat vēl ātrāk) zina, kas ir dators un mobilais tālrunis, kādas iespējas tas spēj sniegt. Spēlējot spēlītes internetā jeb tiešsaistē ir gana daudz ieguvumu, bet, diemžēl, arī pietiekami daudz risku. Aplūkosim datorspēļu pozitīvos un negatīvos aspektus, sniedzot vecākiem iespēju pašiem izlemt, cik daudz un kādas spēles ļaut bērnam spēlēt.
Norvēģijas katoļu baznīcu apsūdz valsts līdzekļu izkrāpšanā  (9)
26.februāris 2015 21:25
Norvēģijas policija ceturtdien veikusi kratīšanu katoļu baznīcas kūrijā, jo radušās aizdomas, ka gadiem ilgi tā mākslīgi paaugstinājusi patieso draudžu locekļu skaitu, lai tādējādi nelikumīgi iegūtu 50 miljonus kronu (5,84 miljonus eiro) lielu papildus valsts finansējumu.
Krievijas agresijas dēļ Norvēģija restrukturizēs bruņotos spēkus  (22)
26.februāris 2015 17:45
Norvēģija restrukturizēs bruņotos spēkus, lai tie varētu ātrāk atbildēt uz pastiprināto Krievijas agresiju, intervijā laikrakstam "The Guardian" paziņojusi Norvēģijas aizsardzības ministre Īne Ēriksena-Sēreide.
Mūžībā aizgājis latviešu gleznotājs un mākslas zinātnieks Jurģis Skulme
26.februāris 2015 07:56
Mūžībā aizgājis latviešu gleznotājs un mākslas zinātnieks Jurģis Skulme, pavēstīja Latvijas Mākslinieku savienības pārstāvis Igors Dobičins.
Pēc 'Jaunā viļņa' aiziešanas no Jūrmalas prognozē tūrisma uzņēmēju ienākumu izmaiņas  (30)
24.februāris 2015 20:28
Konkursa " Jaunais vilnis " aiziešana no Jūrmalas neapšaubāmi mainīs ar tūrismu saistīto uzņēmumu darbību, tomēr situācija nav kritiska, jo uzņēmumi, ņemot vērā kopējās tendences, jau laikus sākuši rūpīgāk strādāt ar citiem tirgiem, sacīja Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) izpilddirektore Santa Graikste.
Septiņkārtējā F-1 čempiona Šūmahera sieva pārdevusi ģimenes māju Norvēģijā  (11)
24.februāris 2015 14:27
Septiņkārtējā F-1 čempiona vācieša Mihaela Šūmahera sieva pārdevusi ģimenes atpūtas namu Norvēģijā par gandrīz trīs miljoniem ASV dolāru (2,5 miljoni eiro), ziņo portāls "Abcnyheter".
Kamaniņu braucēja Tīruma sadziedējusi kājas traumu un startēs Eiropas čempionātā
23.februāris 2015 15:38
Latvijas kamaniņu braucēja Elīza Tīruma jau gandrīz pilnībā atlabusi pēc kājas saišu traumas un piedalīsies šajā nedēļas nogalē olimpiskajā Soču trasē gaidāmajā Eiropas čempionātā, ar ko tiks noslēgta Pasaules kausa sezona.
Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa uzbūves apturēšanas dēļ tiek apdraudēta ES miljonu izmantošana  (17)
22.februāris 2015 19:49
Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa izbūves ilgstošas apturēšanas dēļ var tikt apdraudēta Eiropas Savienības fonda naudu izmantošana, un tādā gadījumā valstij var nākties segt izmaksas pašai, vēsta raidījums "Nekā personīga".
Elektroniski pieskatītie noziedznieki ārpus dzīvesvietas varēs uzturēties tikai īpaši saskaņotos laikos un vietās  (2)
21.februāris 2015 17:30
Tieslietu ministrija (TM) ir sagatavojusi noteikumus, kas regulēs elektronisko uzraudzību nosacīti atbrīvotajiem noziedzniekiem.
Latvija ieguvusi divas ceļazīmes pludmales volejbolā uz pirmajām Eiropas spēlēm
19.februāris 2015 11:53
Latvija ieguvusi divas ceļazīmes pludmales volejbolā vīriešiem uz pirmajām Eiropas spēlēm, kas jūnijā risināsies Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku, vēsta organizatori.
Video: Divi dokumentālā kino veidotāji Norvēģijā 'medī' ziemeļblāzmu
17.februāris 2015 10:27
"Mani fascinē ziemeļblāzma, kā tā "uzvedas" debesīs," par izvēli filmēt kāvus Norvēģijā stāsta dokumentālās filmas autors Pāls Lunds. "Tas ir kā milzu deju šovs. Tas ir kaut kas tāds, kur vari vienkārši apgulties un noraudzīties stundām ilgi, esot gluži kā transā, jo tas ir tik skaisti!"
Video: Norvēģijā top dokumentāla filma par ziemeļblāzmu
17.februāris 2015 09:44
"Mani fascinē ziemeļblāzma, kā tā "uzvedas" debesīs," par izvēli filmēt kāvus stāsta dokumentālās filmas autors Pāls Lunds. "Tas ir kā milzu deju šovs. Tas ir kaut kas tāds, kur vari vienkārši apgulties un noraudzīties stundām ilgi, esot gluži kā transā, jo tas ir tik skaisti!"
Krievijas nestabilā ekonomiskā situācija pērn būtiski ietekmējusi 'Stendera' finanšu rādītājus  (6)
16.februāris 2015 09:12
Krievijas ekonomikas straujā sabremzēšanās un situācija ar nestabilo valūtu ir būtiski ietekmējusi Latvijas kosmētikas ražotājas SIA " Stenders " kopējos finanšu rādītājus un attīstību kopumā, stāsta "Stendera" mārketinga un komunikāciju vadītāja Baiba Čipa-Ziemele.
Otro dienu pēc kārtas tiek labots pasaules rekords tramplīnlēkšanā  (2)
15.februāris 2015 22:22
Jau otro dienu pēc kārtas Norvēģijā notikušajā Pasaules kausa posmā labots pasaules rekords tramplīnlēkšanā visu laiku tālākā lēciena ziņā.
Latvijas biatlonisti priekšpēdējā vietā Pasaules kausa posma stafetē  (2)
15.februāris 2015 20:04
Latvijas biatlonisti svētdien ierindojās priekšpēdējā vietā starp 21 komandu Norvēģijā notikušajā Pasaules kausa sezonas astotajā posmā 4x7,5 kilometru stafetē.
Rastorgujevs šaušanā kļūdās trīs reizes un sprinta sacensībās paliek ārpus punktu zonas  (29)
14.februāris 2015 17:05
Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs Norvēģijā notiekošā Pasaules kausa sezonas astotā posma sprinta sacensībās sestdien pieļāva trīs kļūdas un palika ārpus labāko četrdesmitnieka, nesaņemot Pasaules kausa ieskaites punktus.
Orientieristam Andrim Kivleniekam 19.vieta pasaules ziemas čempionāta vidējā distancē ar masu startu  (1)
14.februāris 2015 17:03
Latvijas orientierists Andris Kivlnieks sestdien izcīnīja 19.vietu Norvēģijā notiekošā pasaules čempionāta ar slēpēm vidējā distancē ar kopēju startu.
Bendikai 88.vieta Pasaules kausa sprinta sacensībās; pārliecinoša uzvara Domračevai  (1)
14.februāris 2015 15:26
Latvijas biatloniste Baiba Bendika sestdien ieņēma 88.vietu Norvēģijā notiekošā Pasaules kausa sezonas astotā posma sprinta sacensībās 7,5 kilometru distancē, bet pie kārtējās uzvaras tika baltkrieviete Darja Domračeva, pārņemot līderpozīciju kopvērtējumā.
Norvēģijā no 'Statoil' degvielas stacijas nozog 500 kilogramus smagu un tukšu seifu  (12)
14.februāris 2015 13:04
Norvēģijas pilsētā Bergenā " Statoil " degvielas uzpildes stacijā zagļi bija pielikuši lielas pūles, lai ēkas sienā izsistu caurumu un no tā izzagtu pustonnu smagu seifu, taču pūles izrādījušās veltas, jo seifs bijis tukšs.
Norvēģi 'Islāma valstī' ieņem vadošus amatus, paziņo Norvēģijas specvienību vadītājs  (22)
13.februāris 2015 15:53
Vairāki džihādisti no Norvēģijas varētu būt ieguvuši vadošus amatus "Islāma valstī" (IS), atsaucoties uz Norvēģijas speciālo uzdevumu vienības vadītāju Kjelu Grandāgenu, raksta raidsabiedrība RT.
Orientieristam Raivo Kivleniekam 17.vieta pasaules ziemas čempionāta garajā distancē
12.februāris 2015 20:11
Latvijas orientierists Raivo Kivlenieks ceturtdien izcīnīja 17.vietu Norvēģijā notiekošā pasaules čempionāta ar slēpēm garajā distancē.
'Sakret' pērn audzējis apgrozījumu un izvērsies Skandināvijā
12.februāris 2015 11:14
Būvmateriālu ražotājas AS "Sakret holdings" ietilpstošo uzņēmumu kopējais neauditētais apgrozījums 2014.gadā sasniedzis 20,5 miljonus eiro, kas ir par 17% vairāk nekā iepriekšējā pārskata gadā. Savukārt neauditētā neto peļņa bijusi 535 000 eiro, kas ir par 5% vairāk nekā 2013.gadā, portālu "Delfi" informēja uzņēmumā.