Norvēģija

Norvēģija

Norvēģija ir valsts Skandināvijas rietumu daļā. Tā ir viena no ekonomiski stabilākajām valstīm pasaulē, kā arī viena no lielākajām naftas eksportētājvalstīm pasaulē.

Norvēģija bruņojas - nākamgad ievērojami palielinās aizsardzības budžetu  (20)
13.oktobris 2015 13:07
Saskaņā ar 7. oktobrī nodoto budžeta projektu Norvēģija 2016. gadā plāno palielināt aizsardzības budžetu par 12%, raksta militāro analītiķu portāls "Janes".
Skandāli un provokācijas: piecas pērles Rīgas kino svētkos  (9)
13.oktobris 2015 09:31
Ceturtdien, 15. oktobrī, startēs Rīgas Starptautiskais kino festivāls , kas desmit dienas kino gardēžiem piedāvās bagātīgu, daudzveidīgu un aizraujošu programmu. Lai neapjuktu plašajā piedāvājumā un nepalaistu garām kādu skandalozu vai provokatīvu kino darbu, DELFI Izklaide piedāvā savu "noteikti jāredz" filmu izlasi, bet ar pilnu programmu iespējams iepazīties šeit .
Panasonic AQUAREA gaiss-ūdens siltumsūkņi – revolūcija apkures tehnikas tirgū(2010.-2015. ekspluatācijas rezultāti)
12.oktobris 2015 08:46
Latvijā energonesēju cenas praktiski jau sen ir kļuvušas vienādas ar pasaules cenām. Attiecīgi strauji ir pieaugušas apkures izmaksas. Mājas apkures izdevumi Latvijā ieņem vidējas ģimenes budžeta ievērojamu daļu.
Graustu miljonāri: Kam pieder Rīgas centra pamestie nami? (1. daļa)  (52)
12.oktobris 2015 06:08
Rīgas centra graustu īpašniekiem jārēķinās ar daudzām grūtībām - lai atjaunotu namus, jāņem vērā stingras valsts kultūras pieminekļu sargu prasības, par "vides degradešanu" pašvaldība vairākkārt palielina zemes nodokļa likmi, bet pārdot īpašumu, kura atjaunošanā jāiegulda milzīgi līdzekļi, nenākas viegli. Tādēļ daudzi graustu īpašnieki labprātāk apjož savus īpašumus ar dekoratīvu celtniecības sietu, solot drīz sākt ēku atjaunošanu, tās noraksta ārzemēs dzīvojošiem un Latvijā nepazīstamiem īpašniekiem vai mēģina pamestos namus steigā pārdot.
Pret rotavīrusu šogad vakcinēti gandrīz 80 procenti jaundzimušo
09.oktobris 2015 15:30
Vakcinācijas aptvere pret rotavīrusa infekciju šā gada pirmajos septiņos mēnešos sasniegusi 78 procentus, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati. Vakcinācijas rezultātā šā gada astoņos mēnešos par vairākiem simtiem samazinājies arī reģistrēto rotavīrusa gadījumu skaits, kā arī pacientu skaits, kas ar šo vīrusu ārstēti slimnīcā.
Zemo naftas cenu dēļ Norvēģijas valdība izmantos Valsts pensiju fonda līdzekļus  (28)
07.oktobris 2015 18:28
Zemo naftas cenu dēļ Norvēģijas valdība sāks izmantot līdzekļus no Valsts pensiju fonda, lai tādā veidā sabalansētu valsts budžetu, liecina trešdien publiskotais Norvēģijas budžeta projekts.
Bēgļiem visvairāk palīdz Norvēģija un Vācija, vismazāk - Krievija un Francija  (6)
07.oktobris 2015 17:43
Globālie mēģinājumi palīdzēt sīriešiem gan viņu kara postītajā valstī, gan ārpus tās ir "pilnībā neadekvāti", nopeļošā ziņojumā trešdien secinājusi starptautiskās palīdzības grupa "Oxfam".
'Stenders' atklās veikalus Singapūrā, Portugālē un Vjetnamā  (2)
07.oktobris 2015 11:22
Latvijas kosmētikas ražotāja SIA "Stenders" atklās savu pirmo veikalu Singapūrā, bet novembrī plānots atvērt veikalus Portugālē un Vjetnamā, stāsta "Stendera" mārketinga un komunikāciju vadītāja Baiba Čipa-Ziemele.
10 neaizmirstami un skaisti piedzīvojumi, kas jāizbauda katram īstam ceļotājam
06.oktobris 2015 22:35
Rudens ir īstais laiks, lai atskatītos uz aizvadītajiem vasaras piedzīvojumiem un sāktu kalt plānus jauniem. Lūk, desmit idejas iespaidiem bagātiem ceļojumiem nākamajā gadā!
Norvēģijā sāk izrādīt seriālu par Krievijas iebrukumu  (8)
06.oktobris 2015 15:39
Nedēļas nogalē Norvēģijā demonstrēts jauns seriāls, kurā attēlots Krievijas iebrukums Norvēģijā, lai pārņemtu valsts naftas atradnes, ziņo britu laikraksts "The Guardian".
Rubenis atgriežas kamaniņu sportā un strādās par mehāniķi
06.oktobris 2015 15:37
Divkārtējais olimpisko spēļu medaļnieks Mārtiņš Rubenis gadu pēc karjeras beigām atgriezies kamaniņu sportā un sācis strādāt par Latvijas junioru izlases mehāniķi, tomēr paredzams, ka viņa darba lauks būs daudz plašāks, pastāstīja Latvijas Kamaniņu sporta federācijas (LKSF) ģenerālsekretāre Dace Gods-Romanovska.
Eiropai jāatsakās no Šengenas zonas, uzskata bijušais 'The Economist' redaktors  (35)
05.oktobris 2015 16:30
Eiropas bēgļu krīzei kļūstot aizvien dziļākai, pieaugušas arī bažas par draudiem Eiropas Savienībai (ES) tik dārgajai Šengenas zonai . Tomēr laikā, kad pārliecība ES spēkiem mazinās, bezrobežu ceļošanas atcelšana nebūtu nemaz tik slikta, portālā "Project Syndicate" publicētā blogā apgalvo bijušais "The Economist" galvenais redaktors Bils Emots.
'Skaņu mežā' uzstāsies netradicionālās vokālistes Susanna un Stīne Janvina Motlande
05.oktobris 2015 11:23
Mūzikas namā " Daile " turpinās nepieradinātās mūzikas festivāls "Skaņu mežs'2015", kur līdzās sešdesmito gadu avangarda ikonai Frederikam Rževskim (Frederic Rzewski) un britu producentam Džeimsam Holdenam (James Holden) uzstāsies arī virkne eksperimentālo mūziķu no Norvēģijas, tostarp avant-popa vokāliste Susanna un improvizētāja Stīne Janvina Motlande (Stine Janvin Motland), kas strādā ar netradicionālām vokālajām tehnikām. Priekšnesumi notiks 9. un 10. oktobrī.
Latvijas vīriešu kērlinga izlase ieņem devīto vietu Eiropas tūres posmā
04.oktobris 2015 14:38
Vairākas Latvijas kērlinga izlases šajā nedēļas nogalē piedalījās ārvalstu turnīros, bet visveiksmīgāk startēja vīriešu izlase, kas izcīnīja devīto vietu Eiropas kērlinga tūres posmā, informēja Latvijas Kērlinga asociācija.
Ziemeļvalstis pauž satraukumu par Šengenas nākotni  (7)
03.oktobris 2015 18:22
Norvēģijas premjerministre Erna Sūlberga sestdien pauda bažas, ka nekontrolētā imigrācija apdraud Šengenas zonas pastāvēšanu, un aicināja līguma dalībvalstis aizsargāt savas ārējās robežas.
Riga IFF: jauniešu filmu programma 'Jauniešu lietas/#Youth_Matters!'  (1)
02.oktobris 2015 09:34
Pieaugšanas stāsti un izaicinājumi, savas vietas meklējumi pasaulē ir bijuši un būs daudzu spēcīgu kinodarbu sižeta pamatā. Šogad Rīgas Starptautiskais kino festivāls ( Riga IFF ) programmā "Jauniešu lietas / #Youth_Matters!" ir apkopojis spilgtus jauniešu žanra darbus no Ziemeļvalstīm skatītājiem vecumā no 13 gadiem. Zviedrijas un Norvēģijas režisoru veidoti, tie ir pamanīti visā pasaulē un nu piedzīvos savas pirmizrādes arī Latvijā.
Lasītājs: Latvijai jāuzņem bēgļi, kuri bēg no kara šausmām  (21)
01.oktobris 2015 10:51
Principā, ja ir cilvēki, kuri bēg no kara šausmām, lai glābtu savas kailas dzīvības, tad tādiem cilvēkiem ir jāsniedz palīdzība, lai viņi varētu dzīvot, bet ne vairāk. Nekādus pabalstus, kuru apjoms ir lielāks par Latvijas iedzīvotāju minimālo ienākumu. Nekādus papildu pabalstus.
Paziņoti Latvijas handbola izlases kandidāti PČ kvalifikācijas spēlēm pret Grieķiju un Ukrainu
30.septembris 2015 12:06
Latvijas izlases treneris Uģis Vikštrems un asistents Andrejs Narnickis izvēlējušies tos spēlētājus, kuri gatavosies pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlēm pret Grieķiju un Ukrainu, informēja Latvijas Handbola federācija.
Sievietes vēsturē: Bridžitai Bardo - 81. Vientuļais seksa kaķēns, kas nezaudēja uzticību sev  (2)
29.septembris 2015 14:26
Turpinot stāstu sēriju par iedvesmojošām, ietekmīgām un mūsu atmiņā spilgti palikušām personībām, piedāvājam ieskatu leģendārās kino aktrises un stila ikonas Bridžitas Bardo , kurai nupat apritējis 81 gads, biogrāfijā. Bridžita ir sieviete, kura visu dzīvi sekojusi vien apņēmībai palikt uzticīgai pašai sev, neradot mītiskas dīvas tēlu.
Latvijai pasaules čempionāts rollerslēpošanā noslēdzas ar iekļūšanu desmitniekā  (1)
29.septembris 2015 08:39
Pasaules čempionāts rollerslēpošanā Latvijai svētdien noslēdzās uz iepriecinošas nots, jo pēdējā, ceturtajā disciplīnā, kas bija 19 km distance brīvajā stilā ar masu, 8.vietu junioru konkurencē (1995.g-1999.g.) ieguva madonietis Indulis Bikše, nodrošinot Latvijai augstāko vietu un pirmo TOP 10 individuālajos startos šajā čempionātā. Jau otro čempionātu pēc kārtas junioriem visu goda pjedestālu aizņēma Krievijas pārstāvji, informē Latvijas Slēpošanas savienības preses sekretārs Ivars Bācis.
Riga IFF ietvaros izrādīs Ziemeļvalstu filmu programmu 'Nordic Highlights'
28.septembris 2015 10:23
Programmā "Ziemeļu gaismas / Nordic Highlights" Rīgas Starptautiskais kino festivāls šogad izrādīs deviņas spilgtākās pēdējo gadu Ziemeļvalstu kino pērles, ko veidojuši tādi režisori kā "dogma95" dibinātājs un dalībnieks Sērens Krāgs-Jākobsens (Søren Kragh-Jacobsen), vairāku Berlīnes lāču īpašnieks un savulaik Oskaram nominētais zviedru vecmeistars Jans Trūels (Jan Troell), kā arī melanholiskā norvēģu kinopoētisma pārstāvis Joahims Trīrs (Joachim Trier).
Smukulis pasaules čempionātā finišē 110. vietā; lietuvietim Navardauskam - bronza  (1)
28.septembris 2015 07:30
Svētdien ASV pilsētā Ričmondā ar spožu Petera Sagana solo uzvaru elites vīru grupas braucienā noslēdzās pasaules čempionāts šosejas riteņbraukšanā. Aizraujošā finišā bronzas medaļu Lietuvai izcīnīja Ramunas Navardauskas, bet vienīgais Latvijas izlases sportists Gatis Smukulis sacensības noslēdza 110. pozīcijā, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija.
'airBaltic' apkalpes skandāls: Pēc incidenta neviens partneris nav pārtraucis sadarbību ar kompāniju
28.septembris 2015 07:03
Pēc incidenta Norvēģijā ar iereibušo lidmašīnas apkalpi neviens partneris nav pārtraucis sadarbību ar Latvijas nacionālo aviokompāniju " airBaltic ", intervijā biznesa informācijas portālam "Baltic Business Service" sacīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Martins Gauss.
Festivālā '2Annas' laurus plūc norvēģu īsfilma 'Jā, mēs mīlam!'  (1)
26.septembris 2015 22:18
Festivāla " 2Annas " "Grand prix" Starptautiskajā īsfilmu konkursā ieguvusi Norvēģijas režisora Halvara Vico asprātīgā spēles īsfilma "Jā, mēs mīlam!" (Hallvar Witzø, Yes, We Love), portālu "Delfi" informēja festivāla rīkotāji.
Latvijai 2080.gadā tiek prognozēts būtisks iedzīvotāju skaita samazinājums  (22)
25.septembris 2015 13:12
Līdz 2080.gadam Latvijas iedzīvotāju skaits varētu samazināties par 32%, atsaucoties uz Eiropas statistikas aģentūras " Eurostat " datiem, vēsta laikraksts "Daily Telegraph".
Kā vislabāk integrēt bēgļus Latvijā? Video tiešraide noslēgusies  (3)
23.septembris 2015 12:05
Trešdien Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēdē deputāti spriež par rekomendācijām valdībai un Iekšlietu ministrijas darba grupai patvēruma meklētāju integrācijas jautājumos. Diskusiju tiešraidē var vērot arī portālā "Delfi".
Ar patriotisku dziesmu koncertu noslēdzies gājiens 'pret uzspiestiem imigrantiem'  (5)
22.septembris 2015 21:24
Ar patriotisku dziesmu koncertu Brīvības pieminekļa pakājē noslēdzies biedrības "Tēvijas sargi" un "Nacionālās savienības "Taisnīgums"" rīkotais protesta gājiens "pret uzspiestiem imigrantiem".

VEIKALS

SILVER JEWELRY
Sudraba juvelierizstrādājumu veikals
PARTYSHOP.LV
Viss ballītei
Goldengate
Juvelierizstrādājumu veikals
Vitreum.lv
Juvelierizstrādājumu e-veikals Vitreum.lv
1A.LV
Lielākais interneta veikals Latvijā
Perfect.lv
Oriģinālas dāvanas
LiveActive.lv
Fitnesa preču izpārdošana
Mebelnet.lv
Mēbeļu interneta veikals

TŪRISMS

INDI SIA
TŪRISMA FIRMA
Begonija
Tūroperators un tūrisma aģentūra
MKBC TOUR
Rīgas Maskavas Nama Tūrisma aģentūra

IZGLĪTĪBA