Norvēģija

Norvēģija

Norvēģija ir valsts Skandināvijas rietumu daļā. Tā ir viena no ekonomiski stabilākajām valstīm pasaulē, kā arī viena no lielākajām naftas eksportētājvalstīm pasaulē.

Miris 'Mossad' aģents – palestīniešu teroristu likvidētājs – Maiks Harari
23.septembris 2014 12:39
Pirmdien 87 gadu vecumā miris viens no pazīstamākajiem Izraēlas spiegiem Maiks Harari, kurš pārraudzīja virkni operāciju, kas saistītas ar palestīniešu teroristu likvidēšanu ārvalstīs, vēsta raidsabiedrība BBC.
10 pasaules skaistākie kruīzu maršruti  (1)
22.septembris 2014 19:39
Pirmdien, 22. septembrī, pasaulē atzīmē dienu bez auto, bet jau ceturtdien, 25. septembrī - Starptatisko Jūras dienu, tādēļ Tūrismagids.lv piedāvā vismaz virtuāli nebraukt ar mašīnu, bet izbaudīt visas pasaules jūras kruīza kuģos.
Medijs: embargo apstākļos Krievijas veikalus pārpludina 'baltkrievu' lasis no Norvēģijas  (47)
22.septembris 2014 19:35
Krievijas lasis Maskavā sastopams tikai dārgos veikalos, bet lētās un vidējās klases veikalos dominē baltkrievu pārstrādātāju produkcija, kas izmanto zivis no Norvēģijas, liecina portāla "Gazeta.ru" veiktais novērojums.
Gaujas filma 'Izlaiduma gads' startēs Čikāgas filmu festivālā  (1)
22.septembris 2014 14:07
Andra Gaujas debijas mākslas filma "Izlaiduma gads" (starptautiskais nosaukums "The Lesson") oktobrī piedzīvos ASV pirmizrādi ievērojamā Čikāgas starptautiskā filmu festivāla (Chicago International Film Festival) 50. gadadienas filmu programmā. "Izlaiduma gads" izraudzīta festivāla pasaules filmu programmai (World Cinema Program), kurā katru gadu tiek iekļautas vidēji 30 slavenu meistaru, kā arī pārliecinošu debitantu filmas. informē filmas veidotāju pārstāvji.
Latviešu filmas piedzīvo panākumus Kristiansandas bērnu filmu festivālā
22.septembris 2014 12:21
Svētdien, 21. septembrī noslēdzās 17. Kristiansandas bērnu filmu festivāls, kura galveno balvu saņēma Jāņa Norda " Mammu, es tevi mīlu ". Žūrijas pārstāvji norāda, ka no astoņām balvai izvirzītajām filmām izvēle nav bijusi vieglākā, taču izšķīrusies par labu Latvijas filmai. Norda filma izcīnījusi balvu, pateicoties oriģinālajam veidam kādā attēlotas cilvēku savstarpējās attiecības, pieaugušo un pavisam jauno aktieru spējai stāstīt šo stāstu ticami, portālu "Delfi" informē Rīgas Starptautiskā kino festivāla Mediju un sabiedrisko attiecību koordinators Kaspars Beķeris.
ASV uz Latviju nosūtīs 16 tankus un kaujas mašīnas  (50)
18.septembris 2014 14:58
Lai stiprinātu Baltijas valstu drošību, ASV uz Latviju oktobra sākumā nosūtīs četrus tankus un 12 kaujas mašīnas, kuras kopumā apkalpos 150 amerikāņu liela vienība, pastāstīja Latvijas Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta direktors Kaspars Galkins.
Igaunis mēbeļu kravā slepus mēģina Skandināvijā nogādāt nelegālas cigaretes un alkoholu  (2)
18.septembris 2014 12:10
Valsts ieņēmumu dienesta ( VID ) Muitas kriminālpārvalde policijai nodevusi šā gada jūnijā sākto lietu par kāda Igaunijas pilsoņa mēģinājumu nogādāt lielu daudzumu nelegālu cigarešu un alkohola uz Skandināvijas valstīm, izmantojot piesegkravu – mēbeles.
Foto: Zviedrijas kroņprincese Rīgā atklāj Ziemeļvalstu laikmetīgās arhitektūras izstādi  (4)
18.septembris 2014 10:00
Trešdien ar Zviedrijas kroņprinceses Viktorijas piedalīšanos atklāta Ziemeļvalstu laikmetīgās arhitektūras izstāde "NORDIC ID". Tā Latvijas Arhitektūras muzejā būs apskatāma vēl līdz pat 11. novembrim.
Būvfirmā 'Re&Re' notiek struktūras maiņa, dibinot māteskompāniju un meitasuzņēmumus  (12)
17.septembris 2014 16:34
Būvfirma SIA "Re&Re" nolēmusi veikt izmaiņas korporatīvajā pārvaldībā, nodibinot AS "Rere Grupa" un veidojot tās pārraudzībā esošus meitasuzņēmumus, informēja "Re&Re" pārstāve Ligita Brodiņa.
Paziņotas Eiropas Kinoakadēmijas balvai izvirzītās filmas
17.septembris 2014 09:45
Otrdien, 16.septembrī, Rīgā paziņotas filmas, kas šogad var pretendēt 27. Eiropas Kinoakadēmijas balvai. Šis ir īpašs gods Rīgai, jo tradicionāli filmu saraksts tiek paziņotas Eiropas Kinoakadēmijas mītnes vietā – Berlīnē.
Izcilajam distanču slēpotājam Nurtugam draud autovadītāja tiesību zaudēšana uz mūžu  (3)
16.septembris 2014 21:52
Norvēģijas distanču slēpošanas zvaigzne Peters Nurtugs pēc maijā dzērumā izraisītās autoavārijas varētu zaudēt tiesības uz mūžu.
Latvija NATO spēkos plāno iesaistīt 300 karavīrus un divus kuģus  (7)
16.septembris 2014 15:54
Latvija nākamgad ļoti augstas NATO kaujas gatavības spēkos un Apvienotajos reaģēšanas spēkos plāno iesaistīt aptuveni 300 karavīrus, pretmīnu kuģi un štāba kuģi, šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā paziņoja aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS).
Uz Latviju savus karavīrus varētu sūtīt arī Beļģija, Ungārija, Kanāda un citas valstis  (20)
16.septembris 2014 15:05
Lai stiprinātu Baltijas valstu drošību, uz Latviju savus karavīrus varētu nosūtīt arī Beļģija , Ungārija , Kanāda un citas valstis.
Video: Nīderlandē līksmo ar Krievijai nepārdotajiem tomātiem  (8)
15.septembris 2014 12:50
Svētdien Nīderlandes galvaspilsētā Amsterdamā notika akcija zemnieku atbalstam, kurus skāris Krievijas noteiktais embargo lauksaimniecības produkcijai no Eiropas Savienības (ES), vēsta aģentūra "Reuters".
Foto: Cēsīs sāk plašu pils restaurāciju  (4)
15.septembris 2014 10:46
Cēsīs nule atklāts apjomīgs projekts, kura gaitā sadarbībā ar Estfollas pašvaldību Norvēģijā tiks īstenoti viduslaiku pils atjaunošanas un saglabāšanas darbi, portāls "Delfi" uzzināja Cēsu pašvaldībā.
NATO valstis sākušas ieroču piegādes Ukrainai, paziņo Heletejs  (112)
15.septembris 2014 10:25
Ukrainas aizsardzības ministrs Valērijs Heletejs paziņojis, ka NATO dalībvalstis ir sākušas ieroču piegādes Ukrainai, lai palīdzētu karavīriem cīnīties pret prokrieviskajiem separātistiem valsts austrumos, vēsta raidsabiedrība BBC.
Piecas lietas, ko paveikt pasaules demokrātiskākajā valstī Norvēģijā  (2)
15.septembris 2014 09:02
Šodien, 15. septembrī, ir Starptautiskā Demokrātijas diena. Pērn Norvēģija tika atzīta par pasaules demokrātiskāko valsti un ikgadējā valstu vērtējumā ieguva 9.93 punktus no 10. Tāpat 2013. gadā Starptautiskajā laimes reitingā tās iedzīvotāji atzīti par otrajiem laimīgākajiem pasaulē, turklāt noziedzības līmenis Norvēģijā ir neticami zems. Tā kā šī ziemeļu zeme nemaz nav tālu no Latvijas, un vairākas aviokompānijas piedāvā tiešos reisus uz Norvēģiju, lūk, piecas aktivitātes, ko vērts izmēģināt troļļu zemē
'UNITED OILS' – kompānija ar vēsturi
12.septembris 2014 10:02
Šī gada pagājušajā piektdienā, 5.septembrī, kompānija UNITED OILS atzīmēja savu jubileju. Svētku bankets tika organizēts tradicionālās azerbaidžānas virtuves restorānā "BAKU". Uz šo pasākumu bija uzaicināti vairāk kā 60 viesu, ieskaitot kompānijas darbiniekus un ilggadējus UNITED OILS sadarbības partnerus. Kompānijas jubilejas pasākumā piedalījas Azerbaidžānas vēstniecības Latvijā pārstāvji, Latvijas Republikas ministru kabineta pārstāvji, BSA profesori, banku sektora pārstāvji, naftas produktu pārstrādes nozares pārstāvji un transporta kompāniju pārstāvji. Plaša izklaidējoša programma iepriecināja gan pasākuma viesus, gan kompānijas kolektīvu. Svinības beidzās ar krāšņu ilgstošu salūtu par godu kompānijai UNITED OILS.
Norvēģu karavīri Latvijā paliks ilgāku laiku; ASV uz Latviju plāno sūtīt tankus  (49)
10.septembris 2014 17:29
Patlaban nav precīzi zināms, cik daudz un uz kādu laika periodu NATO valstu karavīri tiks sūtīti uz Latviju. Vienīgā skaidrība ir par ASV un Norvēģijas karavīriem - ASV uz Latviju varētu sūtīt tankus, savukārt norvēģu vienība paliks Latvijā arī pēc septembra beigās paredzētajām mācībām.
Hroniski slimo bērnu vecākus aicina apmeklēt 'Vinnija Pūka skolu'
10.septembris 2014 16:35
"Apmācības ir pozitīva informācija vecākiem, un palīdzīga roka ir vajadzīga vienmēr. Tās prasmes, ko vecāki iegūs lekcijās, dos stimulu tālāk attīstīt šādus pakalpojumus gan pašvaldību, gan valsts līmenī", trešdien, 10.septembrī, notikušajā preses konference par apmācību programmu vecākiem "Vinnija Pūka skola" sacīja Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte.
Sāk restaurēt Rēzeknes 'Zaļo sinagogu'  (19)
10.septembris 2014 10:48
Ēkas remontdarbi un restaurācija sākusies Rēzeknes "Zaļajā sinagogā", kur plānots izveidot koka arhitektūras mantojuma centru un ekspozīciju par ebreju kultūras mantojumu pilsētā, portāls "Delfi" uzzināja Rēzeknes pašvaldībā.
Latvijas pludmales futbola izlase izstājas no Pasaules kausa atlases turnīra
09.septembris 2014 18:16
Latvijas vīriešu pludmales futbola izlase otrdien izstājās no 2015.gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra.
Melnajā jūrā sākas Ukrainas – ASV karaflotes mācības  (12)
08.septembris 2014 09:36
Pirmdien Melnās jūras ziemeļrietumu daļā sākas kopīgas Ukrainas un ASV karaflotes mācības "Sea Breeze 2014", atsaucoties uz Ukrainas Karaflotes preses centru, vēsta portāls "Korrespondent.net".
Latvijas rallijkrosa braucēju panākumi var sekmēt 'World RX' posma aizvadīšanu Latvijā  (1)
06.septembris 2014 22:59
FIA pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionāta rīkotāji kompānija "IMG Motorsport" nenoliedz iespēju, ka viens no sacensību seriāla posmiem varētu notikt Latvijā.
Dakteris ar augsto astoto vietu posmā noslēdz 'Giro della Regione Friuli' velobraucienu
06.septembris 2014 21:39
Latvijas riteņbraucējs Jānis Dakteris, kurš pārstāv Luksemburgas komandu "Differdange-Losch", sestdien izcīnīja augsto astoto vietu Itālijā notiekošā "Giro della Regione Friuli" velobrauciena ( UCI kat.2.2) noslēdzošajā, piektajā, posmā.
Krievija nosūta karakuģus uz atjaunojamo karabāzi Arktikā  (11)
06.septembris 2014 14:09
Krievija sestdien nosūtījusi sešus karakuģus ar personālu un aprīkojumu, lai atsāku PSRS laikā izveidotās karabāzes darbību Arktikā, vēsta Krievijas ziņu aģentūras.
'Pietiek ar vienu gadu, lai bērns tiktu 'sabojāts',' Cēsu sākumskolas direktore iedvesmo dzīvot un domāt citādi  (39)
06.septembris 2014 07:32
Cēsu jaunā sākumskola 1. septembrī nosvinēja savu gada pastāvēšanas jubileju. Galvenie tās raksturlielumi ir alternatīvas mācību metodes, neliels skolēnu skaits un darbinieku komanda, kura uz izglītības nozīmi un zināšanu apguves nepieciešamību mūsu ikdienā raugās krietni citādāk nekā ierasts vispārizglītojošajās skolās un bērnudārzos.
Riteņbraucējam Dakterim 70.vieta 'Giro della Regione Friuli' velobrauciena posmā
06.septembris 2014 00:08
Latvijas riteņbraucējs Jānis Dakteris, kurš pārstāv Luksemburgas komandu "Differdange-Losch", piektdien ieņēma 70.vietu Itālijā notiekošā "Giro della Regione Friuli" velobrauciena ( UCI kat.2.2) ceturtajā posmā.
Foto: Biržā atklāj plašu Āfrikas, Okeānijas un Ziemeļāzijas mākslas izstādi
05.septembris 2014 23:00
Līdz pat 26. oktobrim Rīgas Biržā būs atvērta Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas izstāde "Nākotnes mākslu meklējot. Voldemārs Matvejs un ārpus Eiropas (Āfrikas, Okeānijas un Ziemeļāzijas) māksla", kuru papildinās izstāde Boses zālē "Voldemāra Matveja grāmata "Nēģeru māksla" un latviešu mākslinieki".