Norvēģija

Norvēģija

Norvēģija ir valsts Skandināvijas rietumu daļā. Tā ir viena no ekonomiski stabilākajām valstīm pasaulē, kā arī viena no lielākajām naftas eksportētājvalstīm pasaulē.

Fotogrāfijas un fakti - kā mācās bērni visā pasaulē
31.augusts 2014 06:00
Izglītība ir cilvēka attīstības un nodrošinātas nākotnes pamatā ikvienā pasaules malā. Tomēr domas par izglītības kvalitāti, to, kādai tai jābūt, un kam būtu jāapmeklē skolas, atšķiras.
Latvija un sešas NATO valstis radīs ātrās reaģēšanas vienību; Straujuma netieši apstiprina (plkst.18:10)  (165)
30.augusts 2014 13:32
Septiņas NATO valstis grasās izveidot jaunu ātrās reaģēšanas vienību, kurā ietilps vismaz 10 tūkstoši cilvēku, vēsta laikraksts "The Financial Times".
Beļavskis negrasās strauji mainīt Latvijas izlases spēles stilu  (7)
30.augusts 2014 12:48
Latvijas hokeja izlases jaunais galvenais treneris Aleksandrs Beļavskis negrasās strauji mainīt komandas spēles stilu, jo tas var novest pie neveiksmes, pauda pats speciālists.
Dainis Gašpuitis: Globālā ekonomika - nenoteiktība kļūst lielāka  (12)
30.augusts 2014 00:04
Vasara pamazām izskan un iegulst atmiņās, bet ekonomiskie procesi turpina savu gaitu, neatkarīgi no izteiktajām prognozēm. Pēdējā laikā saasinās notikumi Ukrainā, kas veido nelabvēlīgas reģiona ekonomisko attīstības perspektīvas. Tomēr tā ir vien daļa no globālās ekonomikas un to virzošajiem spēkiem. Kas pa vasaru ir noticis un kādas vēsmas valda globālajā ekonomikā?
Norvēģi neatbalsta 2022.gada Olimpiādes rīkošanu savā valstī  (3)
29.augusts 2014 00:08
Norvēģijas iedzīvotāji ir pret 2022.gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanu savā valstī, liecina aptaujas.
Krievijas robežsardze pie Ukrainas robežas atsavina embargo dēļ aizliegto gaļu no Spānijas 50 tonnu apjomā  (5)
28.augusts 2014 21:42
Krievijas robežsardze aizturējusi cilvēku grupu, kas no Ukrainas uz Krieviju vedusi vairāk nekā 50 tonnu lielu gaļas kontrabandu no Spānijas , vēsta "RIA Novosti".
Baltās nakts ietvaros izrādīs pasaulslavenu mākslinieku darbus
28.augusts 2014 14:08
Nākamajā nedēļas nogalē, 6.septembrī, biedrība ''Kultūras perons'' sadarbībā ar Francijas aģentūru ''EVA ALBARRAN & CO'' un Dailes teātri izrādīs franču mākslinieka Nela Belufas [Neil Beloufa] audiovizuālo instalāciju un slavenā itāļu režisora Juri Ankarāni [Yuri Ancarani] īsfilmu triloģiju.
Recenzijas par dokumentālo filmu programmu 'Klusuma spēks'
28.augusts 2014 12:37
Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma ietvaros Nacionālais Kino centrs piedāvā skatītājiem filmu programmu "Klusuma spēks". Par deviņām tajā redzamajām filmām ar savām pārdomām dalās arī vairāki sabiedrībā zināmi cilvēki – filmu un teātra režisors Pēteris Krilovs salīdzina situāciju Latvijā ar Bulgārijā notiekošo (filma "Tēvocis Tonijs, Trīs muļķīši un VDK"), portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāji.
Somija un Zviedrija nostiprinās sadarbību ar NATO  (5)
27.augusts 2014 23:22
Somija un Zviedrija , kas nav NATO dalībvalstis, trešdien paziņoja, ka drīzumā paaugstinās sadarbības līmeni ar aliansi. Ar šiem paziņojumiem Helsinki un Stokholma nākušas klajā neilgi pirms NATO samita.
Sāk biļešu iepriekšpārdošanu uz dokumentālo filmu programmas 'Klusuma spēks' filmām
27.augusts 2014 11:26
Ir sākusies biļešu iepriekšpārdošana uz Nacionālā Kino centra organizētās dokumentālo filmu programmas "Klusuma spēks" filmām. Filmu seansi ir ikgadēja starptautiskā pasākuma – Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma – neatņemama sastāvdaļa. Foruma ietvaros no 3. līdz 7. septembrim Nacionālais Kino centrs ikvienam interesentam piedāvā noskatīties deviņas starptautisku atzinību guvušas filmas no Dānijas, Indijas, Lielbritānijas, Norvēģijas, Vācijas un citām valstīm.
'Orkla' lielāko uzmanību pievērsīs 'Laimas' attīstībai  (4)
27.augusts 2014 09:19
Iegādājoties kompāniju " NP Foods ", norvēģu koncerns "Orkla" plāno palielināt tā apgrozījumu par 6% ik gadu, kā arī par apmēram 30% paplašināt eksporta apmērus uz Rietumeiropu un Āzijas reģionu, attīstībā pievēršoties uz "Laimu" kā vadošo zīmolu, ekspresintervijā biznesa portālam "Nozare.lv" atzina "Orkla" izpilddirektors Kristers Abergs.
Martēns Furkāds saslimis ar mononukleozi
26.augusts 2014 19:07
Divkārtējā olimpiskā čempiona Martēna Furkāda gatavošanos jaunajai biatlona sezonai iespaidojusi mononukleoze, kas piemeklējusi franču sportistu vēl jūlijā, vēsta ārzemju mediji.
Norvēģu investori 'NP Foods' plāno ieguldīt divus miljonus eiro  (5)
26.augusts 2014 17:05
Norvēģijas kompānija "Orkla", kura kļuvusi par NP Foods " un tam piederošo uzņēmumu " Laima ", "Gutta", " Staburadze ", "Staburadzes konditoreja" un "Margiris" īpašnieku, plāno Latvijas uzņēmumos ieguldīt divus miljonus eiro, biznesa portālam "Nozare.lv" atzina "Laimas" vadītājs Rolands Gulbis .
'Laimas' investorus interesē tirgus daļas, nevis vecās ražošanas ēkas, domā Gulbe  (13)
26.augusts 2014 13:37
Saldumu ražotājas " Laima ", kā arī pārējo " NP Foods " piederošo uzņēmumu pārdošana norvēģu koncernam "Orkla" ir globalizācijas procesu rezultāts, kas nozīmē ārvalstu investoru interesi par Baltijas uzņēmumiem ar ievērojamu tirgus daļu un labu reputāciju, atzina Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra vadītāja Inguna Gulbe.
Baltijas jūras dokumentālo filmu forums - programma
26.augusts 2014 09:32
Baltijas jūras dokumentālo filmu forums ir ikgadējs Nacionālā Kino centra organizēts starptautisks pasākums dokumentālo filmu profesionāļiem un filmu skatītājiem. Šogad tas notiek no 3. līdz 7. septembrim.
Neskatoties uz Rietumu sankcijām, 'Statoil' turpinās sadarbību ar 'Rosneft'  (22)
25.augusts 2014 23:50
Neskatoties uz Rietumu piemērotajām sankcijām Krievijai , Norvēģijas enerģētikas kompānija " Statoil " plāno turpināt sadarbību ar Krievijas lielāko naftas uzņēmumu "Rosneft", pirmdien paziņojis "Statoil" vadītājs Helge Lunds.
Armēnis Melkumjans uzvar Baltijā lielākajā šaha turnīrā 'RTU Open'  (1)
24.augusts 2014 21:52
Par Baltijā lielākā šaha turnīra "RTU Open" uzvarētāju svētdien kļuva Armēnijas sportists Hrants Melkumjans.
Pludmales volejbolistes Čerņavska/Raciņa Eiropas U-18 čempionātu noslēdz ar dalītu devīto vietu
23.augusts 2014 17:19
Latvijas pludmales volejbolistes Marija Čerņavska un Inese Raciņa sestdien ar devīto vietu noslēdza Norvēģijā notiekošo Eiropas U-18 čempionātu.
Pludmales volejbolisti Jemeļjanovs/Kliemanis sasniedz Eiropas U-18 čempionāta izslēgšanas spēles
22.augusts 2014 19:40
Latvijas pludmales volejbolisti Pāvels Jemeļjanovs un Kārlis Kliemanis piektdien sasniedza Norvēģijā notiekošā Eiropas U-18 čempionāta izslēgšanas spēles.
Latvija cietīs vairāk nekā Lietuva, ja Krievija izmantos energoresursu cenas kā ietekmes instrumentu  (3)
22.augusts 2014 14:34
Ja Krievija sāks izmantot energoresursu cenas kā ietekmes instrumentu, tad Lietuva , parakstot līgumu ar Norvēģijas enerģētikas kompāniju " Statoil " par gāzes piegādi jaunajam Klaipēdas sašķidrinātās gāzes terminālim, būs labākā situācijā par Latviju, šādu viedokli pauda sabiedriskās politikas centra "Providus" enerģētikas pētnieks Reinis Āboltiņš.
Pludmales volejbolisti Jemeļjanovs/Kliemanis Eiropas U-18 čempionātu sāk ar uzvaru
21.augusts 2014 17:28
Latvijas pludmales volejbolisti Pāvels Jemeļjanovs un Kārlis Kliemanis ceturtdien ar uzvaru sāka Norvēģijā notiekošo Eiropas U-18 čempionātu.
Serbija: Krievijas sankcijas – 'unikāla iespēja'  (1)
21.augusts 2014 13:47
Serbijas varas iestādes norādījušas uz "unikālo iespēju" palielināt tirdzniecības sadarbību ar Krieviju, vēsta serbu mediji.
Latvijas autovadītāji pie stūres mēdz vaksēties vai pat gatavot desertu  (5)
21.augusts 2014 13:19
"Un, kad beidzot kājām gājējs pats pie sava auto tiek", tad, kā tika noskaidrots jūlijā veiktajā "Mazda" un "Neste Oil" aptaujā, Latvijas autovadītāji nododas arī dažādām dīvainām un pat trakām nodarbēm, tostarp mīlas priekiem un skaistumkopšanas procedūrām. Tāpat aptaujā noskaidrots, ka ikdienā ar auto pārvietojamies salīdzinoši maz – izrādās, ka lielākā daļa respondentu dienā vidēji nobrauc līdz 50 kilometru.
Diskusijās Jelgavā un Skrundā veidos pašvaldību sadarbības tīklus
21.augusts 2014 12:46
Jelgavā un Skrundā nākamnedēļ Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) projekta "Lietpratīga pārvaldība un Latvijas pašvaldību veiktspējas uzlabošana" ietvaros norisināsies diskusijas, kurās pašvaldību pārstāvji iepazīsies ar Norvēģijas kolēģu pieredzi, veidojot pašvaldību sadarbības tīklus, un liks pamatu līdzīgu struktūru veidošanā Latvijā, portālu "Delfi" informēja LPS.
Krievija mīkstina pret Rietumiem noteiktās sankcijas  (40)
20.augusts 2014 17:04
Krievija samazinājusi sarakstu ar tiem produktiem, kuriem noteikts tirdzniecības embargo, vēsta ziņu portāls "Gazeta.ru".
Krievijas embargo ES varētu izmaksāt 6,7 miljardus eiro, paziņo ING  (3)
20.augusts 2014 16:08
Krievijas tirdzniecības embargo Eiropas Savienības (ES) maciņā varētu atstāt 6,7 miljardus eiro lielus zaudējumus, aplēsusi viena no lielākajām Eiropas bankām ING.
Norvēģijā parādījies jauns futbola 'brīnumbērns'  (7)
20.augusts 2014 11:58
Uzaicinājumu spēlēt Norvēģijas futbola izlasē ir saņēmis 15 gadus vecais pussargs Martins Odegārds, par kuru jau interesējas tādi pasaules futbola grandi kā " Manchester United " un Minhenes "Bayern", vēsta ārzemju mediji.
Normunds Štāls: Minimālās algas palielināšana būvniecībā – divi zaķi ar vienu šāvienu  (35)
20.augusts 2014 01:10
Par ēnu ekonomikas īpatsvaru būvniecības nozarē tiek runāts regulāri, tomēr jaunas iniciatīvas problēmu apkarošanai tiek ieviestas gaužām reti. Kā to pierāda Rietumeiropas valstu prakse, viens no efektīvākajiem līdzekļiem cīņā par godīgu nodokļu nomaksu ir augstāks minimālās algas līmenis būvniecībā.
Sankciju ietekme: vietējiem pārtikas ražotājiem daļēji dzēsīs kredītprocentus  (2)
19.augusts 2014 14:04
Lai nodrošinātu atbalstu pārtikas ražotājiem, kurus skāris Krievijas tirdzniecības embargo, valdība vienojās veidot jaunu papildu finanšu instrumentu, ieviešot izmaiņas daļējas kredītprocentu dzēšanas programmā. Noteikumi, ko otrdien pieņēma Ministru kabinets , paredz daļēju kredītprocentu kompensāciju apgrozāmo līdzekļu kredītiem piena, gaļas pārstrādes un zivju apstrādes uzņēmumiem, kā arī lauksaimniekiem.