Ojārs Vācietis

Ojārs Vācietis

Ojārs Vācietis (1933.-1983.) bija pazīstams latviešu dzejnieks, vairāku dzejas krājumu autors. Strādājis vairākos laikrakstos un žurnālos, kā arī bijis Rīgas kinostudijas redaktors.

Redaktors iesaka
Ojāra Vācieša 79. jubilejā iznāk viņa lirikas izlase  (3)
13.novembris 2012 10:29
Atzīmējot dzejnieka Ojāra Vācieša 79. gadskārtu, apgāds "Zvaigzne ABC" laidusi klajā apjomīgu dzejnieka lirikas izlasi, ko apkopojusi viņa šopavasar mūžībā aizgājusī dzīvesbiedre Ludmila Azarova kopā ar literatūras pētniecēm Viju Kaņepi un Ildzi Krontu.
Gundega Repše 'Brālis. Ojārs Vācietis'
03.aprīlis 2006 11:52
Ojārs Vācietis ir spilgta, sarežģīta un pretrunīgi vērtēta personība latviešu literatūrā un pēckara sabiedriskajā dzīvē, līdz šim par „neērtu” aprakstīšanai atzīts, kaut arī viņa popularitāte un ietekme uz sava laika literārajām un sabiedriskajām norisēm ir bijušas ļoti lielas. Gundegas Repšes grāmata daudzslāņaini atklāj O. Vācieša personību, viņa un laikmeta kopsakarības, kolīzijas un literārās izpausmes.
Ojārs Vācietis 'Vēl viena brīvība'  (9)
22.novembris 2003 05:02
Apgādā "Jumava" iznācis Ojāra Vācieša dzejoļu krājums "Vēl viena brīvība", kurā apkopoti viņa labākie dzejoļi kā "Klavierkoncerts", "Čaks", "Tarakāna monologs", "Es pa tavējiem vārdiem..." u.c.
Četri aizraujoši velo maršruti Muzeju naktij Rīgā  (3)
21.maijs 2016 05:00
Sestdien, 21. maijā, jau divpadsmito gadu pēc kārtas visā Latvijā norisināsies starptautiskā akcija " Muzeju nakts ", kuras ietvaros savas durvis vērs 150 muzeji. Lai palīdzētu orientēties plašajā piedāvājumā un aicinātu apmeklētājus nesteidzīgā gaisotnē apmeklēt arī ārpus Rīgas centra esošos muzejus, sadarbībā ar akcijas organizatoriem radio "Naba" izveidojusi savu interesantāko notikumu izlasi četru velo maršrutu formātā.
No sabiedrības ilgi slēptas latviešu literātu atziņas  (6)
03.aprīlis 2016 14:00
Visiem cilvēkiem laiku pa laikam ir nepieciešams kārtīgs iedvesmas lādiņš, lai rastu spēku darba gaitu turpināšanai, ģimenes pienākumu pildīšanai un vienkārši tāpat, lai justos nedaudz labāk pašam par sevi. Tieši tādēļ esam apkopojuši skaistus, dziļus citātus no latviešu dižgariem, kas nav bijuši iekļauti obligātās literatūras sarakstā, taču noteikti būtu jāpieglabā atmiņā.
Ojāra Vācieša muzejā svinēs dzejnieka 82. dzimšanas dienu
12.novembris 2015 14:12
13. novembrī, Ojāra Vācieša muzejā norisināsies cikla "Savējo sarunas par dzeju un dzīvi" pasākums, kurā tiks svinēta dzejnieka 82. dzimšanas diena, informē Memoriālo muzeju apvienības pārstāve Sandra Zobena.
Foto: Pulcējoties radiniekiem un talanta cienītājiem, atklāta Ojāra Vācieša piemiņas vieta  (9)
24.oktobris 2015 19:24
Carnikavas kapsētā sestdien atklāta Ojāra Vācieša piemiņas vieta, kur atdusas arī dzejnieka dzīvesbiedre Ludmila Azarova.
Carnikavas kapsētā atklās Ojāra Vācieša piemiņas vietu  (3)
24.oktobris 2015 09:21
Carnikavas kapsētā 24. oktobrī tiks atklāta Ojāra Vācieša piemiņas vieta, informē Carnikavas novada domes pārstāvji.
Ojārs Vācietis  (5)
08.jūnijs 2015 10:02
Celies, vadoni, Es esmu dzimis vergs - Un nekā man nav briesmīgāka Kā dzīvot bez tevis! Celies, vadoni, Tavi vadāmie brēc pēc tevis!
Filmu programmas 'Grāmatniecība uz ekrāna' februāra seansi grāmatu mājā 'Niceplace Mansards'
02.februāris 2015 16:18
Grāmatu mājā "NicePlace Mansards " izziņota februāra programma regulārajiem filmu seansiem. Jau 4. februārī uz ekrāna trīs lieli, bet pilnīgi atšķirīgi dzejnieki – Ojārs Vācietis , Andris Vējāns un Jānis Peters , ievadvārdus teiks kinokritiķe Anita Uzulniece, stāsta pasākuma pārstāvji.
Maskavā izdota Ojāra Vācieša dzejas izlase
09.decembris 2014 14:42
12. decembrī plkst. 18.00 Ojāra Vācieša muzejā, O. Vācieša ielā 19, notiks sarīkojums "OJĀRS VĀCIETIS – DZEJA KĀ INSTRUKCIJA DZĪVEI", kurā atvērsim grāmatu "Ojārs Vācietis. Ex libris" (Ояр Вациетис "Ex libris Экслибрис").
Atjaunota bērnu dzejas gadagrāmatas 'Garā pupa' izdošana
03.septembris 2014 13:01
8. septembrī plkst. 14 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā biedrība "Ascendum" sadarbībā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi atklās pirmo atjaunoto dzejas gadagrāmatu bērniem "Garā pupa". Dzejas krājuma atvēršanas svētki notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas un nodibinājuma "Rīga 2014" organizētā karnevāla gājiena "Gribu iet uz bibliotēku" ietvaros, un uz tiem ir aicināti visi interesenti, portālu "Delfi" informē pasākuma rīkotāji.
'Dzejas dienas 2014' - programma  (3)
02.septembris 2014 14:27
Festivāls "Dzejas dienas 2014" sāksies 4.septembrī.
Lai dārzs ziedētu arī rudenī: kādas ziemcietes labāk izvēlēties?
27.augusts 2014 12:00
Gads ir balts no abiem galiem un pa vidu zaļš, savulaik rakstīja Ojārs Vācietis. Bet tie, kam ir dārzs, zina, gads sākas ar sniegpulksteņu balto un noslēdzas ar miķelīšu violeto, bet pa vidu ir ne tikai zaļš, pa vidu ir neiedomājama krāsu un toņu bagātība, un arī rudenī dārzs spēj priecēt, ar dzirkstošiem krāsu akcentiem.
Pilsētas pastaigas. Vasara smaržo Lucavsalā  (2)
05.augusts 2014 11:53
"Ņina, Ņina, pasaki jauniešiem, kur te bija muiža," mūsu uzrunātas, kundzes viena caur otru skaidro, – tur uz priekšu, pa labi, tur, kur "pamjatņiks" (piemineklis – no krievu valodas). Tas ir viņu vasaras agrā rīta maršruts – vēl pirms diena iesilusi – nostaigāt garo ceļu no trolejbusa pieturas līdz mazdārziņu kooperatīvam "Jumpravsala", kur vasarīgo dienu pavadīt, rušinot dobes un laistot siltumnīcas.
Carnikavā top Ojāra Vācieša jaunais piemineklis  (2)
29.maijs 2014 14:23
Carnikavā darbs pie izcilā dzejnieka Ojāra Vācieša kapavietas sakopšanas rit pilnā sparā, un akmeņkalis Guntis Pandars tēlnieka Gļeba Panteļejeva izgatavoto rakstnieka portreta maketu kaļ granītā, vēstīts Carnikavas mājaslapā www.carnikava.lv.
Foto: Atver Vilhelma Mihailovska leģendāro personu fotoalbumu  (2)
14.maijs 2014 09:34
Otrdien, 13. maijā, Ojāra Vācieša muzejā atvērts pazīstamā fotogrāfa Vilhelma Mihailovska fotoalbums 'Portreti. Likteņu grāmata'.
Pēteris Apinis: Latviešu nacionālista stāsts par 9.maiju latviešu un krievu valodā  (31)
09.maijs 2014 14:58
Esmu latviešu nacionālists, un ar to lepojos. Esmu nodzīvojis daudzus gadus Krievijā, man ir mīļa krievu valoda un krievu kultūra. Īpaši krievu mūzika. Dziesmu vārdus netulkošu– lai man piedod tie, kas krievu valodu nesaprot. Pateikt to, kas pateikts šajās dziesmās latviski būtu spējis tikai Ojārs Vācietis. Arī "Pūt, vējiņi!" taču ir neiespējami pārtulkot krieviski, vismaz korekti ne.
Pasniegs Mūzikas ierakstu gada balvu 'Zelta mikrofons 2013'  (13)
05.marts 2014 11:17
Trešdien, 5. martā, Latvijas Nacionālajā teātrī notiks Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības ( LaIPA ) un Latvijas Mūzikas producentu apvienības (LaMPA) gada balvas "Zelta Mikrofons" balvu pasniegšanas ceremonija.
Liepājas lējumu formu ražotājiem neparasts pasūtījums - Ojāra Vācieša galva  (1)
18.februāris 2014 15:20
Liepājas SIA AR Module Factory - metāla lējumu formu izgatavotāji - saņēmuši netradicionālu pasūtījumu. Viņiem uzdots izgatavot dzejnieka Ojāra Vācieša portreta modeli, vēsta laikrasts "Dienas Bizness".
Ojāra Vācieša jauno kapa pieminekli kals Ķīnas marmorā; pašreizējo - pārvietos  (13)
27.janvāris 2014 17:08
Šogad Carnikavas kapos plānots atklāt pieminekli un piemiņas vietu latviešu tautā mīlētiem un cienītiem dzejniekiem – Ojāram Vācietim un Ludmilai Azarovai.
Foto: Sērijas 'Bikibuks' jaunāko grāmatiņu atvēršanas svētki  (2)
16.decembris 2013 09:52
Sērijā "Bikibuks" kopumā iznākušas jau 30 dzejas bilžu grāmatiņas, tāpēc sestdien izdevniecība "liels un mazs" kopā ar māksliniekiem aicināja atvērt sērijas "Bikibuks" jaunās grāmatiņas, aplūkot Zanes Lūses ilustrāciju izstādi, piedalīties "Bikibuka" Eglītes darbnīcā un dancot ar tautas mūzikas grupu Damaksnis.
Konkurss: Laimē ielūgumus uz leģendāro izrādi 'Sniegbaltītes skola'  (1)
07.decembris 2013 10:05
Pirms Ziemassvētkiem ir atjaunota un uzvesta muzikālā komēdija bērniem "Sniegbaltītes skola". Izrādes pamatā ir leģendārā pasaka par Sniegbaltītes skolu. Lomās iejutušies populāri mūziķi - Liene Šomase, Jānis Kirmuška, Santa Didžus, Jānis Jarāns, Dainis Porgants u.c.
Aprit 30 gadi kopš Ojāra Vācieša nāves  (6)
28.novembris 2013 10:36
2013. gada 28. novembrī aprit tieši 30 gadi kopš latviešu dzejnieka Ojāra Vācieša nāves.
Noslēdzies konkurss par muzikālo izrādi 'Vācietis. Klavierkoncerts'!  (2)
20.novembris 2013 13:55
25. novembrī Latvijas Nacionālajā operā plkst. 19 skanēs muzikāla izrāde "Vācietis. Klavierkoncerts". Portāls "Delfi" piedāvāja piedalīties konkursā, pareizi atbildēt uz trīs jautājumiem un doties uz muzikālo izrādi.
Ojāra Vācieša literāro prēmiju dzejā saņem Amanda Aizpuriete  (3)
14.novembris 2013 13:49
Trešdien, 13. novembrī, atzīmējot dzejnieka 80. gadadienu, jau vienpadsmito reizi pasniegta Ojāra Vācieša literārā prēmija dzejā. Šogad par prēmijas laureāti kļuva dzejniece Amanda Aizpuriete par dzejas krājumu "Turp", ko klajā laidusi izdevniecība "Pētergailis", informē Carnikavas novada dome.
Foto: Kapsētā atklāj 30 gadus plānotā Ojāra Vācieša pieminekļa vizualizāciju  (7)
14.novembris 2013 13:29
13. novembrī, atzīmējot dzejnieka Ojāra Vācieša 80. gadadienu, Carnikavas novada kapsētā Siguļos uz piemiņas brīdi pulcējās viņa talanta cienītāji. Lai gan Carnikavas domes mājaslapā bija izsludināta arī Vācietim un viņa dzīvesbiedrei dzejniecei Ludmilai Azarovai veltīta pieminekļa pamatakmens likšana, tā nenotika. Tā vietā atklāta pieminekļa vizualizācija, ar kuru iepazīstināja idejas autore arhitekte Inguna Rībena.
Foto: Ar koncertizrādi 'Pus es' atklāj mūzikas namu 'Daile'  (5)
14.novembris 2013 10:17
Ojāra Vācieša dzimšanas dienā - 13. novembrī - pirmizrādi piedzīvoja Jāņa Lūsēna jaunradīta programma - koncertizrāde ar Latvijas izcilā dzejnieka vārdiem - "Pus es" ar moto, citējot Ojāru Vācieti, "..es esmu tu, tu esi es, divas puses no pasaules..". Ar to arī tiek atklāts jaunais mūzikas nams "Daile", kas iekārtots izbijušā kinoteātra "Daile" telpās.
Sudraba metas biznesā, Irbe un Lipmans šķiras, pēdējais piemiņas latiņš un pasaulē dārgākā glezna  (3)
13.novembris 2013 17:42
Portāls "Delfi" piedāvā ieskatu trešdienas aktuālajos notikumos Latvijā un pasaulē.
Ojāra Vācieša muzejs - traktieris un miera osta  (7)
13.novembris 2013 08:00
Trešdien, 13. novembrī, populārajam dzejniekam Ojāram Vācietim apritētu 80.
Bartkevičs un Liepājas kori saspēlēsies Vācieša jubilejas koncertā  (5)
12.novembris 2013 09:42
Liepājas Latviešu biedrības namā Ojāra Vācieša 80. jubilejā, 13. novembrī, pulksten 19 notiks koncerts "Uz manu rudeni – es lūdzu tevi – atnāc, ja vari". Tajā ar skaistākajām koru dziesmām klātesošos rudenī un valsts svētkos sveiks Liepājas kori, bet daiļliteratūras meistara Vācieša dzeju runās Dailes teātra aktieris Juris Bartkevičs.
Ojāra Vācieša mēneša spilgtākie pasākumi  (12)
11.novembris 2013 18:00
Trešdien, 13. novembrī, dzejniekam un par tautas dvēseli dēvētajam Ojāram Vācietim apritētu 80.