Oļģerts Kroders

Oļģerts Kroders

Oļģerts Kroders bija latviešu režisors un psiholoģiskā teātra spilgts pārstāvis. Iestudējis teju visos Latvijas teātros. Radošās dzīves pēdējos gadus strādāja un dzīvoja Valmieras teātrī. 1999. gadā saņēmis “Spēlmaņu nakts” balvu par mūža ieguldījumu. 2001. gadā režisoram piešķirts Triju zvaigžņu ordenis. 2006./2007. gada sezonā saņēmis Latvijas Teātra gada balvu kategorijā Labākais režisors par iestudējumiem "Karalis Līrs" un "Akmens ligzda jeb Niskavuori sievietes", "Karalis Līrs" arī apbalvota kā sezonas labākā izrāde.

Populārākie raksti
Arhīva foto: Latvijas kultūras dižgari peldkostīmos  (9)
28.jūlijs 2016 16:48
Pirmskara Latvijā tāpat kā mūsdienās lielai daļai radošās inteliģences vasaras mēneši bija atvaļinājumu laiks, kas bieži tika pavadīts ārpus Rīgas – ne tikai lauku mājās, bet arī mākslinieku iemīļotajā Rīgas jūrmalā, kur dažiem piederēja pašiem sava vasarnīca, bet biežāk vasaras miteklis jūras tuvumā tika īrēts. Aicinām ieskatīties fotoattēlos no Rakstniecības un mūzikas muzeja (RMM) krājuma, kultūras personību atmiņās un fragmentos no periodikas, kas vēsta par vasaras atpūtu pirmās brīvvalsts laikā.
'Spēlmaņu nakts' - interesanti fakti un skaitļi  (6)
28.oktobris 2013 10:27
Tuvojoties Latvijas teātru balvu pasniegšanas ceremonijai - "Spēlmaņu naktij" - portāls "Delfi" piedāvā iepazīties ar interesantiem faktiem un skaitļiem, kas saistīti ar "Skatuves naglu" saņēmējiem un ceremoniju norisi.
Trešo 'Krodera balvu' saņēmusi aktrise Guna Zariņa  (16)
11.aprīlis 2016 22:06
Trešo izcilā latviešu režisora Oļģerta Krodera vārdā nosaukto balvu teātra mākslā saņēmusi Jaunā Rīgas teātra (JRT) aktrise Guna Zariņa . Ceremonija norisinājās 11. aprīlī Valmieras teātrī.